Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące pytań motywacyjnych dotyczących sprzedaży

Zawsze dobrze jest przyjść na rozmowę kwalifikacyjną przygotowaną, aby zademonstrować swoją wartość - i jeśli możesz to zrobić z dołączonym znakiem dolara, tym lepiej. Pod koniec dnia, niezależnie od tego, co firma robi, zarządza, udoskonala lub dystrybuuje, większość z nich jest w biznesie zarabiania pieniędzy. Jest to szczególnie ważne, jeśli szukasz pozycji w sprzedaży.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu handlowego na temat motywacji

Jako potencjalny pracownik - szczególnie ten, który pracuje w sprzedaży - w najlepszym interesie leży wykazanie, że będziesz produktywnym, zarabiającym członkiem zespołu.

Pracodawcy poszukują zorientowanych na cel, zmotywowanych pracowników z pragnieniem i dążeniem do osiągnięcia sukcesu.

Jeśli chodzi o prace sprzedażowe, potrzeba zademonstrowania wyników jest jeszcze ważniejsza. Twoja wypłata może zależeć od tego, czy możesz dokonać sprzedaży, ale z punktu widzenia twojego pracodawcy wynik finansowy z pewnością wymaga, abyś mógł zamknąć umowę. Dlatego też, gdy przeprowadzasz wywiady w sprawie sprzedaży, możesz oczekiwać, że zapytasz, co Cię motywuje - a odpowiedź brzmi prawie zawsze w pewnym sensie "pieniądze".

Kiedy przeprowadzasz wywiady w sprawie pozycji sprzedażowej, ważne jest powiązanie motywacji z celami sprzedażowymi. Osoba przeprowadzająca wywiad oczekuje, że będziesz samokierowany i motywowany przez osiąganie celów sprzedaży i celów.

Jeśli masz doświadczenie w sprzedaży, podziel się konkretnymi przykładami motywacji do osiągnięcia sukcesu na poprzednich pozycjach. Ponownie, celem jest wykazanie, że możesz uderzać w cele, że jesteś zmotywowany i że możesz zarabiać pieniądze dla organizacji.

Oto przykładowe odpowiedzi na pytanie do wywiadu "Co Cię motywuje?"

Przykładowe odpowiedzi

Porady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych dotyczących sprzedaży

Ważne jest, aby przygotować się przed rozmową o pracę, ale w przypadku sprzedaży, Twoim głównym celem powinno być wykazanie wartości. Przyjdź do tabeli z danymi, które pokazują Twoją wartość, np. "Zwiększona sprzedaż ponad 10 procent przez trzy kwartały z rzędu" lub "sprowadziłeś trzech klientów z listy Fortune-500 w roku podatkowym 20__".

Te informacje powinny również znaleźć się w twoim życiorysie i liście motywacyjnym , ale będziesz chciał przeprowadzić wywiady z wyprzedzeniem, abyś mógł przypomnieć swojemu rozmówcy o tych informacjach w sposób, który nie wydaje się być uniesiony. Jeśli uwzględnisz liczby w swoim CV , możesz podzielić się niektórymi z tych statystyk podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Jeśli nie zamieściłeś wymiernych osiągnięć w swoim CV, uzupełnij niektóre z najważniejszych osiągnięć, aby wspomnieć podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Zbadaj firmę i jej produkty lub usługi z wyprzedzeniem, abyś mógł dobrze mówić o organizacji. Nie ograniczaj się do strony internetowej firmy lub materiałów PR; przeglądaj najnowsze wiadomości na temat pracodawcy, abyś miał teraz pojęcie problemów, z jakimi firma boryka się na rynku.

Na koniec przejrzyj mowę windy , krótki, 60-sekundowy przegląd tego, kim jesteś i co masz do zaoferowania pracodawcy. Pamiętaj, że celem rozmowy o sprzedaży jest sprzedawanie siebie. Na to spotkanie jesteś produktem. Dokonaj sprzedaży.

Przeczytaj więcej: Pytania i odpowiedzi dotyczące wywiadu sprzedażowego | Pytania, które należy zadać ankieterowi ds. Sprzedaży Porady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych dotyczących sprzedaży