Poruszanie się po polu Minefield of Marijuana Advertising

Jak reklamować produkt niezgodny z prawem federalnym?

Marihuana. Konopie indyjskie. Chwast. Narkotyk. Nazwij to, co chcesz, ale nie można zaprzeczyć, że narkotyk zajmuje silne prawne przyczółki w Stanach Zjednoczonych.

Mimo że użycie i posiadanie marihuany jest niezgodne z prawem federalnym, 30 stanów i Dystrykt Kolumbii przyjęły legalizację marihuany w jakiejś formie. Dla większości państw oznacza to stosowanie marihuany leczniczej (chociaż ograniczenia i warunki dla tego medycznego zastosowania różnią się w zależności od stanu).

Osiem stanów w zasadzie całkowicie zalegalizowało marihuanę, co oznacza, że ​​zarówno sprzedaż medyczna, jak i rekreacyjna są dozwolone nie tylko, ale rozwijają się. Ostatnio w Kalifornii rozpoczęła się 2018 marihuaną do użytku rekreacyjnego, a do lipca 2018 roku Massachusetts dołączy do klubu obejmującego również Alaskę, Kolorado, Maine, Nevadę, Oregon i Waszyngton.

Podczas gdy wciąż trwają wściekłe debaty na temat legalności tego, i czy niektóre państwa przejdą z powrotem na marihuanę medyczną lub całkowity zakaz, nie ma wątpliwości, że chociaż jest to legalne w państwie, firmy są gotowe, aby zarobić miliony dolarów od tego. Ale to nasuwa pytanie ... jak zareklamować coś niezgodnego z prawem federalnym?

Jakie są wybory dla reklamodawców marihuany?

Jak możesz sobie wyobrazić, obecnie dostępne opcje dla reklamodawców marihuany są niewielkie. Jak dotąd najłatwiejszym sposobem reklamowania się i najtańszego jest Google.

Ale Google surowo zabrania reklamowania "rekreacyjnych" narkotyków, z zakazaną listą zawierającą:

Kokaina, metamfetamina, heroina, marihuana, substytuty kokainy, mefedron i "dopalacze". Interesujące jest to, że na liście nie ma grzybów psilocybinowych, a także najbardziej wszechobecnego legalnego narkotyku ... alkoholu.

Tytoń jest również zabroniony, a obejmuje bibułki, fajki, cygara, tytoń do żucia i wszystkie inne powiązane produkty.

Reklama mainstreamowa również jest trudna. Chociaż billboardy, cztery kartki i inne nośniki reklamy zewnętrznej reklamowały produkty marihuany i firmy w przeszłości, jest to rzadkie zjawisko. Nawet jeśli żyjesz w stanie, w którym prawie wszystkie formy marihuany są legalne, jak na przykład w Kolorado, nie zobaczysz obfitości zewnętrznych reklam produktów.

Główny powód tego jest prosty - bardzo niewiele firm chce "szturchać niedźwiedzia", ​​czyli rząd federalny. Jedną rzeczą jest "robić własne rzeczy" w swoim własnym stanie i przechowywać produkty marihuany dla swoich obywateli. To zupełnie co innego, kupować duże kawałki zewnętrznych nośników, z dumą reklamować legalne dopalacze i najnowsze edibles i szczepy o wysokiej sile działania. Więc, w przeważającej części, firmy marihuanowe utrzymują wszystko na niskim poziomie.

Nie oznacza to, że unikają wszelkiego rodzaju reklamy lub marketingu. Podczas gdy niektóre z bardziej powszechnych, tradycyjnych wyborów medialnych nie są brane pod uwagę, istnieją inne możliwości dla firm sprzedających legalną marihuanę. Być może najlepsze są media społecznościowe.

Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram i Imgur są realnymi opcjami dla aptek prawnych lub twórców wydawanych przez nich produktów.

Na przykład Dixie Brands to firma, która została założona w 2009 roku i ma profesjonalną i edukacyjną obecność na kanałach społecznościowych, w tym imponującą stronę na Facebooku, kanał na Twitterze, który ma prawie 27 000 obserwujących, oraz stronę na Instagramie.

W przeciwieństwie do tradycyjnych reklam, te strony społecznościowe są niewiarygodnie oszczędne i pozwalają marce bezpośrednio dotrzeć do docelowego konsumenta. Nie jest to podejście oparte na rynku masowym, ale strategia mikro-marketingowa i słusznie. Mimo powszechnej akceptacji w wielu miejscach, jest bardzo dużo ludzi, którzy po prostu nie chcą oglądać reklam marihuany.

Dzięki selektywności, kierowaniu geograficznym i być może lokalnej kampanii wysyłkowej lub ulotkowej, firmy zajmujące się marihuaną mogą uzyskać szczegółową kampanię.

Które szczegółowe zasady i przepisy regulują obecnie reklamę marihuany?

Jak możesz sobie wyobrazić, zasady i prawa dotyczące reklamowania leku zabronionego przez Federację Rosyjską są w ciągłym napływie ze względu na legalność produktu w różnych stanach. Co więcej, zasady wprowadzone przez poszczególne państwa również ulegną zmianie i będą z czasem ulegać zmianie. Nawet w stanach, w których marihuana jest w 100% legalna, bez względu na wymóg posiadania medycznego listu, mogą obowiązywać bardzo surowe przepisy dotyczące reklamowania konopi indyjskich.

Nie jest to całkowicie nieoczekiwane. Reklama tytoniu uległa znaczącym zmianom przez dziesięciolecia. Raz "zdrowy" produkt reklamowany przez lekarzy, aktorów, a nawet programy telewizyjne dla dzieci (Flintstonowie faktycznie reklamowali papierosy) został uznany za zabójcę, az biegiem czasu ograniczenia rosły tak mocno, że prawie nie było tytoniu do skrętu. Te reklamy, które widziałeś w "Mad Men" (to wzniesiono toast) i "Seinfeld" (z udziałem Kramera jako kowboja z dymem 30 stóp) należą już do przeszłości.

Leafly, witryna poświęcona byciu wartościowym źródłem informacji na temat produktów z konopi indyjskich, ma kompletny zestaw przepisów, zasad i przepisów dla każdego państwa.

Oto przykład przepisów dotyczących reklamy marihuany w stanie anty-marihuany, Gruzja:

Gruzja nie zezwala na przyjmowanie leków, reklam ani medycznego prawa konopi.

Dość wyraźny krój. Porównaj to ze stanem, który pozwala na rekreacyjną marihuanę, a zobaczysz zupełnie inną historię. Na przykład jest to mała próbka z listy reguł w Kolorado:

R 1102 - Reklama Wymagania ogólne: brak oszukańczych, fałszywych lub wprowadzających w błąd stwierdzeń Detaliczny zakład marihuany nie angażuje się w reklamę, która jest zwodnicza, fałszywa lub wprowadzająca w błąd. Zakład zajmujący się sprzedażą detaliczną marihuany nie może składać żadnych fałszywych lub wprowadzających w błąd twierdzeń ani oświadczeń dotyczących jakiegokolwiek produktu, jakiegokolwiek znaku ani żadnego dokumentu dostarczonego konsumentowi.

R 1104 - Reklama: Telewizja A. Telewizja Zdefiniowana. Zgodnie z tą zasadą termin "telewizja" oznacza system do przesyłania obrazów i dźwięku odtwarzanych na ekranach, obejmujący programy telewizyjne, kablowe, na żądanie, satelitarne lub internetowe. Telewizja obejmuje wszelkie programy wideo pobierane lub przesyłane strumieniowo za pośrednictwem Internetu. B. Reklama telewizyjna. Zakład detalicznej marihuany nie będzie wykorzystywał reklam telewizyjnych, chyba że zakład detalicznej marihuany posiada wiarygodne dowody na to, że nie więcej niż 30 procent widzów programu, na którym reklama ma być emitowana, prawdopodobnie ma mniej niż 21 lat.

R 1105 - Reklama: Radio A. Radio Zdefiniowane. Zgodnie z tą regułą termin "radio" oznacza system do przesyłania dźwięku bez obrazów wizualnych i obejmuje program telewizyjny, kablowy, na żądanie, satelitarny lub internetowy. Radio obejmuje wszelkie programy audio pobierane lub przesyłane strumieniowo za pośrednictwem Internetu. B. Reklama radiowa. Zakład detalicznej marihuany nie będzie zajmował się reklamą radiową, chyba że Zakład ds. Marihuany detalicznej ma wiarygodne dowody na to, że nie więcej niż 30 procent widzów programu, na którym reklama ma być emitowana, prawdopodobnie ma mniej niż 21 lat.

R 1106 - Reklama: Media do druku A. Zakład handlu detalicznego marihuaną nie angażuje się w reklamę w drukowanej publikacji, chyba że Zakład detalicznej marihuany posiada wiarygodne dowody na to, że nie więcej niż 30 procent czytelnictwa publikacji powinno być w wieku poniżej 21 lat.

Stanowi to mniej niż połowę przepisów dotyczących reklamy i marketingu konopi. Lista obejmuje także zasady dotyczące oznakowania, Internetu, a nawet sponsorowania imprez. Prawdziwe pole minowe.

Jak o edukacji konsumenta? Czy to się liczy jako reklama?

Zdecydowanie, ale lepiej jest wyjść z kampanią edukacyjną niż coś, co jedynie promuje produkty i ich efekty.

Z legalną marihuaną przychodzi cały świat pytań i obaw. Podczas gdy tradycyjny palacz marihuany mógł przez wiele lat doświadczać narkotyku i jego skutków, ludzie nowi w produktach spożywczych i innych produktach marihuanowych będą chcieli odpowiedzi na niektóre palące pytania.

Prawne firmy produkujące konopie indyjskie z przyjemnością odpowiadają na te pytania, a jeśli zrobi się to we właściwy sposób, może to być bardzo skuteczne. Począwszy od postów społecznościowych, filmów edukacyjnych z YouTube, a nawet darmowych infografik, firma marihuana może edukować, informować i reklamować się w tym samym czasie. To doskonały sposób na pokazanie, że branża dąży do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim swoim klientom.

Porównaj to z reklamami alkoholu. Zwykle składają się z ludzi w barze bardzo wesoło, na łapach lub na plaży otoczonej półnagimi modelami bikini. W przeciwieństwie do tego, legalne biznesy marihuany są znacznie bardziej dojrzałe.