Czy Donald Trump zmieniał reklamę polityczną na zawsze?

Jak Trump Ethos przerzuca zasady.

Donald Trump. Getty Images

Donald J. Trump.

Jego imię natychmiast przywołuje wizję bombastycznego biznesmena, otoczonego złotem i atrakcyjnymi damami, wyostrzającymi światło reflektorów i mówiącymi czymś zapalnym. Zwrot "kochaj go lub nienawidź go, nie możesz go ignorować" wydaje się być napisany dla Trumpa. A teraz, kiedy Ted Cruz i John Kasich wyjechali z wyścigu politycznego, jest prawie pewne, że Donald Trump będzie republikańskim kandydatem do wyborów prezydenckich w 2016 roku.

Ale jak to jest możliwe? Jak udało mu się odciągnąć najbardziej odważną kampanię podstawową w historii polityki, pokonując wszystkich krytyków, którzy twierdzili, że jest niczym innym jak tylko pobocznym?

Chociaż prawdą jest, że jest on outsiderem z Waszyngtonu, a opinia publiczna jest wyraźnie gotowa na taką zmianę, nie był jedynym. Fiorina była outsiderem. Dr Ben Carson był outsiderem. A jednak nie zbliżyli się do tego rodzaju uwagi medialnej, jaką Trump osiągnął podczas podstawowego procesu. Po milionach dolarów w reklamie, jeden człowiek wychodzi na wierzch ... i wydaje mniej niż inni.

Reklama Wydawaj tak daleko

Podczas gdy jego konkurenci wyrzucali pieniądze na kampanie reklamowe, wiele z nich było brutalnych ataków na siebie nawzajem, a szczególnie na Trumpa, Donald leżał bardzo nisko. Do 1 marca 2016 roku Trump wydał zaledwie 10 milionów dolarów na reklamę. To orzeszki ziemne na tej politycznej arenie, zwłaszcza gdy weźmiesz pod uwagę, ile pieniędzy naprawdę musi wydać.

Dla porównania, Hillary Clinton wydała 32 miliony dolarów, Marco Rubio wydało 49 milionów dolarów, a Jeb Bush wydał aż 85 milionów dolarów, wszystko bezskutecznie.

Teraz Rubio i Bush nie mają nic do pokazania, jeśli chodzi o ogromne wydatki na reklamę. A gdy konkurs zbliża się do konwencji, pieniądze wpadają w reklamy ... ale nie tak wiele od Trumpa.

W tym artykule jego całkowite wydatki na reklamę wynoszą zaledwie 49 milionów dolarów, z czego 36 milionów to jego własne pieniądze. Porównaj to z Hillary Clinton, która do tej pory wydała 187 milionów dolarów. To zadziwiające wydatek w wysokości 155 milionów dolarów w zaledwie 2 miesiące, w porównaniu do 39 milionów dolarów Trumpa. A jednak, o kim wszyscy mówią?

Donald Trump.

Wszystko sprowadza się do jednej strategii; szok i przerażenie.


Nie potrzebujesz reklam, gdy dominujesz w wiadomościach

Zarabiane media, jak zwykle się nazywane, są wartością, którą dostajesz na pokrycie, za które nie musisz płacić. Niezależnie od tego, czy chodzi o pogawędki w mediach społecznościowych, wiadomości, wieczorne pokazy czy artykuły w publikacjach, jest to pokrycie, które nie kosztuje niczego kandydata. Jest to idealny scenariusz dla każdego kandydata ... wydawać jak najmniej, jak to możliwe, uzyskać ogólny zasięg mediów .

W marcu Jeb Bush otrzymał 214 miliony funtów darmowych relacji z mediów w porównaniu z wydatkami na reklamę w wysokości 82 milionów dolarów. Cruz uzyskał 313 miliony USD, a wydatki na reklamę wyniosły 22 miliony USD. Clinton dostała 746 milionów dolarów darmowego pokrycia w porównaniu z wydatkami na reklamę w wysokości 28 milionów dolarów.

Potem jest Trump. Wydatki na reklamę - 10 milionów USD, zarobione media - 1,89 miliarda USD. Niech to na moment zatonie, bo to fenomenalne osiągnięcie.

Do tej pory zarobione media kosztują ponad 2 miliardy dolarów dla Trumpa, i to dlatego, że zdziesiątkował swoich rywali.

Przed wyścigiem był już powszechnie znany i zyskał ogromne uznanie. Teraz ... no cóż, imię na ustach wszystkich to Trump.

Teraz, jak kiedyś powiedział słynny Oscar Wilde, "jest tylko jedna rzecz w życiu gorsza niż bycie mówionym o niej, i o tym się nie mówi".

Tam właśnie jest kampania Trumpa w pigułce. Powiedz coś prowokującego, zachęć ludzi do rozmowy i zdominuj fale radiowe. W połączeniu z tym, jak Trump mówi to, co mówi, i swoją odmową cenzurowania siebie, a ty masz dynamit. Prasa nie ma dość. Komicy to uwielbiają. Media społecznościowe są w ogniu.

Inni kandydaci próbowali i nie udało im się skopiować wzoru Trumpa. Powiedzieli coś, co wydawało się szalone lub zatrważające, a Trump dostał się na chwasty w różnych sprawach. Ale atakowali go na własnej ziemi. To jest jego plac zabaw.

Jak opisuje w swojej książce "The Art of the Deal", stosuje taktyki takie, jak po to, aby zniechęcić ludzi i kontrolować rozmowę. Dokładnie wie, co robi, kiedy mówi takie zapalczywe rzeczy , ale jest mistrzem odwracania tego, aby skupić się na sobie.

Oświadczenia Trump, które chwyciły nagłówki

Nie sposób wymienić ich wszystkich, Trump wydaje się wydawać coś nowego i prowokacyjnego na co dzień, ale tutaj jest tylko kilka stwierdzeń, które przyniosły Trumpowi miliony w wolnych mediach:

"Donald J. Trump wzywa do całkowitego i całkowitego zamknięcia muzułmanów wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych, dopóki przedstawiciele naszego kraju nie będą w stanie zrozumieć, co się dzieje.

"Mógłbym stanąć na środku Piątej Alei i strzelać do ludzi, a ja nie straciłbym wyborców

"Myślę, że jedyną różnicą między mną a innymi kandydatami jest to, że jestem bardziej szczera, a moje kobiety są piękniejsze".

"Lyin" Ted Cruz po prostu użył zdjęcia Melanii z pędu w jego reklamie. Uważaj, Lyin 'Ted, albo rozleję fasolkę na twoją żonę! "

"Widziałeś, że z jej oczu wylewała się krew, krew tryskała z niej wszędzie, w mojej opinii, ona była poza bazą."

"Kiedy Meksyk wysyła swoich ludzi, nie wysyłają wszystkiego, co w ich mocy, nie wysyłają cię, nie wysyłają cię, wysyłają ludzi, którzy mają wiele problemów, i przenoszą te problemy z nami. Przynoszą narkotyki, przynoszą przestępstwa, są gwałcicielami, a niektórzy, jak mniemam, są dobrymi ludźmi.

Co to oznacza dla przyszłej reklamy politycznej?

Ta kampania wyborcza w 2016 roku będzie badana przez wiele lat. Z ogromnej liczby republikańskich kandydatów, którzy weszli do walki, do niesamowicie dziwacznych komentarzy i konfliktów, jest wiele do zrobienia. Ale największym aspektem tego wszystkiego będzie sposób, w jaki kampania Trumpa zdominowała media bez wydawania dużych pieniędzy.

Jest bardzo prawdopodobne, że w 2020 r. Kandydaci wykorzystają te informacje, aby przygotować grunt pod kampanie skoncentrowane na zarobionych mediach, a nie na typowych atakach i kampaniach outdoorowych. Oczekuj, że kandydaci wykorzystają skarby ekspertów z mediów społecznościowych, a agencje PR będą tworzyć akrobacje, które pozwolą uzyskać ogromny zwrot z inwestycji w media z uszami. A ta bitwa będzie toczyć się przede wszystkim na telefonach.

Oczywiście, jeśli Donald Trump faktycznie wygra w listopadzie, będzie w wyścigu w 2020 roku. Kto wie, co zrobi lub powie w tym momencie, aby zostać w biurze.