Naucz się odpowiadać na trudne pytania z wywiadów

Podczas rozmowy o nową pracę zadasz sobie kilka trudnych pytań. Chociaż nie możesz wiedzieć na pewno, jakie trudne pytania będą dotyczyć, istnieje kilka wspólnych możliwości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak odpowiedzieć na wszystkie te trudne pytania.

Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną, analizując każde pytanie i zastanawiając się, jaka może być odpowiednia odpowiedź na podstawie Twojego wykształcenia, umiejętności i możliwości zatrudnienia.

Nie ma koniecznych żadnych poprawnych lub złych odpowiedzi , ale zanim odpowiesz , będziesz musiał wziąć pod uwagę wymagania pracy, o którą się ubiegasz, swoje mocne strony i kulturę firmy .

Trudne pytania i odpowiedzi na pytania

Pytania dotyczące współpracowników i przełożonych - najlepsze odpowiedzi

Ankieterzy będą pytać o twoje doświadczenia z kolegami i menedżerami, aby pomóc ustalić, jak dobrze dopasujesz się do konkretnej grupy. Staraj się pozytywnie zakręcić wszystkie odpowiedzi, nawet jeśli możesz ulec pokusie krytykowania kogoś, z kim pracowałeś. Oto kilka przykładów:

Pytania dotyczące twoich zdolności - najlepsze odpowiedzi

Menedżer ds. Rekrutacji będzie oceniał Twoje umiejętności podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby móc ustalić, jaki sukces może odnieść Twoja pozycja.

Powinieneś pomyśleć o konkretnych przykładach pozytywnych wyników z poprzednich miejsc pracy. Oto kilka przykładowych pytań:

Pytania o Ciebie - najlepsze odpowiedzi

Podczas osobistej rozmowy należy zadać kilka osobistych pytań, o ile są profesjonalne i odnoszą się do umiejętności wykonywania pracy. Podobnie jak te pytania:

Pytania o Twoje cele zawodowe - najlepsze odpowiedzi

Kiedy osoba przeprowadzająca wywiad zapyta Cię o twoje cele zawodowe, będziesz chciała przekazać swoje ambicje na przyszłość, a także podkreślić swoje zainteresowanie nauką i rosnącymi możliwościami. Twój ankieter może chcieć, abyś zaczął od ukończenia college'u i wyjaśnił powody każdego z twoich posunięć. Ponadto może poprosić Cię o wyjaśnienie procesu myślenia, który stał się podejmowaniem każdej z tych decyzji.

Dodatkowo:

Pytania dotyczące pracy z innymi ludźmi - najlepsze odpowiedzi

W każdej sytuacji kluczowe znaczenie ma interakcja ze współpracownikami, a umiejętność zarządzania relacjami z innymi wpływa na środowisko pracy dla wszystkich. Ankieterzy będą zadawać pytania, aby określić, jak dobrze możesz pracować z innymi. Na przykład:

Trudniejsze (i trochę dziwne) pytania

Te pytania nie należą do żadnej konkretnej kategorii i mogą wydawać się nieco denerwujące. Ale warto się zastanowić:

Wywiad Pytania Pracodawcy nie powinni pytać

Niektóre z najtrudniejszych pytań, na które należy odpowiedzieć, nie powinny być w ogóle zadawane. Są to tak zwane nielegalne pytania do rozmowy kwalifikacyjnej, a pracodawcy nie powinni ich pytać podczas rozmowy o pracę. Ale od czasu do czasu tak się dzieje, więc oto jak radzić sobie z nielegalnymi lub niestosownymi pytaniami .