Jak zapisywać dobre nagłówki reklam

Dobry podtytuł może wszystkie różnice

Subheads Keep People Reading. Getty Images

Pisanie podtytułów jest łatwe, gdy wiesz, czym jest podtytuł i jak pasuje do nośnika reklamowego, który będziesz pisać. To po prostu pod-nagłówek; własny nagłówek na mniejszą skalę.

Pomyśl o tym jako o drugim etapie rozmowy. Nagłówek ma przyciągnąć twoją uwagę, sub nagłówek jest tam, aby go zatrzymać, i abyś mógł czytać dalej.
Sposób, w jaki napiszesz subhead, zależy od medium reklamowego, w którym będziesz go używać.

Na przykład użycie podtytu różni się znacznie między drukiem a online:

Jak pisać nagłówki reklam drukowania

Podczas pisania reklam drukowanych nie zawsze używasz podtytułu. Jest to opcjonalny element reklamy prasowej, ale jego cel jest prosty.
Twój nagłówek będzie rozwinięty w nagłówku, aby jeszcze bardziej przyciągnąć czytelnika do reklamy. Twój nagłówek podpina czytelnikom, podczas gdy twój nagłówek zwija ich.
Podtypy powodu są opcjonalne, ponieważ możesz także podpinać i zwijać czytelników samym nagłówkiem. Nie oznacza to, że zawiodłeś, jeśli używasz podtytułu. To tylko kolejna metoda, dzięki której możesz stworzyć skuteczną reklamę drukowaną sprzedającą produkty i / lub usługi.
Te przykłady pokazują wiele sposobów użycia podtytułu w reklamie drukowanej:

Jak pisać podpozycje dla mediów online

Używanie subheadów w witrynie jest zgodne z tym samym założeniem, co inne media reklamowe, z wyjątkiem tego, że musisz teraz włączyć optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Nie chcesz wpaść w pułapkę myślenia, że ​​każdy nagłówek, który napiszesz, musi być dowcipny w żartach z kolanami, aby połączyć się z klientami.
Masz różne zastosowania dla subhead na swojej stronie internetowej. Możesz użyć nagłówka podobnego do reklamy drukowanej, dzięki czemu nagłówek jest rozwinięty w nagłówku. Masz również możliwość wykorzystania subheadu w treści kopii z dwóch ważnych powodów:

  1. Podtytuł strony internetowej może przynieść dodatkowy ruch poprzez SEO
    Twoja subhead na twojej stronie internetowej musi być bezpośredni. Każda subskrypcja powinna wykorzystywać kopię SEO, aby przynieść największy ruch. Jeśli utworzysz podtytuł typu magazynowego, który wykorzystuje sprytną grę słowną, tracisz możliwość korzystania z kopii SEO, dzięki czemu Twoja strona będzie wyświetlać się w rankingach wyszukiwarek.
  2. Podtytuł może zapewnić wizualne przerwanie długich bloków kopiowania
    Pod nagłówek może rozbić kopię na swojej stronie i ułatwia czytelnikom nawigację po treściach. Pomyśl o podtytułach, takich jak nagłówki artykułów na swojej stronie internetowej. Zrywasz długie bloki kopii z podtytułem, dzięki czemu odwiedzający mogą znaleźć dokładnie to, czego szukają w swoich materiałach.

Przykładowe treści witryny z podtytułami mogą wyglądać tak:
Pole golfowe Puttering Heights to jedyny kurs na bezludnej wyspie w Walii. Jest powód, dla którego tysiące golfistów rezerwuje podróż z rocznym wyprzedzeniem, aby grać z nami.

Wykorzystaj swój nagłówek do maksymalnego potencjału, niezależnie od tego, na jakim nośniku piszesz. Jeśli nie wkładasz tak dużego wysiłku w nagłówki, jak nagłówek i treść kopii, marnujesz cenną przestrzeń reklamową.