Jak postępować po przesłaniu CV

Wysłałeś swoje CV do firmy, z którą chciałbyś przeprowadzić wywiad, ale nie otrzymałeś odpowiedzi od razu. Co powinieneś zrobić dalej? Możesz albo cierpliwie czekać, zakładając, że pracodawca skontaktuje się z tobą, jeśli jest zainteresowany, lub możesz zdecydować się na kontakt z menedżerem ds. Zatrudnienia.

Podążanie w uprzejmy, profesjonalny sposób może sprawić, że wyróżnisz się w pozytywnym świetle, pokazując pracodawcy, jak bardzo jesteś zainteresowany pracą.

Jeśli możesz skontaktować się z osobą kontaktową, skontaktowanie się z nią może pomóc w dokładniejszym zapoznaniu się z CV.

Oto wskazówki, jak najlepiej skontaktować się telefonicznie lub e-mailem.

Jak śledzić swoje CV

Jeśli nie skontaktujesz się z kierownikiem ds. Rekrutacji w ciągu dwóch tygodni, warto kontynuować obserwację. Pracodawcy i rekruterzy zazwyczaj preferują śledzenie drogą mailową. W ten sposób mają zapis korespondencji i mogą odpowiadać w dogodnym czasie.

Jeśli na liście nie ma adresu e-mail, możesz spróbować wysłać list w formie papierowej lub zadzwonić do firmy. Jeśli na liście nie ma adresu e-mail ani numeru telefonu, lub informacja o tym, że nie chcesz kontaktować się z pracodawcą, postępuj zgodnie z instrukcjami i czekaj (miejmy nadzieję), aby je usłyszeć.

Wyślij e-mail do kontynuacji

Wysyłając kolejną wiadomość e-mail , umieść tytuł pozycji, o którą się ubiegasz, i swoje imię i nazwisko w temacie, tak aby menadżer ds. Rekrutacji na pierwszy rzut oka mógł zobaczyć, do czego adres e-mail się odnosi.

Rozpocznij swój e-mail z uprzejmym pozdrowieniem, używając nazwiska menedżera ds. Zatrudnienia.

Jeśli nie masz pewności co do płci menadżera rekrutacji, możesz użyć swojego imienia i nazwiska. Twój podpis powinien zawierać zamknięcie firmy , po podziękowaniu pracodawcy za rozpatrzenie.

Temat: Stanowisko - Twoje imię Nazwisko.

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko,

Treść wiadomości. (s ee samples )

Dziękuję za uwagę.

Pozdrowienia,

Twoje imię LastName
E-mail
Numer telefonu

Napisz list uzupełniający

Jeśli piszesz papierowy list, aby skontaktować się z menedżerem ds. Zatrudnienia, postępuj zgodnie ze standardowym listem biznesowym. Zacznij od nazwiska, tytułu i adresu firmy menedżera ds. Zatrudnienia. Pamiętaj o podaniu daty i rozpocznij swój list od profesjonalnego zwrotu grzecznościowego i nazwiska menedżera ds. Zatrudnienia.

Zakończ list, wyrażając swoje uznanie, używając odpowiedniego zamknięcia, a także podpisu i informacji kontaktowych.

Imię Nazwisko
Menedżer ds. Wynajmu
ABC Company, Inc.
10 Main Street
Anycity, Anystate 11111

14 października 2015 r

Drogi Panie,

Treść listu. ( patrz przykłady )

Doceniam twój czas i uwagę.

Z poważaniem,

Twój podpis

Twoje imię Nazwisko
Adres
E-mail
Numer telefonu

Wykonaj następującą rozmowę telefoniczną

Podczas wykonywania połączenia telefonicznego spróbuj wcześnie lub późno w dzień, ponieważ wtedy mniej prawdopodobne jest, że ludzie będą uczestniczyć w spotkaniach. Spróbuj zadzwonić raz lub dwa razy, zanim zostawisz krótką wiadomość z Twoim imieniem i tytułem pracy, o który się ubiegałeś. Podziękuj pracodawcy za uwagę i powiedz, że z przyjemnością wyjaśnisz wszelkie informacje na temat swojego CV.

Zostaw swój numer telefonu, aby mógł oddzwonić.

Jeśli dojdziesz do menedżera ds. Rekrutacji, powiedz krótko i na temat. Pozwól mu znać swoje imię i stanowisko, o które się ubiegasz, a następnie poproś, aby skontaktował się z Tobą, jeśli jest coś, co chciałbyś, abyś wyjaśnił lub którekolwiek dodatkowe informacje, których potrzebują. Podziękuj im za poświęcony czas i uwagę, i grzecznie zapytaj, czy możesz podać im numer telefonu, pod którym można się z tobą skontaktować.

Przykłady, co powiedzieć

W okresie obserwacji ważne jest, aby być tak uprzejmym i profesjonalnym, jak to tylko możliwe. Każdy kontakt z kierownikiem ds. Rekrutacji może potencjalnie zwiększyć lub zaszkodzić szansom na przejście w procesie rekrutacji . Poinformuj pracodawcę, jak bardzo jesteś zainteresowany, i jak chętnie spotkasz się na rozmowę kwalifikacyjną.

Pamiętaj, aby podziękować im za sprawdzenie swoich CV i materiałów aplikacyjnych.

Możesz także zadawać pytania o to, czego się spodziewać, gdy firma podejmie decyzję.

Możesz skorzystać z okazji, aby dodać lub wyjaśnić wszelkie informacje o swoich kwalifikacjach, które chcesz podkreślić, lub krótko udostępnić nowe informacje, które dodadzą Twojej kandydatury. Jeśli ubiegasz się o pozycję poza miastem i planujesz odwiedzić lokalizację firmy, podaj ramy czasowe i chęć spotkania - zapytaj, czy możliwe jest zorganizowanie rozmowy podczas wizyty.

Niektóre z rzeczy, które możesz powiedzieć, to:

Wskazówki dotyczące nawiązywania połączenia

Kiedy masz osobę do kontaktów, oto wskazówki, co powiedzieć, gdy będziesz śledzić Brandi Britton, prezydenta okręgu, Roberta Half International: