USAF Survival, Evasion, Resistance i Escape Specialist

Pamiętasz tę scenę z GI Jane ? Nie, nie ten, w którym pani Moore głaszcze głowę. Ta, w której wszyscy są uwięzieni w bambusowych klatkach, torturowani, ponieważ nie mogli uniknąć instruktorów.

Tak, siły powietrzne mają ludzi, którzy robią to w pełnym wymiarze godzin.

Podczas gdy specjaliści z Pararescue wdrażają na misje ratunkowe na całym świecie, specjaliści SERE służą jako eksperci w temacie, którzy szkolą wszystkich członków personelu lotniczego (i innych zagrożonych), jak radzić sobie sami, jeśli kiedykolwiek zostaną złapani na wrogim terytorium.

Oznacza to nauczanie lotników ze wszystkich dziedzin życia szerokim wachlarzem umiejętności, od improwizacji podstawowego schronienia i znajdowania pożywienia, po to, jak uciec przed aktywnym pościgiem przez wroga - i opierając się przymusowi, jeśli zostanie schwytany.

Specjaliści SERE mogą zostać przypisani do jednego z sześciu głównych ośrodków szkoleniowych SERE w całym kraju lub prowadzić szkolenie "odświeżające" w dowolnym dywizjonie Sił Powietrznych. Najpierw jednak muszą dokonać cięcia i znieść wszystkie treningi, które ostatecznie wyrządzą innym.

Wymagania wojskowe

Aby uzyskać dostęp do radaru dla SERE, rekruci muszą mieć dyplom ukończenia szkoły średniej i ogólny wynik techniczny równy 55 lub wyższy w Armed Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB) . W podręczniku klasyfikacji Sił Powietrznych sugeruje się, że licealne "kursy z mowie, edukacji, wychowania fizycznego, biologii, botaniki, antropologii, geologii i geografii są pożądane" dla początkujących instruktorów SERE.

Ponadto wymagane są uprawnienia do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa.

Ponadto rekrutacja witryny GoSere.com mówi, że kandydaci muszą spełniać dodatkowe wymagania, takie jak:

Edukacja

Zaraz po szkoleniu podstawowym Sił Powietrznych, potencjalni specjaliści SERE zostają w Bazie Sił Powietrznych w Lackland (AFB) w Teksasie na krótki (ale intensywny), jeden do dwóch tygodni kurs przesiewowy, który oprócz testowania ograniczeń fizycznych i psychicznych, ocenia także wyniki kandydatów. umiejętności uczenia się, nauczania i przywództwa.

336. Grupa Szkoleniowa (TRG), oparta na Fairchild AFB, jest następnym przystankiem dla tych, którzy przechodzą przez tygiel w Lackland - co według 336 strony TRG stanowi tylko połowę tych, którzy podjęli tę próbę. 336. nadzoruje cały przebieg szkolenia, który trwa co najmniej rok, ale uczniowie nie pozostają w Lackland przez cały czas.

Na początek specjaliści SERE muszą spędzić sześć miesięcy przechodząc kursy SERE jako studenci, znosząc tę ​​samą karę, którą później będą zadawać innym.

Dotyczy to treningu przetrwania w arktyce w Eielson AFB na Alasce oraz treningu przetrwania w wodzie w Pensacola na Florydzie . W pewnym momencie szkolenia specjaliści SERE zdobywają skrzydła skoku w Army Airborne School w Fort Benning w stanie Georgia.

Na koniec - zakładając, że przeżyli - studenci z SERE ponownie trafiają do Lackland przez pięć i pół miesiąca, aby przejść z instruktora od survivalist do survival. Ale w domu nie chodzi tylko o klasę: według GoSere.com uczniowie mogą spodziewać się treningu fizycznego, takiego jak "przebiegi 2-8 mil ... 200 pompek, 200 przysiadów, 200 uderzeń w trzepotanie, 50 pull-upy i 50 kulturystów z 8 kontami "zanim dostaniecie się za szkolne biurko na cały dzień. Ponadto większość instrukcji jest poza klasą i wychodzi na pole "zanim słońce się podniesie.

. . [i] czuwanie przez niezliczone godziny bez snu. "