Top 10 najlepszych miejsc pracy dla jogi

Branża jogi przynosi prawie 30 miliardów dolarów rocznie, a wraz ze wzrostem społeczności rośnie także szansa na zatrudnienie.

Kiedy większość ludzi myśli o jodze jako zawodzie, ich umysły natychmiast przeskakują do nauczycieli jogi i właścicieli studia. Chociaż z pewnością są one realnymi drogami do zarabiania na życie poprzez jogę, nie są to jedyne sposoby.

Jeśli mieszkasz w jodze i chcesz, aby to było Twoim życiem, czytaj dalej - oto niektóre z najlepszych zajęć jogi.

 • 01 Nauczyciel jogi

  Chociaż zdobycie wykształcenia nauczyciela jogi nie gwarantuje pracy, to stawia cię na drodze do zostania profesjonalnym nauczycielem jogi. Kurs szkoleniowy dla nauczycieli kosztuje od 2000 do 4000 USD i waha się od 200 do 500 godzin certyfikatów szkoleniowych.

  Chociaż wielu nauczycieli jogi zaczyna nauczać bezpłatnych lekcji lub naucza jako uzupełnienie innej pracy, bardziej ugruntowani nauczyciele jogi mogą uczyć w pełnym wymiarze godzin i zarabiać na życie.

 • 02 Studio Owner

  Osoby znające się na jawie, które chcą mieć małą firmę, mogą rozważyć otwarcie studia. Należy jednak pamiętać, że każdego dnia pojawia się coraz więcej studiów jogi, co sprawia, że ​​rywalizacja jest trudna do zdobycia. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest założyć się w społeczności jogi - zazwyczaj jako nauczyciel - przed otwarciem własnego studia.

  I, oczywiście, lokalizacja jest ogromnym czynnikiem sukcesu studia jogi. Łamanie nawet w takich miejscach jak Nowy Jork czy Los Angeles jest niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ w granicach miasta istnieją dosłownie setki pracowni jogi. Ale jeśli mieszkasz w małym miasteczku, w którym jest więcej osób zainteresowanych jogą, niż w studiach jogi, możesz mieć szczęście.

 • 03 Studio Manager

  Jeśli zawsze myślałeś, że możesz otworzyć studio jogi, ale nie masz pewności, praca jako kierownik studia to solidny punkt wyjścia. Chociaż praca zajmuje obsesyjną uwagę do szczegółów, umysł dla "dolnej linii", a także najwyższej klasy umiejętności ludzi, może być dobrym sposobem na poznanie biznesowej strony jogi. A praca w studiach jogi często wiąże się z atrakcyjnymi dodatkami, takimi jak bezpłatne zajęcia lub zarezerwowane miejsce na specjalnych zajęciach i warsztatach.
 • 04 Organizator Festiwalu

  Festiwale jogi są coraz bardziej popularnym zjawiskiem, od 3HO Yoga Festival w Europie, słynnego Bali Spirit Festival w Ubud na Bali, do Wanderlust Yoga i festiwali muzycznych organizowanych w różnych miejscach. Jeśli jesteś joginem, który interesuje się produkcją wydarzeń, możesz cieszyć się pracą na jednym z tych festiwali.
 • 05 DJ

  Muzyka - i joga? W rzeczywistości istnieje bliższe połączenie, niż mogłoby się wydawać. Wraz ze wzrostem popularności jogi zmieniają się również typy zajęć, a nauczyciele coraz częściej używają muzyki podczas zajęć.

  "Hip-hopowa joga" jest nawet znakiem firmowym, a wiele dużych klas, warsztatów, festiwali i rekolekcji oferuje DJ-ów, którzy rzucają unikalne rytmy, by towarzyszyć jodze. MC Yogi, na przykład, wyrobił sobie imię miksowania muzyki wykonanej specjalnie dla jogi.

 • 06 Ambasador marki

  Jeśli masz gwiezdne umiejętności, możesz rozważyć pracę jako ambasador marki produktów lub usług związanych z jogą, niezależnie od tego, czy będzie to nowy pokarm dla zdrowia, rodzaj maty do jogi, czy linia jogi. Wielu ambasadorów marki prowadzi stoiska lub pokazy na festiwalach jogi, otwarciach w studiach i innych wydarzeniach związanych z jogą.
 • 07 Sprzedawca detaliczny

  Wiele firm oferuje obecnie swoje własne linie odzieży sportowej przeznaczone do jogi, a także powstało wiele mniejszych marek, które projektują unikalne linie do jogi.

  Istnieje również kilka znanych firm, które koncentrują się głównie na odzieży do jogi. Lululemon jest jednym z przykładów. Kanadyjski sklep oferuje ponad 200 witryn sklepowych, a biorąc pod uwagę szerokość firmy, istnieje wiele możliwości awansu na stanowiska wyższego szczebla. Lululemon oferuje nawet programy praktyk dla studentów, którzy chcą uzyskać przewagę w świecie handlu detalicznego!

  Czytaj więcej: Jak zdobyć pracę w handlu detalicznym | Ile zarabia sprzedawca detaliczny? | Lista umiejętności sprzedaży detalicznej

 • 08 Joga Researcher

  Kontynuowano badania nad fizycznymi i psychicznymi skutkami jogi oraz jej wpływem na wyniki zdrowotne.

  Naukowcy badali jogę na cukrzycę, raka, HIV, stwardnienie rozsiane, zespół stresu pourazowego, a nawet na rzucenie palenia, menopauzę i wiele innych schorzeń.

  Wielu badaczy wciąż bada korzyści jogi w różnych dziedzinach, od psychologii po fizjologię.

 • 09 Terapeuta jogi

  Wszystkie badania związane z jogą zostały wykorzystane do zaprojektowania programów terapii psychologicznej i fizycznej, które wykorzystują jogę i medytację. Terapeuci jogi często pracują w środowiskowym ośrodku zdrowia, klinikach rehabilitacyjnych lub biurach fizykoterapii, choć niektórzy mogą otworzyć własną prywatną praktykę.

  Chociaż dziedzina jest coraz bardziej rozwinięta, kilka uniwersytetów oferuje zaawansowane stopnie naukowe w zakresie terapii jogi i jogi. Na przykład Uniwersytet Integracji Zdrowia Maryland oferuje studia magisterskie z terapii jogą.

 • 10 Przedsiębiorca

  Nie jest tajemnicą, że przemysł jogi gra w każdym roku z dużą ilością gotówki i kapitału. Na dobre i na złe, jest dużo pieniędzy do zrobienia, i szeroki rynek dla towarów związanych z jogą.

  Przedsiębiorcy wszystkich rodzajów wykorzystali szansę, aw ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele nowych produktów: od niestandardowych mat do jogi po antypoślizgowe skarpetki do jogi, od dzianych legginsów jogi po jedzenie i napoje popularne w świat jogi, jak woda kokosowa i kombucha.

  Tak więc, jeśli natknąłeś się na sprytny pomysł, możesz chcieć zobaczyć, czy możesz coś z niego zrobić.

  Powiązane artykuły: Lista umiejętności Potrzeba przedsiębiorców Zdobądź pracę w swojej wymarzonej firmie Zauważcie firmę Dream Top 10 list zadań