Pokonaj swój strach przed konfrontacją i konfliktem

Buduj swoje umiejętności rozwiązywania konfliktów

Były kolega trzyma w głowie pełne rozmowy z ludźmi, z którymi jest zły. Rzadko rozmawia bezpośrednio z drugą osobą. Ta złość w jego umyśle wciąż rośnie z powodu frustracji, ale nigdy nie pozwala drugiej osobie wiedzieć, że jest sfrustrowany, a następnie zły.

Jego unikanie konfliktu prawie kosztowało go małżeństwo, ponieważ nie pozwolił swojej żonie na rozmowy, które prowadził z nią, ale sam.

Było już prawie za późno, kiedy wprowadził ją w prawdziwą rozmowę.

Jego potrzeba unikania konfrontacji jest tak silna, że ​​ma bezpieczną konfrontację w swoim umyśle i czuje, że poradził sobie z tym problemem. Jak możesz sobie wyobrazić, to nie działa - szczególnie dla drugiej osoby zaangażowanej.

Czy jesteś winny utrzymywania konfliktów psychicznych i konfrontacji ?

Wiele osób czuje się niekomfortowo, jeśli chodzi o konfrontację . Rozumiem koncepcję prowadzenia rozmowy w twojej głowie; więc możesz zaplanować, co chcesz powiedzieć i jak chcesz to powiedzieć. Czasami te mentalne rozmowy wystarczą, aby rozwiązać problem, ponieważ zdajesz sobie sprawę, że robisz zbyt wiele z prostej sytuacji.

Wiem, że spędziłem godziny leżąc w łóżku w nocy, rozmawiając z ludźmi, z którymi jestem zły i sfrustrowany. Ta praktyka nie tylko zakłóca sen, twoją postawę i twoje zdrowie, nigdy tak naprawdę nie rozwiązuje problemu i jest potencjalnie szkodliwa dla twoich związków.

Nie zrozum mnie źle, nie wierzę, że musisz zmierzyć się z każdym działaniem. Jeśli masz rozmowę raz w swojej głowie, nie martw się o to. Jeśli wróci i znów go masz, może zaczniesz myśleć o prawdziwej rozmowie.

Trzeci w konfrontacji z głową , musisz zacząć planować, jak sobie poradzisz z prawdziwą konfrontacją, ponieważ wygląda na to, że będziesz tego potrzebował.

Jak utrzymać prawdziwy, konieczny konflikt lub konfrontację

Zacznij od przygotowania się do stawienia czoła prawdziwemu problemowi. Umieć podać problem w jednym (lub dwóch), nieuczulonych, opartych na faktach zdaniach .

Załóżmy na przykład, że chcesz skonfrontować swojego współpracownika za wzięcie całego uznania za pracę wykonaną wspólnie przez ciebie nad projektem. Zamiast mówić: "Wziąłeś cały kredyt, bla, bla, bla ..." i wyładowujesz swoją frustrację, co możesz powiedzieć w swoim umyśle, przeformuuj swoje podejście, korzystając z powyższych wytycznych.

Zamiast tego powiedz: "Wygląda na to, że nie grałem żadnej roli w koncie Johnsona, moje nazwisko nie pojawia się nigdzie w dokumencie, ani nie otrzymałem kredytu w dowolnym miejscu, które widzę".

(W tym oświadczeniu użyłem również dodatkowych technik komunikacyjnych, takich jak język I. Zauważ, że unikałem używania słów, które czuję, ponieważ jest to emocjonalne stwierdzenie, bez dowodów i faktów. Fakty w tym oświadczeniu nie mogą być kwestionowane, ale czuję, że oświadczenie jest łatwe do odrzucenia przez twojego współpracownika).

Dokonaj wstępnego oświadczenia i przestań mówić.

Kiedy osoba, z którą się konfrontujesz, odpowiada, pozwól mu odpowiedzieć. Jest to ludzka skłonność, ale nie popełniaj błędu dodawania do początkowego oświadczenia, aby usprawiedliwić to stwierdzenie.

Obrona, dlaczego czujesz się tak, jak robisz, na ogół stworzy argument. Powiedz, co chcesz powiedzieć (konfrontacja), a następnie pozwól drugiej osobie odpowiedzieć.

Zwłaszcza, że ​​prawdopodobnie kilkakrotnie prowadziłeś rozmowę w głowie, możesz pomyśleć, że wiesz, jak druga osoba odpowie. Ale jest to błąd, aby przejść do tego punktu, zanim będą mieli okazję odpowiedzieć. Oprzyj się pokusie, aby powiedzieć cokolwiek innego w tym momencie. Pozwól im odpowiedzieć.

Unikaj kłótni podczas konfrontacji.

Konfrontacja nie oznacza walki. Oznacza to, że musisz powiedzieć, co powiedziałeś. Posłuchaj, co mają do powiedzenia . Wiele razy faktycznie kończy się właśnie tam.

Czy musisz udowodnić, że druga osoba jest dobra lub zła? Czy ktoś musi wziąć winę? Zdejmij swoją frustrację z klatki piersiowej i idź dalej.

Postaraj się rozwiązać konflikt przed konfrontacją.

Jeśli zbliżysz się do swojego współpracownika z początkowym stwierdzeniem: "Wziąłeś cały kredyt, bla, bla, bla ..." jej reakcja prawdopodobnie będzie dość defensywna. Być może powie ci coś w stylu: "Tak, dostałeś kredyt, w zeszłym tygodniu wypowiedziałem oba nasze nazwiska szefowi".

Jeśli wiesz już, czego szukasz w konfrontacji , to w tym miejscu przeniesiesz rozmowę. Nie wdawaj się w kłótnię o to, czy w zeszłym tygodniu powiedziała lub nie wspominała coś szefowi - to nie jest naprawdę problem i nie pozwól, by odciągnęło cię to od osiągnięcia celu konfrontacji.

Twoja odpowiedź mogłaby brzmieć: "Byłbym wdzięczny, gdybyśmy w przyszłości wykorzystali oba nasze nazwiska w dowolnej dokumentacji i uwzględnili się w całej korespondencji dotyczącej projektu."

Skoncentruj się na prawdziwym problemie konfrontacji.

Druga strona zgodzi się lub nie zgodzi. Trzymaj się problemu w tym miejscu i unikaj wszelkich pokus, by wdać się w kłótnię. Negocjuj , ale nie walcz.

Problem polega na tym, że nie otrzymujesz kredytu i chcesz, aby Twoje nazwisko znajdowało się w dokumentacji. to jest to! Nie chodzi o winę, o to, kto jest dobry, a co nie, ani o nic innego, niż o pożądane rozwiązanie.

Rzadko będziesz oczekiwał konfrontacji; może nigdy nie stać się całkowicie komfortowym, a nawet zdolnym do konfrontacji. Ważne jest jednak, abyś coś powiedział, kiedy jesteś sfrustrowany i zły. Jeśli nie możesz się bronić, kto to zrobi?

Więcej o sensownej konfrontacji i rozwiązywaniu konfliktów

Dodatkowe pomysły na temat konfrontacji i konfliktu można znaleźć w: