10 wskazówek, jak zwiększyć satysfakcję z pracy

Możesz zwiększyć satysfakcję z pracy i znoszone uczucie zmęczenia

Czy jesteś zmęczony? Bez względu na to, jak bardzo kochasz swoją pracę , kochaj swojego pracodawcę i kochaj swoje życie, czasami po prostu czujesz się zmęczony. W ostatnich latach rozwinęła się praca, ponieważ mniej pracowników pracuje ciężej i dłużej.

Oczekiwania pracodawców uległy eskalacji wraz ze wzrostem konkurencji. Tempo zmian jest nieubłagane i rośnie. Walczysz o utrzymanie równowagi między pracą a życiem prywatnym, jednocześnie zwiększając satysfakcję z pracy i skuteczność. Te dziesięć wskazówek pomoże ci walczyć ze zmęczeniem.

 • 01 Zrób coś, co kochasz każdego dnia

  Nic nie pokonuje zmęczenia i zwiększa zadowolenie z pracy, jak robienie czegoś, co lubisz robić każdego dnia. Moje serce więdnie bez możliwości pisania każdego dnia.

  Odkryj małe rzeczy o swojej pracy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Upewnij się, że te czynności lub zadania są na porządku dziennym każdego dnia. Trudno znaleźć coś, co lubisz robić w pracy?

  Upewnij się, że zwalczasz to zmęczone uczucie zewnętrzną aktywnością, aby zrównoważyć ten brak. Ale z pewnością jest coś, co możesz zidentyfikować, co lubisz robić w swojej pracy.

  Powiązane: Co przynosi ci radość w miejscu pracy?

 • 02 Spotkaj się z pozytywnymi współpracownikami

  Nic nie wpłynie na twoją satysfakcję z pracy i sprawi, że będziesz bardziej zmęczony niż spotykanie ludzi, którzy łowią na morzu negatywnych emocji. Jest wiele rzeczy, które sprawiają, że jesteś zmęczony każdą pracą i miejscem pracy.

  Dlaczego spędzasz czas z ludźmi lub grupami, o których wiesz, że tylko poczujesz się najgorzej - o sobie i swojej pracy.

  Zaplanuj salę konferencyjną na lunch, jeśli sala obiadowa przepełni się niezadowoleniem. Albo skonfrontuj swoich współpracowników z twoją chęcią stworzenia bardziej pozytywnego środowiska, aby zwiększyć zadowolenie z pracy każdego.

  Spotykaj się ze współpracownikami, którzy podzielają twoje pozytywne nastawienie; pozostali cię tylko sprowadzą. Nie idź tam.

  Powiązane: Graj dobrze z innymi | Radzić sobie z trudnymi ludźmi w pracy | 10 wskazówek dotyczących radzenia sobie z trudnymi ludźmi

 • 03 Zjedz lekki, pożywny obiad, aby zwalczyć znużone uczucia

  Nic nie sprawia, że ​​czujesz się tak zmęczony jak ciężki, miażdżący żołądek lunch. Nadmiar jedzenia sprawia, że ​​czujesz się zmęczony i ospały, kiedy potrzebujesz drugiego wiatru na popołudniową efektywność.

  Picie w porze lunchu - czy ktoś już pije w porze lunchu? - ma równie duży wpływ. Aby walczyć ze znużonymi uczuciami, zamiast tego przynieś zdrowe przekąski, aby skubać energię, aby utrzymać energię przez cały dzień i zjeść lekki lunch.

 • 04 Zrób coś, co sprawia, że ​​jesteś dobry każdego dnia

  Nic nie sprawia, że ​​czujesz się lepiej niż umiejętnie wykonać zadanie lub stworzyć pożądany rezultat. Walcz ze swoimi znużonymi uczuciami, robiąc coś, co wyróżniasz na co dzień.

  Sukces przynosi więcej sukcesów i pracowników, którzy są popychani lub którzy dążą do osiągnięcia i osiągnięcia sukcesu, doświadczają większej pewności siebie i poczucia własnej wartości.

  Jest to mile widziane zadowolenie pracowników i cykl zaangażowania pracowników . Rób to, co robisz dobrze - rób dobrze - doświadcz radości robienia dobrze. Powtarzaj codziennie. Widzisz, co mam na myśli?

  Skoncentruj się na zwiększaniu swoich sił | Rozwijaj mocne strony dzięki celowej praktyce - nie słabościom

 • 05 Rozwijaj wspierającą więź ze swoim szefem

  Odpowiadasz za relacje z szefem. Nikt nigdy nie będzie się tak przejmował, jak ty, że jakość relacji pomaga osiągnąć twoje cele.

  W tym samym czasie twój szef ma informacje potrzebne do odniesienia sukcesu. Nie może wykonywać swojej pracy ani realizować swoich celów bez twojej pomocy. Tak więc twój menedżer podziela krytyczną współzależność z tobą.

  Jeśli nie wykonasz swojej pracy, twój menedżer nigdy nie zabłyśnie za swoje ogólne obowiązki. Nie będzie postępu bez informacji, perspektywy, doświadczenia i wsparcia swojego menedżera.

  Czujesz się zmęczony? Usiądź ze swoim szefem na interakcję i opinie. Szukasz więcej satysfakcji z pracy? Negocjuj wyniki i wyniki z szefem. Potrzebujesz zasobów? Zapytać.

  Powiązane: Jak się dogadać ze swoim szefem | Radzenie sobie ze złym szefem

 • 06 Zostań inicjatorem: siła przemiany

  Czy wiesz, co cię męczy w pracy i odejmuje od satysfakcji z pracy? Zrób coś z tym. Współpracuj ze swoim menedżerem, aby wyeliminować sprawcę ze swojej pracy. Może inny pracownik będzie zadowolony z aktywności lub zadania.

  Poproś o rozszerzone i wzbogacone obowiązki zawodowe. Rozważ transfer, aby poszerzyć swoją wiedzę, doświadczenie i opcje.

  Dołącz do komitetu ds. Działań, aby zaplanować zabawę i motywować wydarzenia w miejscu pracy. Brak komitetu działań? Zacznij jeden. Dołącz do zespołu sportowego sponsorowanego przez pracę. Co, bez zespołu? Zacznij jeden.

  Co powiesz na lunche z brązowymi torebkami lub lunch dla pracowników i dowiadujesz się? Każde miejsce pracy byłoby korzystne. Chcesz przeczytać i omówić najnowsze książki biznesowe? Załóż klub książki w pracy .

  Zmagaj się ze zmęczeniem, inicjując zdarzenia w miejscu pracy i procesy pracy, które zwiększają zadowolenie z pracy pracowników - twoich i innych.

 • 07 Ban Weary: Utwórz satysfakcję z pracy

  Na pewnym poziomie jesteś odpowiedzialny za zmęczenie. Dobrze? Ale szybko to pokonaj. Najważniejszym zadaniem jest zapobieganie zmęczonym uczuciom i tworzenie satysfakcji z pracy dla siebie. Możesz zwalczyć to zmęczone uczucie, tworząc miejsce pracy, które uspokaja twojego ducha i wzbogaca twoje życie.

  Twoje miejsce pracy może tętnić śmiechem i humorem. W Zappos wielu pracowników zarabia 10-12 USD za godzinę, ale budują oni kulturę dla pracowników, która sprawia, że ​​praca jest przyjemna i ekscytująca. Doceniają pracowników na wiele sposobów, które sprawiają, że pracownicy są podekscytowani, aby przyjść do pracy.

  Możesz to zrobić także dla siebie. Czujesz się niebieski? Zrób szybką przerwę. Znudzony? Wybierz zadanie, które chcesz wykonać. Czujesz się zaniedbany? Poszukaj fajnego współpracownika w przerwie. Czujesz się jak niedowidzący, który nigdy nic nie robi dobrze?

  Walcz z tym zmęczonym uczuciem: zrób listę wszystkiego, co osiągnąłeś w tym tygodniu. Będziesz zaskoczony. Masz mój dryf? Dobrze? Walcz z każdym zmęczonym uczuciem pozytywnym, podnoszącym na duchu zadaniem, emocjami lub zachowaniem.

  Powiązane: Przestań być nieszczęśliwym w pracy | 10 najlepszych sposobów na szczęśliwe w pracy

 • 08 Przezwyciężyć zwlekanie w celu zwiększenia satysfakcji z pracy

  Usłysz, jak brzmi whooshing? To dźwięk waszych planów i marzeń, waszych nadziei i planów, waszych celów i rezolucji, które przechodzą, gdy grzęźniecie w bagnie zwlekania. Nie tonąć tam.

  Nic nie dodaje się do zmęczenia, jak ten mały głos w twojej głowie, który nie jest szczęśliwy, ponieważ nie kończysz pracy, którą obiecałeś, w wymaganych terminach. Hymn rośnie głośniej, gdy próbujesz zagłuszyć głos wymówek i pretekstów.

  Bez względu na powód twojego zwlekania, jest to jeden z najgorszych nawyków pracy, który negatywnie wpływa na zadowolenie z pracy. W rzeczywistości możesz poświęcić więcej czasu na usprawiedliwienia i obwinianie, a także nowe postanowienia i obietnice dla siebie, a następnie wypełniasz zadanie.

  Walcz uczucia znużenia z wkładem i spełnieniem, a nie zwlekaniem i wymówką. Ten cykl sprawi, że ktoś będzie zmęczony.

 • 09 Rób częste małe przerwy w pracy, aby zwalczać znużone odczucia

  Rozciągnij nogi, ćwicz biurka, chodź po biurze. Zerwać wysiłek siedzenia lub stania w jednym miejscu przez cały dzień. Weź głęboki oddech i wykorzystaj czas rozciągania, by myśleć i planować.

  Ściskanie małej kulki lub szpachli w dłoni jest zaskakująco relaksujące i pozwala na swobodne pisanie. Wystarczy przejść się po biurze, aby poczuć się lepiej.

  Masz coś, czym chcesz się podzielić ze współpracownikiem? Zamiast wysyłać wiadomości błyskawiczne lub e-maile, przejdź się i porozmawiaj. Wystarczy przejść się po biurze, aby poczuć się lepiej. A okresowa, pozytywna komunikacja twarzą w twarz podnosi na duchu.

 • 10 Zdobądź kilka bramek każdego dnia, aby zwiększyć satysfakcję z pracy

  Nic nie znosi zmęczenia jak uczucie spełnienia. Przełam swoje wielkie osobiste i służbowe cele w łatwe do opanowania części, które możesz wykonać w ciągu jednego dnia.

  Sprawdzanie osiągnięć na twojej codziennej liście doda ci sprężystości w twoich stopach i radości w twoim sercu. Zasługujesz na to, aby czuć się tak, jakbyś każdego dnia osiągnął i przyczynił się do tego.

  Powiązane: Beyond Traditional SMART Goals | Niesamowita moc wyznaczania celów 6 kroków do osiągnięcia swoich marzeń