Rządowy profil zatrudnienia: Crime Scene Investigator

Twój telefon dzwoni wibracją nocnego stolika i przerywa sen, którego już nie pamiętasz. Gdy sięgasz po telefon, Twój budzik mówi, że jest 3:15 rano. W tym tygodniu prowadzisz śledztwo w sprawie zbrodni (CSI), więc nie jesteś zaskoczony. O 3:42 jesteś w samochodzie w drodze na miejsce ostatniego zabójstwa w twoim mieście.

CSI

Badacze przestępstw to wyspecjalizowani pracownicy organów ścigania, którzy zbierają i analizują dowody pochodzące ze zbrodni.

Mogą spojrzeć na ślady opon, ślady stóp, splattery krwi i wiele innych elementów zbrodni, aby zebrać teorie na temat tego, co się tam wydarzyło, kolejności tych wydarzeń i tego, jak dawno temu się to odbyło.

Organy ścigania często gromadzą różnego rodzaju pracowników pod tytułem przestępcy, ale dla celów tego artykułu, śledczy miejsce przestępstwa jest oficerem pokoju zaprzysiężonego z doświadczeniem w zbieraniu i analizowaniu dowodów zebranych z miejsc zbrodni. Techniką dowodową jest ktoś, kto gromadzi i przetwarza dowody miejsca zbrodni, ale niekoniecznie jest oficerem pokojowym i nie bierze udziału w innych aspektach prowadzenia dochodzeń w sprawie przestępstw.

Kryminalne badania naukowe w telewizji zwiększyły popularność śledztwa w miejscu przestępstwa jako kariery. Wystawy te mogły również wpłynąć na oczekiwania społeczeństwa co do tego, co śledczy z miejsca przestępstwa mogą wnieść do postępowania karnego.

Wiele organów ścigania i prokuratorów uważa, że ​​takie programy telewizyjne sprawiły, że przysięgli rzadziej skazywali przestępców, gdy prokuratura nie przedstawi znaczących ilości wysokiej jakości dowodów kryminalistycznych. Badania naukowe nie wykazały jeszcze tak zwanego efektu CSI .

Miejsca pracy znajdują się w dużych departamentach policji i państwowych organizacjach policyjnych.

Mniejsze oddziały nie mają siły roboczej, aby zajmować stanowisko wyłącznie na miejscu zbrodni.

Edukacja, której będziesz potrzebować

Miejsca badaczy zbrodni nie są pracą na poziomie podstawowym . Wymagają intuicji i osądów, które dana osoba może uzyskać tylko poprzez doświadczenie w badaniu zbrodni.

Ponieważ śledczy zajmujący się przestępstwami są zaprzysiężonymi policjantami , ci, którzy chcą zostać śledczymi, powinni zbadać wymagania, aby zostać policjantem w lokalnych i okolicznych jurysdykcjach, ponieważ wymagania te mogą być różne w zależności od jurysdykcji. Wymagania dotyczące wykształcenia obejmują niektóre college z określonymi godzinami zajęć wymaganych do uzyskania tytułu licencjata. Ćwiczenia w zakresie egzekwowania prawa i kryminalistyki mogą zapewnić kandydatom przewagę nad innymi kandydatami.

Doświadczenie, którego potrzebujesz

Doświadczenie organów ścigania jest wymagane, aby zostać śledczym. Ponadto osoby, które chcą zostać śledczymi, powinny przejść szkolenie w zakresie gromadzenia i przetwarzania dowodów kryminalistycznych. Ci, którzy są już na stanowiskach śledczych na miejscu przestępstwa, otrzymują znaczące ilości kształcenia ustawicznego, aby nadążać za postępem technicznym i praktyką zawodową.

Co będziesz robić

Śledczy z kryminałów pomagają detektywom w rozwiązywaniu przestępstw, gromadząc dowody i dostarczając analizę ekspercką tych dowodów. Są często nazywane świadkami w sprawach karnych, aby wyjaśnić swoje teorie na temat tego, co wydarzyło się na miejscu zbrodni.

W sprawie, śledczy miejsca zbrodni zostaje wezwany na miejsce przestępstwa, gdy organy ścigania już się dowiedzą lub zostaną wezwane na miejsce zdarzenia. Badacz pomaga w zablokowaniu miejsca poza skażeniem, które może obejmować pomaganie umundurowanym funkcjonariuszom w ustawianiu barykad i taśm ostrzegawczych oraz zabezpieczanie dowodów przed szkodliwą pogodą, taką jak deszcz, deszcz ze śniegiem, grad, wiatr, słońce i śnieg.

Badacz zbrodni identyfikuje, zbiera i wymienia dowody na miejscu zbrodni. Badacz fotografuje scenę i poszczególne dowody, jednocześnie upewniając się, że metody wykorzystywane do gromadzenia i przetwarzania dowodów staną się przedmiotem uwagi prawników zajmujących się obroną.

Sędzia może zabronić niewłaściwie przetworzonych dowodów.

Ta praca wymaga zginania, pochylania się, sięgania, podnoszenia i innej aktywności fizycznej, która może być uciążliwa dla niektórych osób. Osoby z niepełnosprawnościami fizycznymi mogą nie być w stanie wykonać tej pracy. Praca obejmuje także pracę we wszystkich rodzajach pogody.

Badacz współpracuje z zewnętrznymi laboratoriami kryminalnymi w celu analizy dowodów, które wykraczają poza zdolność departamentu do analizy. Na przykład, duży departament policji może wysłać fragmenty pocisków do państwowego laboratorium balistycznego, jeśli wydział nie posiada eksperta od balistyki .

Ta praca nie jest dla osób o słabym żołądku. Badacze kryminaliści są wzywani do najbardziej makabrycznych wydarzeń. Ich zadania mogą obejmować fotografowanie ofiar morderstw, zbieranie próbek płynów ustrojowych i analizowanie spryskanych krwi na ścianie.

Co zarabiasz

Ponieważ termin " śledczy miejsce przestępstwa" jest często stosowany do stanowiska technika dowodowego, trudno jest określić zakres wynagrodzenia dla tych, którzy naprawdę pasują do tego stanowiska. Aby oszacować, co badacz zbrodni wykonuje w Twojej okolicy, spójrz na lokalne pensje policji. Ze względu na doświadczenie i wiedzę wymaganą w pracy, można bezpiecznie założyć, że zarobki badacza przestępstw znajdują się po wyższej stronie zakresu płac dla oficerów linii frontu. Jeśli uda ci się znaleźć zarobki detektywów, będą to prawdopodobnie jeszcze dokładniejsze szacunki.