Pytanie z wywiadu: Jakie przedmioty w college'u polubiłeś?

Strategie skutecznej odpowiedzi

Ubiegając się o stanowisko na poziomie podstawowym , możesz spotkać się z typowym pytaniem o rozmowę kwalifikacyjną na temat przedmiotów, które lubisz najbardziej lubisz i dlaczego. Jest to konieczne pytanie, ponieważ nie masz jeszcze za sobą prawdziwego doświadczenia zawodowego ani historii pracy. To pytanie jest naprawdę zaprojektowane, aby zobaczyć, jak sobie radzisz - czy tworzysz trafne, przekonujące punkty, czy też przypadkowo mówisz coś obraźliwego lub odkładasz nauczyciela.

Przykładowe wywiady Odpowiedzi na tematy, których nie lubisz

Bardziej strategiczne podejście

Zademonstruj, jak rozumiesz, w jaki sposób różne przedmioty są ze sobą powiązane, i pokaż, że chociaż nie lubiłeś jakiegoś konkretnego przedmiotu, zyskałeś głębsze zrozumienie, w jaki sposób można je zastosować w twoim polu zainteresowania. Sam temat mógł cię nie posmakować, ale nauczyłeś się tłumaczyć pokrewne myślenie i analizę w swojej dziedzinie.

Na przykład w artykule New York Times z maja 2016 r. "Aby napisać lepszy kod, przeczytaj Virginię Woolf" autor zauważa, że ​​kiedy jego zespół, złożony głównie z osób posiadających stopnie inżynierskie, został przydzielony do trudnego projektu kodowania, byli oni zahamowani. Ale jedno z pierwszych rozwiązań pochodzi od muzyki major. Zamiast zamrozić kombinacje i permutacje kodu, zobaczyła symbole w jej umyśle jako muzyczne nuty. W ten sposób mogła określić, w jaki sposób mogą pracować na koncercie - w jaki sposób mogą być zorkiestrowane. Kolejny poważny problem rozwiązał major filozofii, który miał umiejętność abstrakcyjnego myślenia, aby pracować z kodowaniem "wskaźników" - jak nazwana rzecz może stać na kolejną niewidzialną rzecz. Wszystko, co musiał zrobić, to czerpać z Nietzschego ...

Oto lista głównych umiejętności uczelni, z których możesz skorzystać, aby połączyć swoje wykształcenie z umiejętnościami wymaganymi do przyszłej pracy.