Systemy zarządzania krytyczne dla wydajności pracowników

Dlaczego pracownicy nie robią tego, co chcesz?

Menedżerowie nieustannie pytają, dlaczego pracownicy nie robią tego, co powinni. Podczas gdy część odpowiedzialności przypada na wybory dokonywane przez poszczególnych pracowników, menedżerowie również muszą wziąć na siebie część odpowiedzialności.

Pracownicy chcą odnieść sukces w pracy. Nie znam nikogo, kto wstaje rano i mówi: "Ojej, myślę, że pójdę dziś do pracy i zawiodę". Pracownicy często nie zdają egzaminu z powodu awarii systemów zarządzania pracownikami.

Zapytać tradycyjnego pytania doktora W. Edwardsa Deminga (ojca amerykańskiego ruchu jakościowego): "Co z systemem pracy powoduje niepowodzenie pracownika?" Badanie systemów pracy daje ważne odpowiedzi.

Dlaczego pracownicy nie robią tego, co chcesz?

Konsultant i pisarz, Ferdinand Fournies, w swojej przełomowej książce, Dlaczego pracownicy nie robią tego, co powinni robić i co z tym zrobić, mówi, że jednym z powodów jest to, że pracownicy nie wiedzą, co mają robić. Menedżerowie odgrywają istotną rolę pomagając pracownikom wiedzieć, co mają robić.

Menedżerowie robią to, tworząc skuteczne systemy zarządzania. Pomagają pracownikom opracowując i wykorzystując pięć krytycznych systemów zarządzania.

5 Krytycznych systemów zarządzania

Systemy zarządzania: ustalanie celów i zaangażowanie pracowników

Będziesz chciał zaprojektować swój system zarządzania pracownikami w zakresie ustalania celów i zaangażowania pracowników, aby umożliwić pracownikom odniesienie sukcesu.

Systemy zarządzania: Delegacja

Deleguj projekty i inne działania, aby pomóc pracownikom w osiąganiu celów departamentów, stosując skuteczne metody delegowania systemu zarządzania.

Systemy zarządzania: szkolenia, edukacja i rozwój

Szkolenie odgrywa rolę w tym, że pracownicy wiedzą, co mają robić. Potrzebują umiejętności i narzędzi niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w swojej pracy.

Szkolenie odgrywa rolę w tym, że pracownicy wiedzą, co mają robić. Potrzebują umiejętności i narzędzi niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w swojej pracy.

Systemy zarządzania: uznanie i nagroda

Uznanie to najsilniejsza forma informacji zwrotnych od pracowników . Terminowe, odpowiednie uznanie pracownika to informacja zwrotna, która wzmacnia działania, które chcesz widzieć więcej od pracownika.

W firmie średniej przeprowadza się półroczne badania satysfakcji pracowników . Zespół ds. Kultury i komunikacji nie był usatysfakcjonowany ilością otrzymanych konkretnych informacji w odpowiedzi na pytanie: "W jaki sposób firma sprawia, że ​​czuje się ona rzeczywiście zainteresowana dobrobytem pracowników?"

Komitet opracował drugi kwestionariusz i odkrył, że najważniejszym czynnikiem, który wpłynął na to, czy pracownicy czuli autentyczną opiekę przez firmę, był pozytywny, osobisty czas interakcji ze swoim przełożonym.

Całkiem potężny.

Czy posiadasz te systemy zarządzania? Czy pracownicy nadal zachowują się tak, jakby nie wiedzieli, co mają robić?

Oznaki, że Twoi pracownicy nie wiedzą, co chcesz zrobić, obejmują zadania, które nie są ukończone na czas; zwlekanie z projektów; błędy i pomyłki; skupienie się na nieistotnej, pracowitej pracy; niezadowalający wynik i wyniki; niechęć do proszenia o pomoc; i nie zapewniamy w odpowiednim czasie informacji zwrotnych. Jeśli widzisz te znaki, wzmocnij opisane pięć systemów zarządzania w odpowiedzi.

Ci pracownicy nie są głupi; nie są obojętni; nie są zmotywowani. Po prostu nie wiedzą, co mają robić.