Jak pisać skuteczne reklamy prasowe

Niezbędne elementy udanej reklamy drukowanej

Reklama w czasopismach. Getty Images

Przejście na technologię cyfrową sprawiło, że reklamy drukowane przestały być kluczową częścią miksu marketingowego, tak jak przez dziesięciolecia. Przypomnij sobie ostatnią chwilę, kiedy reklama przyciągnęła wzrok. Jednak nadal istnieje taka potrzeba, zwłaszcza jeśli prowadzisz działalność związaną bezpośrednio z publikacją drukowaną, a dzięki większej liczbie czasopism dostępnych obecnie do odczytu cyfrowego reklamy nadal muszą działać dobrze.

Reklamy prasowe nie są łatwe do napisania i zazwyczaj nie należy ich podejmować, chyba że jesteś profesjonalnym copywriterem agencji reklamowej , niezależnym copywriterem lub dyrektorem kreatywnym.

Ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na tę opcję i jesteś właścicielem małej firmy zarządzającej własną kampanią reklamową , elementy te pokazują, jak pisać reklamy drukowane, które pomogą Ci dotrzeć do klientów i uzyskać sprzedaż:

Zacznij od nagłówka

Nagłówek jest pierwszą linią, którą twój czytelnik zobaczy w Twoich reklamach. Silny nagłówek przyciągnie potencjalnych klientów i zmusi ich do zapoznania się z Twoimi produktami i usługami. Możesz wymyślić świetną reklamę, która nie wymaga nagłówka, ale są one rzadkie. Zazwyczaj potrzebujesz słów, aby zachęcić czytelnika. Dobre nagłówki z reklam prasowych to:

Może potrzebujesz podtytułu

Nie znajdziesz podtytułu we wszystkich reklamach drukowanych, ale podtytuł często można rozwinąć w nagłówku i przyciągnąć czytelnika jeszcze dalej.

Jeśli nagłówek zadaje pytanie, sub nagłówek może na nie odpowiedzieć. Jeśli nagłówek tworzy tajemnicze stwierdzenie, sub nagłówek może ujawnić więcej. Podtytuły z reklam drukowania obejmują:

Nie bój się Białej Przestrzeni

To, że kupujesz całą stronę, nie oznacza, że ​​musisz wypełnić całą stronę tekstem i obrazami. Biała przestrzeń jest tak samo ważna dla reklam drukowanych, jak kopia, którą piszesz.

Biała przestrzeń sprawia, że ​​reklamy graficzne są bardziej atrakcyjne wizualnie, co przyciągnie więcej czytelników do reklamy. Jeśli Twoja reklama nie zaprosi do niej czytelnika, nigdy nie dotrze do celu.

Rozważ uważnie obrazy

Obrazy nie zawsze są wymagane w reklamach drukowanych, ale bądźmy szczerzy; społeczeństwo jest obecnie bardzo wizualne, a reklama typu "tylko do kopiowania" nie zyska zbyt wielu ludzi. Należy jednak pamiętać, że wszelkie obrazy, których używasz, powinny iść w parze z twoją kopią. Nie są one przeznaczone wyłącznie do celów dekoracyjnych.

Oryginalne zdjęcia najlepiej nadają się do drukowania reklam, ale możesz też użyć ilustracji, jeśli Twój produkt ma charakter techniczny, a zdjęcia również nie opisują tej historii. Możesz użyć wielu obrazów, o ile są one ważne dla reklamy, np. Wyświetlają zastosowania produktu. Po prostu nie przeładowuj swojej reklamy obrazami, aby je ubrać.

I trzymaj się z dala od fotografii, chyba że nie masz wyboru. Nie jest oryginalny i nie pomoże wyróżnić Twojej marki.

Nie ignoruj ​​kopii ciała

Wiele reklam w dzisiejszych czasach to zdjęcia i logo, czasem z nagłówkiem. Te reklamy nie działają wystarczająco mocno. O ile nie jesteś marką jak Nike czy Coca-Cola, masz do opowiedzenia historię i potrzebujesz kopii ciała, aby opowiedzieć tę historię. Treść Twoich reklam drukowanych powinna być napisana tonem konwersacyjnym. Nie nadpisuj swojej reklamy.

Masz bardzo ograniczoną przestrzeń, aby napisać swoją kopię, więc spraw, aby każde słowo się liczyło. Każde zdanie powinno wyjaśniać, co sprzedajesz i dlaczego klient powinien wybrać ciebie. Twój klient ma problem, taki jak nieświeży oddech, nudny samochód lub wybrzuszona talia. Proponujesz rozwiązanie w swoich reklamach drukowanych, takich jak mięta oddechowa, nowy samochód sportowy lub nisko-tłuszczowe żetony.Większość reklam drukowanych, które znajdziesz w czasopismach, zachowuje krótką kopię, chyba że mówisz o reklamie medycznej, która wymaga podania informacji prawnych na temat leku i jego skutków ubocznych. Spójrz na reklamę drukowaną dla każdego leku na receptę, aby zobaczyć przykład. Drukowanie tekstu reklamy nie musi być długie. Nie piszesz książki i nie próbujesz wepchnąć do reklamy każdego egzemplarza o firmie.

Spójrz na reklamy prasowe w czasopismach lub gazetach, które chcesz reklamować. Zanotuj, ile czasu zajmuje kopia, aby zobaczyć, co robi konkurencja.

Nawet jeśli te reklamy nie sprzedają tego, co robi Twoja firma, nadal są twoją konkurencją, ponieważ rywalizujesz z nimi o uwagę klienta. Jeśli Twoje reklamy prasowe są wypełnione tekstem od góry do dołu i są umieszczane obok reklamy z obrazami i krótką kopią, Twoja reklama prawdopodobnie przejdzie w stan nieprzeczytania.

Jakie jest Twoje wezwanie do działania?

Co powinien teraz zrobić klient? Jeśli im nie powiesz, po prostu odłożą reklamę i przejdą do czegoś innego. Powiedz im, aby zadzwonili, odwiedzili Twoją stronę internetową, otrzymali rabat za zamówienie przed określoną datą, otrzymali bezpłatną wersję próbną lub zaoferowali prezent z zamówieniem. Chcesz, aby twój czytelnik działał teraz, w przeciwieństwie do ilekroć się do niego zbliży, co zwykle nie jest bez solidnego wezwania do działania.

Dołącz informacje kontaktowe

Nie zapomnij swoich danych kontaktowych. Nie dołączaj do witryny tylko dlatego, że chcesz, aby ludzie poszli. Umieść wszystkie informacje kontaktowe we wszystkich swoich reklamach drukowanych. Chcesz każdemu klientowi znaleźć każdy możliwy zasób, aby skontaktować się z Tobą. Nie zakładaj, że wszyscy będą chcieli odwiedzić Twoją witrynę lub zadzwonić do Ciebie, ponieważ zobaczyli Twój numer w reklamie. Podaj opcje klienta, aby mogli się z Tobą skontaktować. Teraz.