Poza tradycyjnymi celami SMART

Zaktualizuj swoją strategię ustalania celów w celu lepszego planowania i realizacji

Dawno, dawno temu, w świecie zarządzania biznesem, który zdawał się coraz bardziej odległy z każdym dniem, cele SMART (konkretne, mierzalne, osiągalne, odpowiednie i oparte na czasie cele) wystarczały, by wspierać sukces firmy. Już nie.

Podobnie jak coroczna ocena wydajności , związana z dorobkiem rocznym i rocznym podbiciem , to dinozaur , tak samo cele SMART są tradycyjnie zdefiniowane w ćwiczeniach wyznaczania celów.

Teraz nie zrozumcie źle.

Ustawienie celu ma kluczowe znaczenie zarówno dla osobistego, jak i zawodowego sukcesu. Jest to istotny czynnik sukcesu biznesowego. Ustawienie celu umożliwia wszystkim pracownikom wskoczenie na pokład misji i wizji firmy oraz zapewnia cel i kierunek.

Ustalanie celów jest podstawą sukcesu zarówno osobistego, jak i biznesowego. Pomysły, takie jak wyznaczanie celów, wybór tematu na dany rok, zatwierdzanie noworocznych rezolucji i wybieranie jednego obszaru życia do pracy przez cały rok, zapewniają wskazówki, jak spędzasz czas.

Konsultantka, z którą pracowałem wiele razy w przeszłości, jest głęboko zaangażowanym praktykiem w wyborze tematu na każdy rok. Miała swój Rok Wyobraźni, Rok Wyrównania, Rok Promieniowania i Rok Kwitnienia. Robi swój roczny plan wokół swojego tematu.

Każda praktyka tego typu rzuca światło na to, jak podejmujesz decyzje o tym, co jest ważne. Kiedy w ciągu dnia dzwoni się do Ciebie w wielu działaniach, twoje pisemne cele decydują o tym, gdzie powinieneś poświęcić swój czas i energię.

Mówią ci, co musisz najpierw zrobić. Są one informowane na podstawie osobistego oświadczenia o wizji .

Eksperymentuj z różnymi możliwościami ustalania priorytetów, dopóki nie znajdziesz tego, który działa dla Ciebie. Oto dodatkowe przemyślenia na temat skutecznego wyznaczania celów.

Zapisz swoje cele

Tak, napisałem pisemne cele.

Tak jak spotkanie nie istniało, chyba że ma minuty , nie jesteś głęboko zaangażowany w swoje cele i uchwały, chyba że je spisałeś. Samo zapisanie swoich celów jest środkiem do rozliczenia się z ich realizacji.

Możesz także zaskoczyć samego siebie. Kiedy byłem młodszy, nie zapisywałem swoich celów, ale robiłem roczny zwyczaj pisania zdania opisującego to, co chciałem osiągnąć w takich dziedzinach, jak dochody, kariera, zdrowie i jedzenie. Czyszczenie szuflady kilka lat później, znalazłem moje karty i znacznie przekroczyłem osiągając wszystkie moje historie. Ty też możesz.

Oprócz zapisywania celów, rocznej historii lub rezolucji, w zależności od tego, co lubisz, nadszedł czas również w obecnym środowisku biznesowym, aby rozszerzyć znaczenie celów SMART.

Być może jedno słowo na literę nie wystarcza, aby zdefiniować użyteczny akronim. Rozwiń swoją wyobraźnię i przyjrzyj się słowom, które definiują udane cele w wyznaczaniu celów.

SMART Acronym Nowo zdefiniowany do wyznaczania celów

Szybka zmiana Wymaga kierunku: Ustawienie celu

Czy więc potrzebujesz pustych celów SMART w obecnym środowisku pracy? Ani trochę. Ale zdecydowanie musisz poszerzyć swoje znaczenie, jeśli skrót określający cele, SMART, ma ci dobrze służyć w bieżącym i nadchodzącym klimacie biznesowym do wyznaczania celów.

Wydarzenia w miejscu pracy poruszają się coraz szybciej. Aby zachować konkurencyjność, musisz zmieniać kierunek, w zależności od wymagań klienta, czasami codziennie. Twoje cele wymagają takiej samej elastyczności.

W systemie zarządzania wydajnością , dlatego co najmniej raz na kwartał przeglądasz cele. Wskakuj na nowe pociągi ekspresowe SMART, ponieważ, jak powiedziała Alice do przysłowiowego kota z Cheshire:

"" Czy możesz mi powiedzieć, proszę, w którą stronę powinienem iść stąd? "

"To zależy od tego, gdzie chcesz się dostać" - powiedział Kot.

- Nie obchodzi mnie, gdzie ... - powiedziała Alice.

- W takim razie nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz - powiedział Kot.

W dzisiejszym konkurencyjnym klimacie biznesowym ważne jest , w którą stronę się wybierasz. Przedefiniowane cele SMART w zakresie wyznaczania celów pomogą Ci w osiągnięciu tego celu.

"Nie wystarczy być zajęty, tak samo jak mrówki. Pytanie brzmi: o co nam chodzi? --Henry David Thoreau

W czym zamierzasz być zajęty w tym roku? Ustaw swoje cele SMART. Pozwoli Ci to osiągnąć swoje cele i marzenia . Podniosą cię do poziomów, o których być może nigdy nie śniłeś. Wszystkiego najlepszego.

Więcej zasobów do określania celów