Zarób dodatkowe pieniądze Prowadząc zapakowany samochód

Prowadź mobilną reklamę i zarabiaj.

Owinięty samochód. Getty Images

Czy w dzisiejszych czasach możesz wyglądać bez reklamy? Najwyraźniej nie. Niezależnie od tego, czy oglądasz reklamy w kasie, w pompie paliwowej, w toalecie, czy w telefonie, reklamy są wszędzie. A teraz obejmują samochody. Nazywa się "wrap" i zyskuje popularność wśród reklamodawców, którzy starają się dotrzeć do rynku docelowego.

Od autobusów i pociągów do samochodów

W 1993 r. SuperGraphics zapakował autobus do winyli generowanych komputerowo.

Reklama Crystal Pepsi stała się pierwszą kroczącą reklamą w tej formie. Potem była Amtrak. Autokar w pociągu San Diego # 773 został zapakowany w Holiday Inn Hotels i działał skutecznie.

Ale ta forma reklamy jest droga. Mniejsze firmy nie mogły tak łatwo wziąć udziału w tym medium reklamowym. Ponadto ci, na których stać, muszą czekać. Dostawy autobusów i pociągów są ograniczone, gdy do tego dojdziecie. Jak więc zaspokoić podaż i popyt, dotrzeć do rynku docelowego i zaoferować opłacalną alternatywę dla autobusów i pociągów? Odpowiedź brzmi: owijać samochody.

Są wielkie pieniądze w prowadzeniu owiniętego samochodu

Najpierw Volkswagen Beetles stał się kolorowo opakowany. Teraz są to stare samochody, nowe samochody, SUV-y i minivany. Ale dlaczego miałbyś prowadzić reklamę na kółkach? A co z kilkoma setkami dolarów miesięcznie? A może nowy samochód?

Free Car Media oferuje kierowcom korzystanie z określonego samochodu w materiałach reklamodawcy.

Jednak kierowcy ci muszą wyrazić zgodę na obecność na niektórych imprezach promocyjnych w ramach umowy.

Ostatecznie to ich klient reklamowy (sponsor) decyduje, jaki rodzaj pojazdu - nowy lub używany - który kończy się owinięciem produktu. Jeśli sponsor zdecyduje się zrezygnować z zawinięcia pojazdu po zakończeniu umowy, przestrzeń reklamowa zostanie następnie sprzedana innej firmie.

Autowraps płaci kierowcom w granicach od 100 do 3 200 USD miesięcznie. Kierowcy są wybierani na podstawie ich lokalizacji, wieku, płci i typu samochodu. Nie oferują bezpłatnych pojazdów, ale ponad 55 000 osób zgłosiło się na ochotnika do zapakowania swoich samochodów osobowych. Autowraps zapewnia unikalną przewagę dla swoich klientów . Sponsorzy mogą kupować okłady przez dowolny czas. Więc kiedy zmienia się kampania reklamowa klienta, tak samo samochód.

Sterowniki generują dodatkowe przychody dzięki specjalnym promocjom, wydarzeniom i dystrybucji próbek produktów i innych materiałów. Na przykład kierowca może zostać poproszony o doprowadzenie swojego osobistego, zapakowanego pojazdu do targów lub otwarcia sklepu.

Ponieważ te samochody mogą być wyświetlane na specjalnych imprezach, w zależności od klienta, mogą również posiadać specjalne funkcje. Wieśniak! rozpoczęła kampanię reklamową z opakowanymi taksówkami w Nowym Jorku. W tych kabinach dostępny jest bezprzewodowy dostęp do sieci wewnętrznej. Head and Shoulders i Sony mają monitory wideo w swoich zapakowanych samochodach, aby poprawić interaktywny wyświetlacz.

Jak zdobyć swój samochód opakowany

Zanim zalogujesz się na te strony i wypełnisz ankiety, rozważ to: nie jeździsz już po prostu samochodem. Zasadniczo stajesz się przedstawicielem klienta.

Na przykład, Free Car kształci swoje sterowniki w produktach / usługach klienta. Firma oferuje nawet próbkę produktu - od sody po komputery - jeśli to możliwe.

Execs chcą, abyś wiedział wszystko o produkcie. Kiedy ludzie widzą cię w swoim zapakowanym samochodzie, mogą mieć pytania. W ten sposób poznasz odpowiedzi. Oni również chcą poznać twoje nawyki jazdy. Jeśli masz dziesięciominutowe dojazdy i masz zaparkowany samochód w garażu w 95% przypadków, to marnowanie ich pieniędzy.

Czy jesteś pierwszym kandydatem?

Możesz spodziewać się grilla z powodu swoich nawyków jazdy. Ankiety mogą zapytać, jak wygląda twój typowy dzień. Ile czasu spędzasz w pracy lub szkole? Jak często jesz w restauracjach? Wszystkie te informacje są zbierane w celu dopasowania codziennych czynności do potrzeb klienta.

Powiedz, że ćwiczysz na siłowni pięć dni w tygodniu i masz bilety okresowe na domowe mecze Jaguarów. Byłbyś idealnym kandydatem na wrap Nike.

Nareszcie ... Czy potrafisz sobie poradzić?

Jeśli jesteś bardzo nieśmiały, to prowadzenie reklamy na kółkach prawdopodobnie nie jest dla ciebie. Nie tylko zyskasz dużo spojrzeń, dostaniesz nawet fale ... a może nawet przyjmiesz przyjaciela lub dwóch.