Wskazówki dotyczące nawiązywania połączenia po rozmowie kwalifikacyjnej

Osoby poszukujące pracy często wahają się, czy nie wezwać ich po rozmowie kwalifikacyjnej. To naturalne, że zastanawiasz się, czy nie podsłuchujesz rozmówcy i czy rozmowa telefoniczna pomoże ci utrudnić ci drugą rozmowę, czy nawet ofertę pracy. Czy powinieneś (a) nie - poświęcić czas na telefon po rozmowie kwalifikacyjnej?

Wysyłanie e-mailem zawsze jest oczywiście opcją , ale dzwonienie może uzyskać bezpośredni kontakt z menedżerem ds. Zatrudnienia.

To pokazuje, że podjąłeś trochę dodatkowej inicjatywy. Będzie to również okazja, aby jeszcze raz przedstawić swoją sprawę.

Jak śledzić po rozmowie telefonicznej

Ankieta przeprowadzona przez Accountemps powinna uspokoić umysł, ponieważ stwierdziła, że ​​menadżerowie zasobów ludzkich wymieniają telefon jako jeden z preferowanych sposobów komunikacji od kandydatów.

Oto, w jaki sposób menedżerowie HR lubią się kontaktować (respondenci mogli wybrać wiele opcji):

Pierwsze trzy opcje są najlepsze - ankieterzy i menadżerowie zasobów ludzkich preferują odręczny lub e-mail z podziękowaniem lub telefon. SMS-y oczywiście go nie kroją. Najlepiej unikać wysyłania wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych. Menedżerowie HR lub potencjalni szefowie nie są twoimi przyjaciółmi na Facebooku.

Jeśli już komunikowałeś się za pośrednictwem LinkedIn, wysłanie wiadomości jest odpowiednie.

Niezależnie od tego, jaką formę podejmie Twoja obserwacja, musi być tak profesjonalna, jak podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dlaczego działa kolejna rozmowa telefoniczna

Rozmowa telefoniczna to szybki i łatwy sposób na nawiązanie kontaktu. Ponadto jest bardziej osobisty niż wiadomość e-mail z podziękowaniami lub notatka z podziękowaniami .

Nawet jeśli te działają dobrze.

Łączycie się osobiście z osobą, która może podjąć decyzję o zatrudnieniu lub która przynajmniej będzie miała pewien wpływ na tę decyzję.

Co mówić, gdy dzwonisz

Zadzwoń do swojego rozmówcy bezpośrednio, najlepiej w ciągu 24 godzin od rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli otrzymasz pocztę głosową za pierwszym razem, nie musisz zostawiać wiadomości. Spróbuj ponownie i sprawdź, czy możesz złapać kontakt w dostępnym momencie przez telefon. Wcześnie lub późno w dzień działa najlepiej, ponieważ ludzie rzadziej uczestniczą w spotkaniach lub wywiadach.

Jednak nie dzwonić zbyt wiele razy, nie pozostawiając wiadomości. (Wiele biur ma pewną formę identyfikatora dzwoniącego, a ludzie zobaczą zapis nieodebranych połączeń.) Jeśli za drugim razem nie dotrzesz do ankietera, zostaw wiadomość z następującymi informacjami:

Oto przykładowy komunikat: Cześć, panie Jones! To nazywa się Mary Burns. Rozmawiałem wczoraj o stanowisku Koordynatora ds. Marketingu Associate i chciałem podziękować za poświęcenie czasu na spotkanie ze mną. Bardzo podobała mi się nasza rozmowa - proszę, nie wahaj się skontaktować, jeśli są jakieś dodatkowe informacje, które mogę podać. Możesz do mnie dotrzeć pod numerem 555-555-5555. Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że wkrótce się odezwę.

Jeśli dotrzesz do ankietera, przede wszystkim, dobrze dla ciebie - wiele osób przegląda wszystkie swoje połączenia w tych dniach. Bądź krótka i rzeczowa, dziękuj menedżerowi ds. Rekrutacji za poświęcony czas, podsumuj swoje kwalifikacje, a następnie zapytaj, czy jest coś jeszcze, co chciałby przeprowadzić ankieter, lub czy są jakieś dodatkowe informacje na temat Twojego doświadczenia lub doświadczenia, które możesz dostarczyć.

Jeśli było coś, o czym chciałbyś wspomnieć podczas wywiadu, ale nie, skorzystaj z okazji i podziel się nim z osobą, z którą rozmawiałeś.

Połączenia kontrolne Zrób i nie

Być przygotowanym. Kiedy dzwonisz, masz kopię swojego CV przed sobą. W ten sposób będziesz przygotowany na udzielenie odpowiedzi na pytania, jeśli osoba przeprowadzająca rozmowę ma jakąkolwiek. Pomoże to również uniknąć uczucia oszołomienia podczas rozmowy telefonicznej lub wędrówek.

Przygotuj listę referencji na wypadek, gdybyś o to poprosił.

Zrobić listę. Stwórz krótką listę rzeczy, które zamierzasz powiedzieć, w tym kluczowe kwalifikacje do pracy.

Ćwiczyć. Jeśli denerwujesz się dzwoniąc i to jest całkowicie zrozumiałe, ćwicz. Poproś znajomego lub członka rodziny, aby udawał, że są menedżerem ds. Zatrudnienia i wykonują kilka połączeń. Im więcej mówisz, tym łatwiej będzie rozmowa, kiedy będzie naprawdę.

Zadzwoń na prywatny. Oczywiście nie chcesz dzwonić z kabiny w pracy, ale ważne jest również, aby nie mieć zbyt wiele hałasu w tle, jeśli dzwonisz z domu lub gdzieś w miejscu publicznym. Musisz być w stanie słyszeć, myśleć i mówić jasno, a ciche miejsce, z którego możesz dzwonić, zrobi różnicę na świecie.

Uśmiech. Jeśli wyślesz pewność siebie, gdy zadzwonisz, przejdzie ona na drugi koniec linii telefonicznej. Pewni i pewni kandydaci mają większą szansę na uzyskanie oferty pracy niż ktoś, kto jest zdenerwowany i niezdecydowany.

Zadzwoń do decydenta. Pamiętaj, aby uzyskać wizytówkę ankietera na końcu rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli nie masz jeszcze numeru telefonu. Ważne jest, aby porozmawiać z osobą, która zatrudniła organ lub przynajmniej polecić Cię jako najlepszego kandydata do pracy.

Pobrać się. Wspomnij, jak idealnie pasujesz do pozycji, podkreślając - w szczególności - dlaczego jesteś dopasowany. Krótko wspomnieć o posiadanych kwalifikacjach i powiązać je z tym, czego poszukuje pracodawca.

Informacje o ofercie. Skorzystaj z zaproszenia do składania wniosków, aby zarówno podziękować rozmówcy, jak i zapytać, czy możesz przekazać mu dodatkowe informacje, które pomogą w podjęciu decyzji.

Zrób krok dalej. Jeśli rozmowa przebiega dobrze, możesz nawet zapytać, kiedy możesz oczekiwać, że firma podejmie decyzję.

Nie przesadzaj. Nie wzywaj ankietera wiele razy. Pracodawcy ankietowani przez Accountemps zdecydowanie nie chcieli wielu połączeń telefonicznych. To twoje jedyne wrażenie, że robi dobre wrażenie, więc używaj go mądrze, ale nie nadużywaj go.

Inne opcje podziękowania za rozmowę

Nie wygodne nawiązanie połączenia telefonicznego? Zamiast tego umieść to w piśmie. Notatki z podziękowaniami mają wiele zalet w porównaniu z podziękowaniami, poza oczywistym faktem, że nie wymagają one, abyś się wyjąkał. Wyślij e-mailem i skorzystaj z szybkiego skrócenia czasu lub wyślij staromodny list z podziękowaniami i zaimponuj menadżerowi ds. Zatrudnienia.

Podsumowując, to, jak mówisz, dziękuję, znaczy mniej niż to, że to mówisz. Zatrudnieni menedżerowie chcą usłyszeć, że doceniasz ich czas. Upewnij się, że wiedzą, że to robisz.