Pytania dotyczące wywiadów handlowych i najlepszych odpowiedzi

Typowe pytania dotyczące wywiadów handlowych i przykładowe odpowiedzi

Kiedy przeprowadzasz wywiady w sprawie pozycji sprzedaży, Twoim celem jest sprzedać się menedżerowi ds. Zatrudnienia. Rozmowa o pracę sprzedażową jest jednym z najbardziej wymagających wywiadów - ankieterzy będą mieli wysokie oczekiwania co do swoich perswazyjnych uprawnień. Oznacza to, że musisz zrobić więcej, niż tylko odpowiedzieć na pytania.

Menedżerowie ds. Wynajmu oczekują, że w trakcie rozmowy wykażesz, że jesteś skutecznym sprzedawcą: musisz sprzedać siebie, swoje kwalifikacje do pracy i pokazać ankieterowi, że masz możliwość zamknięcia transakcji.

Poniżej znajdziesz pomocne strategie udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu, a także przykłady typowych pytań związanych ze sprzedażą oraz przykładowe odpowiedzi. Przejrzyj je, aby poprawić odpowiedzi na podstawie własnych kwalifikacji, umiejętności, wiedzy o produktach, osiągnięć i doświadczeń sprzedażowych. Jak również przejrzyj listę pytań, które możesz zadać swojemu rozmówcy.

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadów

Każda odpowiedź udzielona na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej powinna zawierać konkretne przykłady twoich osiągnięć w sprzedaży. Ważne jest, aby jasno określić, w jaki sposób możesz pomóc firmie i zwiększyć sprzedaż. Dołącz liczby do kopii zapasowych wyciągów. Na przykład możesz powiedzieć: "W firmie XYZ byłem odpowiedzialny za wprowadzenie konta ABC, podpisanie umowy, która przyniosła zysk XX powyżej YY".

Jeśli oszacowałeś swoje osiągnięcia w CV , podaj niektóre z tych liczb i procentów w swoich odpowiedziach. Jeśli nie uwzględniłeś numerów w swoim CV, poświęć kilka minut, aby sporządzić listę najlepszych osiągnięć, które możesz udostępnić swojemu ankieterowi.

Powiedzenie "Zwiększałem roczną sprzedaż o 50% rok do roku" brzmi znacznie lepiej niż "zwiększyłem sprzedaż w zeszłym roku".

Ankieterzy będą szukać ciebie, aby pokazać, że posiadasz niezbędne umiejętności. Przejrzyj listę umiejętności sprzedaży i poszukaj sposobów na podkreślenie ich opanowania w odpowiedziach.

Ponadto dostosuj odpowiedzi, aby odzwierciedlić produkty, usługi i cele firmy. Poświęć czas na stronie firmy i zbadaj firmę online, dzięki czemu masz jasność co do misji firmy. Im więcej wiesz o firmie, tym lepiej będziesz w stanie odpowiedzieć.

Jako przedstawiciel handlowy masz wyjątkową okazję, by odnieść sukces w wywiadzie. Po prostu myśl o sobie jako o produkcie i zastosuj te same zasady, których użyjesz w każdym spotkaniu sprzedażowym, aby pokazać, że jesteś dobrze dopasowany.

Pytania dotyczące wywiadów handlowych i przykładowych odpowiedzi

Poniżej znajduje się kilka typowych pytań, które możesz uzyskać podczas rozmowy sprzedażowej. Użyj sugerowanych "najlepszych odpowiedzi" jako wskazówek do tworzenia własnej, zindywidualizowanej odpowiedzi. Praktykowanie z wyprzedzeniem pomoże Ci poczuć się pewnie i dać wypielęgnowaną odpowiedź podczas wywiadów.

Oto najczęściej zadawane pytania do przejrzenia pracy wraz z odpowiedziami.

Pytania, które należy zadać ankieterowi ds. Sprzedaży

Wywiaduj pytania, aby zapytać rozmówcę, kiedy ubiegasz się o pozycję sprzedażową.