Jak szybciej pisać w terminie w Newsroomie

Pisanie szybciej w terminach redakcyjnych to umiejętność, którą nowi reporterzy muszą opanować, aby awansować w karierze. Spóźnij się o zbyt wiele terminów, a napiszesz wznowienie medii, gdy będziesz przechodzić do linii bezrobocia.

Zaplanuj swoją historię wiadomości

Gdy wychodzisz z pokoju informacyjnego, by opisać historię, wykorzystaj czas w samochodzie, aby zaplanować, co chcesz powiedzieć. Oczywiście, nie jesteś nawet na miejscu wielkiego ognia, konferencji prasowej czy cięcia wstęgi, ale wiesz już coś o tej historii, bo inaczej nie będziesz.

Postaraj się skoncentrować swoją historię na jednym zdaniu. To będzie podstawa do napisania potencjalnej szansy, niezależnie od tego, czy próbujesz wymyślić coś, co ma powiedzieć kotwica telewizyjna, czy próbujesz pisać nagłówki w Internecie .

Pomyśl o obrazach

Nagrywanie świetnych filmów dotyczyło tylko wiadomości telewizyjnych. Dzisiaj dziennikarze i dziennikarze zajmujący się tematyką sieci często są zmuszani do przywracania filmów do swoich historii.

Dlatego powinieneś pomyśleć o tym, co widzowie lub czytelnicy zobaczą wraz z Twoimi słowami. Biorąc pod uwagę to, co sprawi, że najbardziej atrakcyjne wizualnie obrazy pomogą Ci zacząć pisać. Jedną z 10 najpopularniejszych wskazówek dotyczących pisania wiadomości telewizyjnych jest napisanie do swojego filmu wideo, czyli przekazanie informacji o tym, co widzowie widzą, zamiast wyruszania w niepowiązaną styczną.

Przeprowadzaj ukierunkowane wywiady

Jeśli spieszysz się na scenie historii wiadomości, możesz zaoszczędzić czas podczas przeprowadzania wywiadów, jeśli wiesz, o co chcesz zapytać i trzymać się tego.

W przeciwnym razie łatwo padniesz ofiarą jakiejś rozmówki, której nie będziesz mieć czasu na sprawdzenie lub wykorzystanie w swojej historii.

Te porady dotyczące wywiadów telewizyjnych można zastosować do wszystkich mediów. Szybko uzyskaj fakty, poproś o niezbędne działania i przestań. Rozwijaj samodyscyplinę, aby wiedzieć, kiedy zakończy się wywiad, dzięki czemu zaoszczędzisz cenny czas na pisanie.

Przeprowadzanie wywiadu w burzliwej sytuacji informacyjnej przedstawia własne wyzwania, które można zjeść w swoim czasie. Nawet wtedy, to samo planowanie wcześniej się opłaci, ponieważ będziesz dokładnie wiedzieć, co musisz wydostać się z rozmowy i może ją wyłączyć, zanim odejdzie w niechcianym kierunku.

Przygotuj skoncentrowaną historię

Już myślałeś o swoim pierwszym zdaniem, więc teraz piszę resztę twojej historii. Niektóre podstawowe sztuczki z pisania pomogą Ci szybciej pisać.

Pomyśl w grupach trójki - trzy punkty, w których przeprowadziłeś wywiad, trzy części omawianego problemu, trzy powody, dla których twoja historia ma znaczenie dla ludzi w domu. Te przedmioty tworzą szkielet Twojej opowieści. Potem piszesz, aby wypełnić luki. Zapoznaj się z tymi konkretnymi wskazówkami na temat pisania opowiadań kryminalnych, pisaniem opowiadań politycznych lub pisaniem artykułów biznesowych .

Bez względu na to, z jakim terminem dotrzesz, unikaj popełniania krytycznych błędów w swoim piśmie. Twój szef niewątpliwie wolałby, żebyś stracił termin, niż trafienie w proces sądowy z powodu twojego pośpiesznego raportowania.

Unikaj przeszkód, które spowolnią cię

Niektóre aspekty gromadzenia i pisania wiadomości mogą Cię zatrzymać. Zaplanuj te problemy, aby ich uniknąć.

Jedną z nich jest zapomnienie o uzyskaniu wszystkich potrzebnych informacji na miejscu zdarzenia, spotkania lub rozmowy kwalifikacyjnej. Powracasz do biurka i nagle przypominasz sobie kluczowe pytanie, które zapomniałeś zadać. Często zdarza się to, gdy zaczynasz pisać zdanie, a następnie zdajesz sobie sprawę, że nie możesz tego ukończyć, ponieważ brakuje ważnego faktu.

Szybka praca nie oznacza, że ​​wpadasz w taki szał, że tracisz kroki. O wiele łatwiej jest spytać policyjnego śledczego na miejscu, jaki rodzaj broni został użyty w rozbójnictwie, niż próbować później wykonywać połączenia telefoniczne, tylko po to, aby dowiedzieć się, że badacz poszedł na lunch, a twój termin mija zaledwie kilka minut.

Poświęć kilka minut, zanim opuścisz swoją historię, aby zadać sobie pytanie, czy masz wszystko, czego potrzebujesz. Sporządź listę kontrolną, a nawet pisemną, aby zaznaczyć wszystkie istotne elementy, które musisz mieć - wideo, wywiady i weryfikację faktów.

Przygotuj się na działania następcze

Pisanie szybciej zazwyczaj oznacza opuszczenie powiązanych, ale niepotrzebnych części historii. Wiele z tych części składałoby się na doskonałe historie uzupełniające na nadchodzące dni.

Świadomość, że zawsze możesz raportować te aspekty historii w przyszłości, ułatwia ich pominięcie w początkowym raporcie. Łatwiej będzie zwalczyć pokusę, by po prostu zrzucić każdą odrobinę informacji do komputera, a następnie walczyć o to, aby wszystko było zorganizowane.

Części historii, które wymagają dalszych badań lub potwierdzenia, często czekają, kiedy masz czas. Dopóki możesz dokładnie przedstawić podstawowe fakty, możesz opublikować historię.

Pisanie szybszych artykułów będzie umiejętnością, nad którą będziesz nieustannie pracować przez całą swoją karierę. Czasami masz cały dzień na opracowanie doskonale wykonanej historii wiadomości, czasami masz tylko kilka minut. Przygotuj się na obie sytuacje i odniesiesz sukces.