Jak ustawić i osiągnąć cele

Więcej wskazówek dotyczących wyznaczania celów paliwowych i postępów

Cele to cele, cele, cele, intencje i plany, które zamierzasz osiągnąć. Ustawiasz swoje cele, aby zainspirować siebie do dalszych sukcesów i osiągnięć oraz zmierzyć swoje postępy w zakresie wartościowych wkładów i osiągnięć.

Cele są osobiste, a cele ustalane są w celu wspierania celów organizacji pracy. Twoje osobiste cele zapewniają kontekst, w którym decydujesz się poświęcić energię i swój czas.

Twoje cele są najpotężniejsze, gdy są napisane, mierzalne i regularnie przeglądane.

SMART Cele

Tradycyjnie odpowiednie cele zostały zdefiniowane jako cele SMART: konkretne, mierzalne, osiągalne, odpowiednie i oparte na czasie. Rozszerzyłem definicję celów SMART, aby uchwycić dodatkowe niuanse niezbędne do osiągnięcia skutecznych celów. W dzisiejszych czasach cele SMART nie są już ostateczne.

Aby osiągnąć wyznaczone cele, musisz wykonać sześć kroków dostępnych dla osiągnięcia swoich marzeń: sześć kroków do osiągnięcia celów i uchwał . Ciekawe, dlaczego ludzie i organizacje walczą o osiągnięcie swoich celów? Czasami cele mijają.

Czy jesteś zainteresowany osiągnięciem swoich celów na wyższy poziom? Poniższe dziesięć wskazówek pomoże Ci osiągnąć cele i przeżyć swoje postanowienia, aby pomyślnie osiągnąć życie, które wybrałeś do życia.

Niesamowita moc wyznaczania celów: 10 wskazówek dla Triumph

Skorzystaj z porady Cheshire Cat Lewisa Carrolla, Johanna Wolfganga Von Goethe i Stephena Coveya.

Kiedy zaczynasz od solidnego kierunku i pożądanych rezultatów, ustawiasz się na niesamowity sukces. Te wskazówki pomogą ci osiągnąć twoje cele i żyć swoimi rezolucjami.

Co powoduje, że zastanawiamy się nad naszym życiem i naszymi osiągnięciami? Wierzę, że każdy z nas ma naturalną skłonność do rozwijania naszej samooceny i zdolności poprzez nowe osiągnięcia.

Większość z nas chce zmienić świat. Większość z nas chce żyć tak, jak potrafimy. W ten sposób narysujemy linię na piasku i stwierdzamy, że punktem wyjścia do następnego rozdziału, kiedy ustalamy cele.

Sukces ustawienia celu

Jednak przy całym początkowym entuzjazmie, utrzymywanie motywacji, zaangażowania i dążenia do osiągnięcia swoich celów, jest często trudne. Masz dość ustawiania celów, dzięki którym szybko zmieniają się od codziennych myśli i działań? Zastanów się nad przyjęciem niektórych lub wszystkich tych wskazówek, aby odnieść niesamowity sukces w osiąganiu swoich celów i realizacji swoich postanowień.

Z naszej serii ulubionych ofert :

Lewis Carroll z Alice's Adventures in Wonderland :

- "Cheshire Puss" - zaczęła, nieśmiało, bo wcale nie wiedziała, czy spodoba się jej nazwa, ale uśmiechnęła się tylko nieco szerzej.

"Chodź, jak na razie cieszy" - pomyślała Alice, a ona kontynuowała. - Czy możesz mi powiedzieć, proszę, w którą stronę powinienem iść stąd?

"To zależy od tego, gdzie chcesz się dostać" - powiedział Kot.

- Nie obchodzi mnie, gdzie ... - powiedziała Alice.

- Więc nie ma znaczenia, w którą stronę pójdziesz - powiedział Kot.

`- tak długo, jak otrzymam SLAEWHERE," dodała Alice jako wyjaśnienie.
"Och, na pewno to zrobisz", powiedział Kot, "jeśli tylko będziesz chodził wystarczająco długo".

- Projekt Gutenberg, 1991

Cel jest Twój - jesteś właścicielem celu

Niezależnie od tego, czy celem jest promocja w pracy , usprawniony proces pracy, nowy klient, opublikowany artykuł, program ćwiczeń czy utrata wagi, cel musi być twoim celem. Prawdopodobnie nie osiągniesz celu swojego menedżera, celu współmałżonka lub celu, który Twoim zdaniem powinieneś podjąć w tym roku.

Twoje cele muszą wzbudzać emocje, gdy zastanawiasz się nad ich osiągnięciem. Musisz wierzyć, że jest w tym coś, co możesz osiągnąć.

Czasami, szczególnie w pracy, jeśli uważasz, że końcowa nagroda jest warta pracy, podejmiesz wyzwania wspierające cele organizacji. Cele te mogą nie być tak bliskie Twojemu sercu, jak osobiste cele, ale starasz się je osiągnąć dla dobra organizacji i Twojego sukcesu.

Opowiedz swoje cele zdecydowanie w swoich wartościach

Hyrum Smith, założyciel Franklin Quest, później Franklin-Covey, Inc., opracował model wyznaczania celów. "Trójkąt sukcesu" Smitha stawia wartości kierownicze u podstaw procesu wyznaczania celów.

Smith zaleca, aby każdy cel był związany konkretnie z wartością zarządzającą . Na przykład, jeśli różnorodność siły roboczej jest wartością wyznawaną przez twoją organizację, to przynajmniej jeden cel musi być bardziej zróżnicowany. Każdy cel powinien być powiązany z wartością zarządzającą.

Cele krótkoterminowe, średnioterminowe i długoterminowe ustalane są w oparciu o solidny fundament waszych wartości. Jeśli wyznaczony cel jest zgodny i pozwala na przeżywanie najważniejszych wartości, prawdopodobieństwo osiągnięcia tego celu jest większe.

Według Gene Donohue, z TopAchievement.com, ustal cele we wszystkich aspektach swojego życia, aby zachować równowagę życiową . Równowaga pomaga również osiągnąć cele, ponieważ każdy aspekt twojego życia jest reprezentowany w twoich celach. Mniej prawdopodobne jest, że doświadczasz wojennych priorytetów, jeśli każdy aspekt twojego życia ma cel oparty na wartości. Sugeruje te aspekty twojego życia, w których wyznaczasz swoje cele

Z naszej serii ulubionych ofert:

"Dopóki ktoś się nie zaangażuje, jest niezdecydowanie, szansa na powrót, zawsze nieefektywność. Jeśli chodzi o wszystkie akty inicjatywy i tworzenia, istnieje jedna elementarna prawda, której ignorancja zabija niezliczone pomysły i wspaniałe plany: w momencie, w którym zdecydowanie się zobowiązuje , wtedy też działa Opatrzność, pojawiają się wszelkiego rodzaju rzeczy, które pomagają ludziom, którzy nigdy by nie doświadczyli.

Cały ciąg zdarzeń wydających decyzję, podnosząc na swoją korzyść wszelkie nieprzewidziane incydenty, spotkania i pomoc materialną, której nikt nie mógł wymarzyć, stanąłby na jego drodze. Nauczyłem się głębokiego szacunku dla jednego z kupletów Goethego: "Cokolwiek możesz zrobić, albo śnij, możesz, zacznij to! Śmiałość ma w sobie geniusz, magię i moc ". (Johann Wolfgang Von Goethe)

--WH Murray, ze Szkockiej Ekspedycji Himalajskiej

Uwierz, że możesz osiągnąć cel

Każdy z nas ma w głowie trochę głosu. To jest głos twojej podświadomości, osądzającej jaźni. Na co dzień angażujesz się w mówienie; komentujesz każdą napotkaną sytuację. Omawiasz wydarzenia i plany w swoim umyśle.

Twój komentarz jest zarówno pozytywny, jak i negatywny. Pozytywne przemyślenia i planowanie wspierają realizację twoich celów. Negatywne myśli i komentarze podważają poczucie własnej wartości i pewność siebie oraz negatywnie wpływają na twoją zdolność do osiągania twoich celów.

Posłuchaj swojego głosu. Możesz zmienić jego ton, wierząc w siebie i swoją zdolność do osiągania celów i rozwiązań. Użyj tego nieświadomego krytyka, aby pozytywnie wesprzeć twój cel wyznaczania sukcesu.

Jeśli jesteś menedżerem, jednym z twoich ważniejszych zadań jest wspieranie rozwoju pozytywnego poczucia własnej wartości przez twoich pracowników. Twoje pozytywne nastawienie i wiara w ich sukces w osiągnięciu wielkich celów sprzyja ich wzrostowi poczucia własnej wartości i pewności siebie. To z kolei zwiększa ich zdolność do osiągania więcej i przyczyniania się do rozwoju Twojej firmy.

Pomaluj żywy wynik

Tradycyjnie ustalono cele wokół wymiernych rezultatów . Działa to dobrze, gdy wyniki są mierzalne. Nie przywiązuj się jednak do wyznaczania tylko mierzalnych celów; może się okazać, że koncentrujesz się na tym, co trywialne, ponieważ jest mierzalne, a nie na najważniejsze wyniki. Czasami najważniejsze cele, nie mające charakteru pilnego, cele krytyczne, są trudne do zmierzenia.

"Zbadaj alternatywy dla biznesu w sieci globalnej" jest trudny do zmierzenia, a kroki, po podjęciu decyzji, są łatwe do zmierzenia. "Dowiedzieć się o nowych opcjach i myśleć o zarządzaniu wydajnością " trudno zmierzyć w jakikolwiek znaczący sposób. Następny etap, "zaprojektuj nowy system oceny ", jest łatwiejszy do zdefiniowania i zmierzenia.

Gdy przejdziesz na kolejne stopnie zarządzania, możesz mieć trudniejsze do zmierzenia cele. Kluczowymi wymiernymi aspektami twojej pracy będą najprawdopodobniej wyniki uzyskane przez twoich pracowników raportujących.

Przy trudnych do zmierzenia celach, zacznij od obrazu w umyśle, który zobowiązujesz się do papieru, który opisuje wynik, którego szukasz. Zrób tak żywy obraz, jak tylko potrafisz. Mam w głowie książkę opublikowaną, a ja wciąż myślę i odkrywam potencjalne tematy.

Napisz swoje cele

Zapisanie swojego celu jest twoim zobowiązaniem do osiągnięcia celu. Pisanie celu jest potężnym stwierdzeniem w porównaniu z na wpół sformułowanymi myślami w głębi umysłu. Jest to świadoma obietnica dla ciebie, aby zwracać uwagę na osiągnięcie celu. Zapisywanie potencjalnych planów działania i terminów sprawia, że ​​cel jest jeszcze silniejszy.

Podziel się celami z osobami, które są dla Ciebie ważne

Jeśli masz pewność, że Twoi znaczący inni będą wspierać osiągnięcie twoich celów, podziel się nimi. Twój menedżer może wspierać Twoje osiągnięcie celu, ponieważ Twój sukces jest jej sukcesem.

Będziesz chciał uczciwie ocenić zdolność członków rodziny, rówieśników i przyjaciół do zapewnienia wsparcia. W bliskich związkach bierze udział wiele różnych uczuć, doświadczeń i wydarzeń historycznych. Jeśli nie wierzysz, że będziesz mieć pełne wsparcie, zachowaj cele dla siebie.

Regularnie sprawdzaj ustawienia celu i postępów osiągnięć

Jedną ze słabych stron każdego rocznego systemu oceny jest brak częstotliwości, z którą mierzy się i monitoruje postęp i sukces. Najprawdopodobniej osiągniesz wyznaczone cele, jeśli przejrzysz je codziennie w ramach normalnego procesu planowania. (Masz normalny proces planowania, prawda?)

Niezależnie od tego, czy korzystasz z terminarza, smartfona czy komputera, możesz wpisać swoje cele i zaplanować codzienne i cotygodniowe działania, które wspomogą ich realizację. Dyscyplina codziennego przeglądu jest potężnym narzędziem do osiągania celów .

Podejmij działanie, aby zidentyfikować i wyeliminować przeszkody w osiągnięciu sukcesu w wyznaczaniu celów

Po prostu codzienne śledzenie celów nie wystarczy. Jeśli nie jesteś zadowolony z postępów, musisz ocenić, co powstrzymuje cię od osiągnięcia celów. Zadaj sobie następujące pytania: "Czy ten cel jest naprawdę ważny?" (Jeśli nie, dlaczego przyrzekłeś to osiągnąć, może nie jest to ważne lub mniej ważne niż inne cele).

"Czy występują jakieś przeszkody, które przeszkadzają w osiągnięciu celu?" (W takim przypadku należy opracować plany działania w celu usunięcia przeszkód lub pomocy ze strony współpracownika, przyjaciela lub członka rodziny).

Jeśli nie robisz postępu w konkretnym celu, spróbuj przeprowadzić analizę przyczyny źródłowej, aby ustalić, dlaczego. Tylko szczerze analizując brak postępów, możesz określić kroki, które należy wykonać, aby zmienić to zdjęcie. Komputery i telefony komórkowe pozwalają na automatyczne odzwierciedlenie celów przez 365 dni. Rozmawiaj o codziennym przypomnieniu o porażce!

Z naszej serii ulubionych ofert:

Siedem nawyków ponownie

"Begin With the End In Mind" to dar wyobraźni i sumienia. Jeśli jesteś programistą, napisz program. Zdecyduj, co masz zamiar zrobić z czasem, talentem i narzędziami, z którymi musisz pracować: "W moim małym kręgu wpływów, zdecyduję."

- Stephen R. Covey

Nagradzaj siebie i celebruj realizację celów

Nawet osiągnięcie mniejszego celu jest powodem do świętowania. Nie deprymuj się myślami o wszystkim, co musisz jeszcze zrobić. Świętuj to, co zrobiłeś. Następnie przejdź do kolejnego etapu.

Cele i noworoczne zmiany uchwał

Okresowo sprawdzaj wyznaczone cele. Czy cele to nadal właściwe cele? Daj sobie pozwolenie na zmianę celów i rezolucji na podstawie zmieniających się okoliczności.

Nie spędzaj całego roku, nie osiągając określonego celu. Twój czas jest lepiej wydany na osiągnięcie niż na pokonanie samego siebie z powodu braku postępu. Może cel był zbyt duży; może ustawiłeś zbyt wiele celów. Zrób uczciwą ocenę; zmieniać to, co musi się okresowo zmieniać i iść dalej.

Zwrócenie uwagi na te dziesięć wskazówek może mieć znaczenie w twoim życiu. Czy ten rok będzie dla ciebie rokiem triumfu, rokiem niesamowitego sukcesu? Niezależnie od celów i rozwiązań, te wskazówki mogą pomóc w zasileniu Twojego sukcesu.

Znany również jako cele, cele