Odszkodowania w usługach finansowych

W branży usług finansowych , zwłaszcza w firmach z Wall Street , pakiety wynagrodzeń są znacznie bardziej hojne niż w innych sektorach gospodarki. Jednak może istnieć wielka zmienność z roku na rok, ponieważ roczne premie powiązane z zyskami firm są zazwyczaj znaczącą częścią całkowitego odszkodowania.

Wynagrodzenie

W przypadku pozycji kwalifikujących się do premii regularne wynagrodzenie jest często nazywane wynagrodzeniem podstawowym. Częstotliwość wynagrodzenia jest raczej miesięczna, a nie dwutygodniowa na wyższych szczeblach zarządzania, zwykle zaczynając od wiceprezesa .

Coroczne dostosowania wynagrodzeń są typowe.

Bonusy

Zasady dotyczące rocznych premii różnią się w zależności od pracodawcy, ale można dokonać ogólnych obserwacji. W firmach z Wall Street premie są bardziej znaczącą częścią całkowitego wynagrodzenia dla większej liczby pracowników niż w bankach i firmach ubezpieczeniowych, które stanowią drugi koniec spektrum. Gdy przejdziesz do szczebla zarządzania w dowolnym miejscu w branży, więcej twoich zarobków pojawi się w postaci premii. Pula premii dla twojego oddziału lub działu będzie napędzana przez połączenie jej zysków i zysków firmy. Pule bonusowe rzadko są czysto formułkowe; zamiast tego, kierownictwo wykonuje wielką dyskrecję w ich ustawianiu. Należy zauważyć, że zmiany w liczbie pracowników, którzy będą uczestniczyć w danej puli (ponieważ liczba pracowników zmienia się w oddziale lub departamencie) zazwyczaj nie będą miały wpływu na wielkość tej puli. To potencjalnie zła wiadomość, jeśli liczba pracowników rośnie w Twojej okolicy.

Wreszcie, ostateczne rozdzielenie puli na uczestniczących w niej pracowników wydaje się być wysoce uznaniowym procesem.

rysować

W przypadku stanowisk płatnych na zlecenie zwykle nie ma wynagrodzenia ani wynagrodzenia podstawowego. Jednak niedoświadczeni pracownicy w tych zawodach często otrzymują coś, co nazywa się remisiem, który powierzchownie naśladuje regularną, stałą wypłatę.

Różnica polega na tym, że remis musi zostać zrekompensowany zarobionymi prowizjami; to znaczy, że remis jest w rzeczywistości zaliczką na poczet prowizji.

Prowizje

W przeciwieństwie do bonusów, prowizje są rzeczywiście formułowane. Pracownicy, którzy otrzymują prowizje (zwłaszcza doradcy finansowi ), znajdują się zwykle na pozycjach sprzedażowych. Przychody generowane przez ich klientów, a także inne kluczowe wskaźniki (takie jak wartość kont swoich klientów), kierują formułami rekompensat. Wynagrodzenie typowo jest naliczane miesięcznie za zlecone prace.