Mylić o NOTAMs? Zawiadomienia FAA dla lotników, wyjaśnione

Mam wyznanie: wciąż próbuję rozgryźć NOTAMy. FAA zawsze je zmienia i trudno jest być na szczycie różnych typów!

Nie sądzę, że jestem jedyny. W zależności od tego, z kim rozmawiasz (lub na której stronie polegasz) czasami istnieją dwa rodzaje NOTAMów, lub trzy typy lub pięć typów, lub 10. Ile tam jest naprawdę?

Podczas szkolenia w locie uczono mnie, że istnieją trzy typy NOTAMów : NOTAM (D), NOTAM (L) i NOTAM FDC.

Jako instruktor lotów uczyłem tych trzech typów NOTAMów. A teraz są dwa typy, teraz NOTAM (L) nie jest już używany. Ale ostatnio robiłem badania i natknąłem się na stronę FAA na temat typów NOTAMów. Ku mojemu zaskoczeniu dowiedziałem się, że istnieje więcej klasyfikacji NOTAM niż kiedykolwiek byłem tego świadomy. (I nigdy nie znałem różnicy między NOTAMami Klasy I i Klasy II.)?

Ostatecznie jest to dobra informacja, która może być pomocna podczas planowania lotu .

Moje badania doprowadziły mnie do innego miejsca, które było prostym sposobem wyjaśnienia prawdziwej północy i północy magnetycznej. (Czy ktoś naprawdę wie, czym jest prawdziwa północ?) Czy jest to lokalizacja? Kierunek? Biały śnieżny teren?) Trudno to wyjaśnić na bardzo podstawowym poziomie, a następnie dostaniemy się do formuł obrotowych i matematycznych Ziemi i to jest moja wiedza kończy się.

Wiele razy stajemy się leniwi w zrozumieniu pewnych tematów. Jeśli chodzi o dosłowne znaczenia terminologii nawigacji oraz definicje wagi i równowagi , mamy tendencję do pomijania części, które wydają się monotonne lub mylące.

Musimy poświęcić więcej czasu na te części, aby zamiast zapamiętywać definicje do jazdy próbnej, mamy głębsze zrozumienie tematów i możemy wyjaśnić znaczenie zamiast szukać właściwych słów dla definicji, których nie rozumiemy. .

Nawiasem mówiąc, oto typy NOTAMów, według FAA.