Świadczenia pracownicze mogą wzmocnić pakiety kompensacyjne

5 kroków do zaprojektowania silnych planów wynagrodzeń z korzyściami dla pracowników

W każdej branży solidna praktyka przyciągania najbardziej wykwalifikowanych pracowników sprowadza się do wykorzystywania świadczeń pracowniczych w celu wzmocnienia pakietu kompensacyjnego. Stworzenie interesującego planu, który oferuje nie tylko godziwe wynagrodzenie, ale także szereg korzyści, może pomóc każdej organizacji pokonać konkurencję. Kompleksowe pakiety świadczeń pracowniczych często obejmują hojne, płatne zwolnienia z pracy, stomatologii, wizji, opieki zdrowotnej, krótko- i długoterminowego ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa, ubezpieczenia na życie, plany oszczędzania na emeryturę i elastyczne konta wydatków.

Według raportu PayScale z 2017 roku dotyczącego najlepszych praktyk w zakresie wynagrodzeń, 44 procent pracodawców uważa, że ​​wykonują dobrą robotę płacąc swoim pracownikom, ale tylko 20 procent pracowników czuje to samo. Wielu pracodawców planuje ulepszyć swoją strategię wynagradzania, ale dla wszystkich może to być kosztowne. Stworzenie programu świadczeń pracowniczych obejmującego wiele warstw przystępnych i elastycznych opcji świadczeń może zrekompensować te koszty, a jednocześnie przyciągać talenty.

Oto kilka kroków, które Twoja organizacja może podjąć w celu poprawy struktury i stabilności twojego planu wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników.

Jak połączyć atrakcyjny pakiet świadczeń dla pracowników

Stworzenie atrakcyjnego pakietu świadczeń dla pracowników może wymagać wiele badań ze strony firmy, ale na koniec opłaca się. Kluczami są, aby dowiedzieć się, jakie świadczenia są dostępne dzisiaj i czego pracownicy potrzebują lub chcą najbardziej od swojego pracodawcy.

W tym artykule dowiesz się, jak zastosować teorię do działania z krokami, które można podjąć.

1. Poznaj standardy branżowe

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to poznać standardy branży, w której działa Twoja firma. Oznacza to, że powinieneś dowiedzieć się, co twoi konkurenci oferują swoim pracownikom w ich pakiecie świadczeń.

Można to osiągnąć, rozmawiając z pracownikami Twojej firmy, którzy przyszli do ciebie od konkurenta lub rozmawiając z kolegami, których znasz od innych firm. Korzystaj z danych z kilku bieżących ankiet płacowych, aby sprawdzić, jakie są powiązane stawki przypisań i korzyści na Twoim rynku. Przejrzyj oferty świadczeń za pomocą agenta świadczeń, posiadającego wiedzę na temat Twojej dziedziny.

2. Szukać informacji zwrotnych od obecnych i przyszłych pracowników

Ważne jest również, aby uzyskać informacje zwrotne od obecnych pracowników. Można to zrobić wysyłając krótkie ankiety e-mailowe z pytaniem, co najbardziej lubią w programie świadczeń firmy, a czego brakuje. Inną metodą jest zastosowanie wewnętrznego systemu zaangażowania pracowników, który mierzy zainteresowanie pracowników zasiłkami. Informacje biometryczne mogą również pomóc ci sprawdzić, jakie korzyści są wykorzystywane, a które nie są zbytnio wykorzystywane.

Powinieneś także porozmawiać ze wszystkimi pracownikami, którzy opuszczają firmę, na emeryturę lub do pracy kogoś innego. Ten temat powinien zostać poruszony podczas wywiadu wyjściowego , abyś mógł ocenić, dlaczego odchodzi i czy jest to spowodowane pakietem świadczeń, który obecnie oferujesz pracownikom.

3. Praca z konsultantem ds. Świadczeń

Firmy coraz chętniej współpracują z konsultantem ds. Zasiłków, aby stworzyć skuteczny pakiet.

Konsultant ds. Zasiłków wskaże ci właściwy kierunek, odpowie na wszystkie pytania, a nawet przygotuje pakiet, który zaspokoi potrzeby Twoich pracowników. Ponieważ są uznawane za ekspertów i współpracują z wieloma konkurentami, mają dodatkową warstwę wglądu, której nie masz. Poproś o co najmniej dwie opcje w pakietach świadczeń, które mogą być głosowane przez komisję swoich pracowników.

4. Upewnij się, że spełnione są prawne wymagania dla istotnych świadczeń pracowniczych

Prywatne plany ubezpieczeń zdrowotnych znalezione na rynku muszą oferować każdemu pracownikowi ten sam zestaw podstawowych świadczeń pracowniczych. Plany te muszą obejmować opiekę w nagłych wypadkach, hospitalizację, opiekę ambulatoryjną, opiekę macierzyńską i noworodkową, opiekę nad zdrowiem psychicznym i nadużywaniem substancji, recepty, rehabilitację, usługi laboratoryjne, opiekę pediatryczną i usługi wellness.

To może się nieco zmienić, ponieważ reforma systemu opieki zdrowotnej jest kontynuowana w USA, dlatego należy mieć pewną elastyczność w zakresie oferowanych planów. Zdefiniowane składki i premie mogą być atrakcyjne dla pracowników, którzy próbują pozwolić sobie na ubezpieczenie zdrowotne.

5. Przekazywanie świadczeń pracowniczych w ofertach rekompensat

Kolejnym krokiem do wzmocnienia pakietów rekompensat dla kandydatów jest przekazanie tego pakietu podczas omawiania rekompensaty w momencie rozszerzenia oferty pracy. Przekaż to na piśmie i przekaż informacje na stronie internetowej dotyczącej świadczeń pracowniczych i drukowanych broszur.

6. Zaprojektuj atrakcyjny pakiet świadczeń pracowniczych

Pakiet świadczeń musi być atrakcyjny dla kandydata, a nie tylko kartka z napisami na nim. Zamiast tego upewnij się, że dokument zawiera zdjęcia, wykresy i tabele, aby dostarczyć kandydatowi mnóstwa informacji o wszystkich korzyściach oferowanych przez firmę.

7. Uwzględnij przegląd świadczeń w opisach stanowisk i reklamach

Ilekroć Twoja firma umieszcza nowe stanowisko pracy na tablicy ogłoszeń lub na stronie kariery, upewnij się, że opis stanowiska zawiera przegląd pakietu świadczeń dostępnych dla tej pozycji. Nie musi to być szczegółowy opis, ale powinien przekazać to, co będzie dostępne w sposób, który będzie przemawiał do twojego docelowego talentu.

8. Jak rozmawiać o korzyściach w rozmowie kwalifikacyjnej

Podczas rozmowy z kandydatem upewnij się, że pakiet świadczeń jest częścią dyskusji. Pomoże to kandydatowi dowiedzieć się więcej na temat Twojej firmy, pozycji i tego, co masz do zaoferowania. Korzyści powinny być omówione w pierwszym wywiadzie, gdy Twój ankieter daje kandydatowi ogólny zarys firmy i dostępnej pracy. W tej chwili możesz omówić pakiet świadczeń, a nie wynagrodzenie.

9. Zachowaj pracowników z korzyściami

Jeśli którykolwiek z pracowników zastanawia się nad opuszczeniem firmy na inne stanowiska, musisz poinformować ich, że korzyści, które otrzymują, nie mają sobie równych. Według Colonial Life, 73 procent pracowników twierdzi, że zrozumienie korzyści, jakie mają, jest bardzo ważne. W tej samej ankiecie 37 procent pracowników chce informacji na temat ich korzyści, które mogą zrozumieć.

Jako firma musisz komunikować się tak skutecznie, jak to możliwe, o dostępnych korzyściach. Czy to obejmuje tworzenie biuletynu lub broszury informacyjnej, czy organizowanie seminarium dla pracowników; upewnij się, że twoi pracownicy wiedzą, co mają.

Krótko mówiąc, firmy mogą przyciągnąć największych talentów w swojej branży, oferując silny pakiet kompensacyjny, który obejmuje różne formy świadczeń. Po dokonaniu przeglądu korzyści i stwierdzeniu, że muszą one zostać zaktualizowane, upewnij się, że jest to szybki proces obejmujący obecnych i przyszłych pracowników.

* Zaktualizowano 31 marca 2017 r. Przez Tess C Taylor