5 wskazówek, jak radzić sobie z wakacyjnym sezonem, gdy pracujesz w domu

Getty

Podczas gdy telepracownicy mogą fantazjować o zrzuceniu wszystkich tych związanych z pracą, świątecznych obowiązków, takich jak imprezy biurowe i sekretni Mikołaje, niestety nie mogą sobie na to pozwolić. Nawet więcej niż ich odpowiedniki w biurze, ludzie, którzy pracują w domu, muszą wykorzystywać okres świąteczny do tworzenia sieci i budowania więzi ze swoimi współpracownikami, przełożonymi i klientami. To jest czas, aby pielęgnować relacje, które nie korzystają z codziennych interakcji twarzą w twarz z tymi, którzy pracują w biurze.

Jednocześnie pracownicy domowi muszą zachować szczególną ostrożność, aby upewnić się, że ich życie domowe i obowiązki zawodowe nie kolidują ze względu na dodatkową presję w okresie świątecznym.

Te pięć prostych czynności pomoże Ci w pełni wykorzystać okres świąteczny podczas pracy w domu.

Weź udział w wydarzeniach świątecznych

Kiedy pracujesz w domu, czy naprawdę musisz uczestniczyć w dorocznej imprezie w biurze wakacyjnym lub lunchu dla pracowników? W końcu jest to bardzo pracowity czas w roku, a podróż do biura to ostatnia rzecz, którą chcesz umieścić na wakacyjnej liście zadań do zrobienia. Odpowiedź brzmi: tak!

Niezależnie od tego, czy jest to prosty lunch z najbliższymi współpracownikami, impreza świąteczna obejmująca całe przedsiębiorstwo, czy też impreza z udziałem zewnętrznych interesariuszy lub klientów, telepracownicy powinni dołożyć wszelkich starań, aby wziąć udział w wszelkich wakacyjnych imprezach. Nawet jeśli frekwencja dotyczy podróży nocnej, rozważ ostrożnie zanim odmówisz. To jest pora roku, aby rozwijać profesjonalne relacje.

Inni nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie. Nie pozwól, aby ta szansa przemknęła obok.

Weź udział w rozdawaniu prezentów biurowych

Jeśli Twoi współpracownicy lub klienci dają prezenty na święta, powinieneś. Wydaje się, że ciężko jest przyłączyć się do wymiany prezentów świątecznych podczas pracy w domu. Być może będziesz musiał wysłać pocztą swój prezent lub zrobić specjalną wycieczkę do biura, aby go dostarczyć, ale odmowa zaangażowania się sprawia, że ​​wyglądasz jak Scrooge.

Teraz nie masz specjalnego obowiązku składania prezentów tylko dlatego, że pracujesz w domu. Ważne jest, aby znać kulturę swojego miejsca pracy i uczestniczyć w taki sam sposób jak wszyscy inni. Jeśli zarządzasz ludźmi lub masz klientów zewnętrznych, może być wskazane wydawanie prezentów poza giełdą prezentów. Upewnij się, że dajesz odpowiednie prezenty biznesowe.

Wyślij karty i notatki

Jeśli dawanie prezentów nie jest rzeczą w twoim biurze (lub nawet jeśli jest), wysyłanie karty lub listu uznania jest zawsze dobrze przyjmowaną uprzejmością. Okres świąteczny przypada na koniec roku. Dzięki temu jest to szczególnie odpowiedni czas, aby spojrzeć wstecz i wyrazić pozytywne obserwacje swoim współpracownikom, klientom i przełożonym.

Ponieważ jesteś zdalny, wysłanie karty za pośrednictwem poczty jest wygodne dla Ciebie i jednocześnie przyjemne dla odbiorcy. Odręczna, krótka notatka zawsze będzie miała większy wpływ niż e-mail! Upewnij się, że Twoje karty są odpowiednie dla wszystkich w otoczeniu biznesowym. Nie muszą być wakacje tematyczne. W rzeczywistości, jeśli zrobisz z tego noworoczną notatkę, masz więcej czasu, aby ją wprowadzić do wiadomości.

Poznaj i przestrzegaj harmonogramu świąt w biurze

Nie traktuj swoich harmonogramów swobodnie w okresie świątecznym, którego nie mogą zapewnić Twoi współpracownicy w biurze.

Jest to pewien sposób na tworzenie niechęci. Jeśli potrzebujesz wziąć czas wolny w ciągu dnia, zrób taki wniosek, jak ktokolwiek inny. Nie wymykaj się i miej nadzieję, że nikt tego nie zauważy.

Z drugiej strony, wiedz, co dzieje się w biurze, abyś mógł skorzystać. Na przykład, jeśli biuro kończy się w wigilię w południe, z pewnością nie ma powodu, abyś dalej pracował. Jest to jeden z powodów, dla których opłaca się pielęgnować te relacje z ludźmi z powrotem w biurze. Nie ma nic bardziej rozczarowującego dla telepracowników, którzy stwierdzili, że zostali zapomniani i że wszyscy poszli do domu i nie zawracali sobie głowy informacją.

Przygotuj plany opieki nad dzieckiem

Jeśli jesteś rodzicem pracującym w domu dziecka w wieku szkolnym, będziesz musiał dokonać ustaleń dotyczących opieki nad dzieckiem w momencie rozpoczęcia świąt Bożego Narodzenia. Nie wyobrażaj sobie, że w najruchliwszym miesiącu roku możesz wykonywać wiele zadań, obserwując dzieci i wypełniając obowiązki zawodowe.