Oto jak nie zgodzić się ze swoim szefem bez utraty pracy

10 wskazówek dotyczących skutecznej nieporozumień w relacji szefa

To nie samobójstwo kariery nie zgadzać się z szefem. W rzeczywistości, pewni menedżerowie chcą pracowników, którzy nie zgadzają się z nimi. Nieporozumienia tworzą lepsze pomysły, rozwiązują problemy, tworzą pozytywne relacje i promują osobisty wzrost i rozwój.

To powiedziawszy, niezgoda z szefem jest znacznie łatwiejsza, jeśli kultura pracy organizacji wspiera rozbieżne opinie i punkty widzenia. W tego rodzaju organizacjach Zaangażowani , zaangażowani pracownicy są zachęcani do przedstawiania swoich opinii i pomysłów, ponieważ organizacja chce wykorzystać talenty, umiejętności i doświadczenie pracowników.

Jednak nie zapominajmy, że szefowie również są ludźmi i mają swój własny styl zarządzania . Ten styl zarządzania może sięgać od dyktatora do ręki, że są poza zasięgiem. Ważne jest, aby znać swojego szefa i jego styl kierowania, aby właściwie ocenić, ile nieporozumień zostanie docenionych i tolerowanych.

Jak przygotować się do nieporozumień

Sposób podejścia do sporu ma kluczowe znaczenie, gdy chcesz się nie zgodzić z szefem. Pełne szacunku, przemyślane podejście zawsze przyniesie agresywne, wymagające podejście. Dostępne są również fakty, które wspierają twoją sprawę.

Badanie obszaru niezgody, porównywanie praktyk innych firm i rozmawianie ze swoimi kontaktami branżowymi to praca domowa, którą powinieneś wykonać przed skontaktowaniem się ze swoim szefem. W ten sposób niekomercyjne najlepsze praktyki przyniosą niezbędną weryfikację, aby wesprzeć twój punkt widzenia. Uzbrojony w dane, nie będzie o tym, co myślisz, a co myśli twój szef.

Zwłaszcza, gdy decyzja dotyczy poważnych problemów biznesowych, które mogą wymagać przełomowych strategii zarządzania zmianą , zobowiązań finansowych i energii emocjonalnej pracowników, twoja opinia potrzebuje faktów, aby ją wspierać.

10 kluczowych działań, które należy podjąć, aby przygotować się na odmowę

Aby osiągnąć najlepszy wynik w rozmowach o twoim sprzeciwie z szefem, oto dziesięć rzeczy, o których wiedzieli pracownicy, którzy z powodzeniem nie zgodzili się ze swoim szefem.

Przestrzeganie wszystkich lub niektórych z nich sprawi, że niezadowolenie szefa będzie łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej prawdopodobne, że uzyskasz oczekiwany rezultat.

Skorzystaj z tych wskazówek, aby przygotować się na dzień - a przyjdzie, jeśli będziesz dobrym pracownikiem , takim pracownikiem, jakiego chce większość szefów - kiedy chcesz (lub potrzebujesz) nie zgadzać się ze swoim szefem.