Czy obywatele spoza Stanów Zjednoczonych mogą dołączyć do wojska Stanów Zjednoczonych?

Cudzoziemcy służący w USA Wojsko

Członkowie wojskowi stają się obywatelami. .tysiąc

Każdego roku ponad 8000 posiadaczy zielonej karty, ale którzy są obywatelami spoza USA, dołącza do wojska. Niedawno niektóre zmiany w polityce mogą jednak wpływać na możliwość dołączenia do wojska przez niektórych rezydentów, którzy nie są obywatelami USA, nawet w ograniczonej zdolności (bez poświadczenia bezpieczeństwa).

Program MAVNI - Akcesje wojskowe będące podstawą do interesu narodowego, czyli MAVNI, umożliwiają obcokrajowcom przystąpienie do wojska z takimi umiejętnościami jak tłumacze, pewna wiedza kulturalna, a nawet personel medyczny.

Jednak w 2014 r. Program został zawieszony, a obecna administracja zamierza całkowicie anulować program.

Program DACA - obecnie odroczona akcja na rzecz dzieciństwa (DACA) może napotkać nową rzeczywistość w obecnej administracji i może podlegać deportacji w porównaniu do możliwości pracy lub uczęszczania na zaawansowane możliwości edukacyjne. Kongres mógłby jednak zmienić kierunek i umożliwić grupom DACA możliwość służenia w wojsku.

Droga do obywatelstwa?

Zainteresowanie ze strony cudzoziemców chcących służyć w wojsku Stanów Zjednoczonych wzbudza ogromne zainteresowanie ze strony całego świata. Często wiedzą, że może to być droga do obywatelstwa, ale nie zawsze. Dwie gałęzie rządu (DoD i DHS) nie współpracują ze sobą, by naturalizować obywateli. Jest to ten sam proces dla wszystkich posiadaczy zielonej karty, jednak członkowie wojskowi mogą mieć przyspieszony proces.

Jest kilka kroków, aby kwalifikować się do służby wojskowej jako osoba niebędąca obywatelem.

Oto najczęściej zadawane pytanie na temat:

Pytanie: Czy obywatel spoza USA może dołączyć do wojska Stanów Zjednoczonych?

Odpowiedź: Tak . Osoba niebędąca obywatelem może zaciągnąć się do wojska. Jednak prawo federalne zabrania osobom niebędącym obywatelami stawania się komisarzami lub nakazującymi funkcjonariuszom . Aby osoba niebędąca obywatelem mogła zaciągnąć się do wojska, musi najpierw być legalnym imigrantem (z zieloną kartą), stale przebywającym w Stanach Zjednoczonych.

Zielona Karta to slang dla karty stałego rezydenta i ma 10-letnią rozpiętość przed odnowieniem. Karta wydawana jest przez Biuro Obywatelstwa i Imigracji Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i zawiera zdjęcie i odcisk palca. Przed laty zielona karta była zielona, ​​ale dziś wygląda trochę jak prawo jazdy.

Kwestie bezpieczeństwa

Prawo federalne zabrania wydawania poświadczeń bezpieczeństwa osobom niebędącym obywatelami. Po otrzymaniu Zielonej Karty możesz udać się do amerykańskiego rekrutera wojskowego z gałęzi usług, której pragniesz. Jednak dopóki nie zostaniesz obywatelem, nie otrzymasz pozwolenia na dopuszczenie do służby, więc Twoja zdolność do służby na wyższych stanowiskach zostanie odrzucona. Miejsca pracy w wywiadach, jądrach lub specjalnych operacjach są ograniczone, jednak lingwiści mogą nadal pomagać wojsku w tych dziedzinach jako tłumacze. Ale stanie się, na przykład, specjalistą od Navy SEAL lub EOD, jest ograniczone tylko do obywateli. Gdy zostaniesz obywatelem, możesz dołączyć do tych grup i uzyskać zgodę na bezpieczeństwo, podobnie jak członkowie wojskowi urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

"Przyspieszony" proces na rzecz obywatelstwa

W armii Stanów Zjednoczonych istnieje najnowsza historia pozwalająca członkom wojskowym z innych krajów na przyspieszoną ścieżkę do obywatelstwa.

To prawda, jednak czas, aby zostać obywatelem, w dużej mierze wynika z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego - US Citizenship and Immigration Services (USCIS) i ich możliwości. Należy zauważyć, że wojsko nie może i nie będzie pomagać w procesie imigracyjnym. Trzeba najpierw wyemigrować, korzystając z normalnych limitów i procedur imigracyjnych, i - po ustaleniu adresu w Stanach Zjednoczonych - mogą znaleźć biuro rekrutującego i złożyć wniosek o werbunek.

W 1990 r., W pierwszych dniach pierwszej wojny w Zatoce, prezydent George HW Bush podpisał zarządzenie wykonawcze, które umożliwiło członkowi wojska (czynnemu obowiązkowi, rezerwom lub gwardii narodowej) złożenie wniosku o obywatelstwo bez wymogu stałego pobytu. To oszczędza członkowi wojska pięć lat po cywilnemu wnioskodawcy o obywatelstwo, więc kiedy usłyszysz, że wojsko pomaga ci przyspieszyć proces, to właśnie to oznacza.

Od 3 lipca 2002 r., Na podstawie specjalnych postanowień w sekcji 329 INA, prezydent Bush podpisał zarządzenie wykonawcze upoważniające wszystkich obcokrajowców, którzy służyli honorowo w siłach zbrojnych USA 11 września 2001 r., Do natychmiastowego złożenia wniosku o obywatelstwo. Ten rozkaz obejmuje także weteranów niektórych wyznaczonych wojen i konfliktów. Zezwolenie pozostanie w mocy do daty wyznaczonej przez przyszłe prezydenckie zarządzenie wykonawcze.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z naszym artykułem, Standardy kwalifikacji do Werbowania

Więcej informacji na temat obywatelstwa USA i usług imigracyjnych

Szczególne przepisy Ustawy o Imigracji i Obywatelstwie (INA): US Citizenship and Immigration Services (USCIS) może przyspieszyć proces wnioskowania i naturalizacji dla obecnych członków sił zbrojnych USA, a ostatnio zrzekł się członków służby. Kwalifikowana służba wojskowa obejmuje służby w armii, marynarce wojennej, lotnictwie, piechocie morskiej, straży przybrzeżnej i gwardii narodowej. Ponadto małżonkowie członków sił zbrojnych USA, którzy są lub będą rozmieszczeni, mogą kwalifikować się do przyspieszonej naturalizacji. Inne przepisy prawa pozwalają również niektórym małżonkom na zakończenie procesu naturalizacji za granicą.

Aby uzyskać więcej informacji na temat przystąpienia do wojska Stanów Zjednoczonych i zostania obywatelem wkrótce potem, zobacz stronę Obywatelstwo dla członków personelu wojskowego i członków rodzin na oficjalnej stronie Usługi obywatelskie i imigracyjne.