Teen Interview Questions Questions About School and Work

Jeśli jesteś nastolatkiem ubiegającym się o pracę , prawdopodobnie będziesz mieć pytania o to, w jaki sposób Twoje szkolne doświadczenia przygotowały cię do pracy. Na przykład możesz otrzymać pytanie: "W jaki sposób Twoje przygotowanie przygotowało Cię do tej pracy?" Lub "Jakie doświadczenie w szkole najlepiej przygotowało Cię do tej pracy?"

Pracodawcy zrozumieją, że jesteś nastolatkiem z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Będą jednak chcieli wiedzieć, że masz cechy i umiejętności, aby być odpowiedzialnym pracownikiem.

Chcą wiedzieć o swojej zdolności do ciężkiej pracy i radzenia sobie dobrze. Jednym ze sposobów na wykazanie tego jest pokazanie umiejętności, które wypracowałeś w szkole.

Wywiady mogą być stresujące, szczególnie jeśli szukasz pierwszej pracy. Najlepszym sposobem przygotowania się jest odpowiadanie na często zadawane pytania .

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi Pytania dotyczące wywiadów O szkole i pracy

Wyświetl ponownie listę ofert pracy. Przed rozmową spojrzeć na listę zadań i zakreślić umiejętności i zdolności, które wydają się najważniejsze dla danej pracy. Jeśli nie ma listy zadań, zrób listę umiejętności, które Twoim zdaniem będą ważne dla danego zadania (jeśli znasz kogoś, kto pracuje w firmie, zapytaj ich). Pomoże ci to rozważyć, jakie umiejętności i doświadczenia będziesz potrzebował podkreślić w swoim wywiadzie.

Pomyśl o konkretnych doświadczeniach. Dla każdej umiejętności, którą kręcisz, pomyśl o doświadczeniu, które pomogło ci rozwinąć tę umiejętność. W szczególności pomyśl o doświadczeniach ze szkoły.

Na przykład, jeśli praca wymaga silnych umiejętności komunikacji pisemnej, możesz wymienić A, który masz w swojej klasie języka angielskiego, lub projekt badawczy, który właśnie skończyłeś. Jeśli praca wymaga pracy zespołowej , wspomnij o projekcie grupowym, nad którym pracowałeś i o tym, jak zademonstrowałeś pracę zespołową podczas tego projektu. Jeśli myślisz o tych doświadczeniach z wyprzedzeniem, będą łatwiejsze do zapamiętania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Wyjdź poza klasę. Nie musisz skupiać się na doświadczeniach w klasie. Pomyśl o umiejętnościach i umiejętnościach, które rozwinęliście dzięki wolontariatowi i zajęciom pozalekcyjnym, takim jak kluby, muzyka i sport. Czy jesteś kapitanem zespołu? To jest przykład twojego przywództwa . Czy piszesz dla swojej szkolnej gazety? To może pokazać twoje umiejętności komunikacyjne.

Połącz się z zadaniem. Odpowiadając na pytanie o to, w jaki sposób Twoje doświadczenie szkolne przygotowało Cię do pracy, wyjaśnij, jak umiejętności lub doświadczenie, które wymieniłeś, przygotowały cię do wykonania określonej pracy. Na przykład, jeśli mówisz, że masz silne umiejętności obsługi komputera i podasz przykład tego, zakończ swoją odpowiedź, wyjaśniając, w jaki sposób umiejętności obsługi komputera będą przydatne w pracy. Możesz powiedzieć: "Umiejętności obsługi komputera będą przydatne na tym stażu marketingowym, ponieważ w ogłoszeniu o pracy podałeś, że chcesz kogoś z pewnym doświadczeniem w projektowaniu graficznym i kodowaniu." Upewnij się, że osoba przeprowadzająca wywiad widzi, jak twoje doświadczenia wiążą się z pracą, oraz jak sprawiają, że jesteś dobrym kandydatem.

Ćwicz, ćwicz, ćwicz. Poćwicz odpowiadanie na pytania dotyczące twojej edukacji i tego, jak twoi akademicy przygotowali cię do pracy. Powiedz swoją odpowiedź głośno, albo do siebie, albo do przyjaciela lub członka rodziny, który jest gotów udzielić ci wywiadu z praktyką .

Im więcej ćwiczysz, tym bardziej jesteś pewny siebie - i pojawiasz się - w wywiadzie.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Poniżej znajdują się przykładowe odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak szkoła przygotowała Cię do pracy. Przeczytaj te przykłady, aby dowiedzieć się, jak możesz odpowiedzieć na te pytania.

Pamiętaj, że musisz poświęcić czas na spersonalizowanie swoich odpowiedzi, aby odzwierciedlały Ciebie jako osobę i kandydata do pracy. Zrelaksuj się, uśmiechnij i odpowiedz na pytania najlepiej jak potrafisz.

Przeczytaj więcej: Wywiady, odpowiedzi i porady dla nastolatków