Jak w pełni wykorzystać swoją wypłatę

Kiedy otrzymasz swoją pierwszą wypłatę, możesz być zaskoczony, jak wiele kosztuje podatki. Jako młody samotny pracownik jesteś w niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o podatki. Będziesz miał mniej potrąceń niż ci, którzy są małżeństwem i mają dzieci. Jeśli nie posiadasz domu, nie będziesz mieć tych potrąceń. Jeśli jesteś w podwyższonym przedziale podatkowym, możesz być zaskoczony, gdy zdasz sobie sprawę z tego, ile będzie podatków od każdej wypłaty.

Możesz w pełni wykorzystać swoją wypłatę, wykorzystując świadczenia pracownicze oferowane przez pracodawcę.

Zmniejsz swój dochód podlegający opodatkowaniu, rejestrując się w korzyściach

Jeśli zarejestrujesz się do świadczeń oferowanych przez pracodawcę, możesz zmniejszyć swój dochód podlegający opodatkowaniu i sprawić, że Twoje dolary będą dalej rosły. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć, na co się rejestrujesz i jak może wpłynąć na twój obraz podatkowy. Możesz być zaskoczony tym, co znajdziesz. Rzeczy takie jak ubezpieczenie zdrowotne, składki emerytalne i elastyczne konta wydatków mogą pomóc w zmniejszeniu dochodu podlegającego opodatkowaniu. Jeśli skorzystasz z meczu swojego pracodawcy, możesz zwiększyć składki emerytalne bez opodatkowania. Niektóre korzyści, takie jak zakup taniego biletu autobusowego, nie podlegają odliczeniu od podatku. Możesz skontaktować się z urzędnikiem ds. Zasobów ludzkich, aby upewnić się, że te, które bierzesz pod uwagę, można odliczyć od podatku. Ważne jest, aby przeglądać swoje świadczenia co roku podczas otwartej rejestracji w miarę zmiany sytuacji.

Oszacuj swoje wstrzymanie, aby zobaczyć swoje oszczędności

Biorąc pod uwagę, jakie świadczenia możesz zarejestrować, możesz czuć, że nie możesz sobie na nie pozwolić. Jeśli jednak skorzystasz z kalkulatora płac, możesz być zaskoczony faktem, że składki ubezpieczeniowe i składki 401K naprawdę nie mają większego wpływu na twoją wypłatę.

Wynika to z faktu, że kwota podlegająca opodatkowaniu zmniejsza się, a więc podatek, który płacisz, również maleje.

Wykorzystaj swoje korzyści, aby zwiększyć swoje oszczędności

Jeśli zarejestrujesz się na świadczenia, skorzystaj z nich. Ubezpieczenie wzroku może być wspaniałe, ale jeśli nigdy go nie używasz, po prostu wyrzucasz pieniądze. Podobnie, musisz upewnić się, że używasz wszystkich pieniędzy na swoim elastycznym koncie wydatków . Może to być trudne, ponieważ musisz oszacować kwotę, którą musisz wstrzymać każdego miesiąca, z którego będziesz korzystać. Jeśli nie wykorzystasz pieniędzy w tym roku, stracisz go.

Użyj dopasowania swojego pracownika, aby zwiększyć oszczędności emerytalne

Jednym z najlepszych sposobów na rozciągnięcie wypłaty jest uzyskanie dodatkowych pieniędzy, które twój pracodawca wniesie na twoje konta emerytalne w Twoim imieniu. Często są to pasujące fundusze, więc musisz wnosić swój wkład do swojego 401 (k), aby je otrzymać. Na przykład, jeśli masz pracodawcę w wysokości do trzech procent Twojej pensji, twój pracodawca wpłaca dodatkowe trzy procent, kiedy to robisz. Spowoduje to, że twoje całkowite składki sięgną sześciu procent twoich zarobków, a to w zasadzie darmowe pieniądze. Niektórzy pracodawcy mają bardzo hojne zapałki i mogą wzrosnąć do sześciu procent, co oznaczałoby, że twój wkład przyczyni się w sumie do dwunastu procent twojego 401 (k).

Inne sposoby na rozłożenie wypłaty

  1. Możesz przestać żyć od wypłaty do wypłaty, ustalając budżet i oszczędzając co miesiąc. Stwórz fundusz awaryjny, a następnie pracuj nad jak najszybszym wydostaniem się z długów. Nawyki finansowe, które teraz ustanowisz, przyniosą ci korzyści w przyszłości. Jeśli otrzymasz płatną kartę debetową, możesz również ponieść ukryte opłaty związane z kartą, a jeszcze ważniejsze jest, aby budżetować swoje pieniądze.

  2. Zarejestruj się na swoje konto emerytalne, gdy tylko się zakwalifikujesz. Jest to jeden nawyk, który pomoże ci w przyszłości. Możesz także zacząć przyczyniać się do IRA, jeśli nie kwalifikujesz się do konta emerytalnego przez swojego pracodawcę. Ważne jest, aby regularnie przyczyniać się do przejścia na emeryturę, aby móc bezpiecznie przejść na emeryturę. Jeśli zaczniesz inwestować w emeryturę zaraz po rozpoczęciu pracy, powinieneś być w stanie zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, aby przejść na emeryturę. Spróbuj zwiększyć swoje oszczędności do około piętnastu procent swoich dochodów. Możesz to zrobić, gdy otrzymasz podwyżki, aby ułatwić osiągnięcie tego celu.

  1. Jeśli Twoja nowa praca oferuje premie , nie powinieneś uwzględniać ich w swoim budżecie. premie mogą się różnić z kwartału na kwartał, a Ty możesz nie otrzymywać premii każdego roku. Zamiast tego powinieneś utworzyć plan wydatków dla swojego budżetu na bonus i użyć go, aby szybciej osiągnąć swoje cele finansowe. Twoje bonusy mogą pomóc Ci wydostać się z długów lub szybciej zaoszczędzić zaliczkę na dom.

  2. Wydostanie się z długów zwiększy, ile możesz zrobić, płacąc za dom. Jeśli ciągle starasz się związać koniec z końcem lub potrzebujesz większej siły nabywczej, zrobisz to, zmniejszając miesięczne zobowiązania, takie jak spłaty zadłużenia. Poświęć teraz trochę czasu, aby ustawić budżet, który zapewni dodatkowe pieniądze na pokrycie planu spłaty długów. Im szybciej uzyskasz zadłużenie, tym szybciej będziesz mógł osiągnąć inne cele finansowe.