Jak przeprowadzić wywiad sprzedażowy

Nie zawsze jest łatwo, gdy przeprowadzasz wywiady w sprawie sprzedaży. Zanim przejdziesz do fazy rekrutacji w procesie rekrutacji, będziesz musiał określić swoje umiejętności sprzedaży w swoim życiorysie , np. " Zwiększona wielkość sprzedaży o 28% rok do roku, przyczyniając się do bezprecedensowego wzrostu." Będziesz również musiał napisać atrakcyjny list motywacyjny, który podkreśla Twoje osiągnięcia w sprzedaży, kwalifikacje i doświadczenie.

Ważne jest również, aby poświęcić czas na dokładne zbadanie firmy i jej produktów i / lub usług, abyś mógł przeprowadzić świadomą prezentację, opartą na analizie potrzeb swojej organizacji, o tym, jak zamierzasz zwiększyć swój udział w rynku.

Kandydaci na stanowiska sprzedaży muszą być absolutnie pewni, że są wygodnie, sprzedając produkt lub usługę, którą firma wprowadza do obrotu, ponieważ jeśli nie kupisz jej, będziesz miał trudności z jej sprzedażą.

Istotne jest również, abyś użył rozmowy kwalifikacyjnej, aby przekonująco sprzedać swój najważniejszy produkt - siebie - pracodawcy, który jest dobrze zorientowany w strategiach sprzedaży.

Przygotuj się na rozmowę o konkretnych umiejętnościach sprzedażowych , które wprowadzasz do stołu, zwracając uwagę na te umiejętności, które zostały wymienione jako "preferowane kwalifikacje" w ogłoszeniu pracy firmy. Umiejętności te mogą obejmować kompetencje, takie jak zarządzanie kontem, zarządzanie terytorium, pitching produktów, marketing, cold-calling, public relations i / lub pozyskiwanie klientów.

Na koniec, przed polerowaniem butów i wyjściem na rozmowę, poświęć czas na zapoznanie się z najpopularniejszymi pytaniami i odpowiedziami na temat rozmów handlowych , abyś miał gotową odpowiedź na wszystko, o co poprosi Cię menedżer ds. Rekrutacji. Przygotuj się, by z entuzjazmem i przekonaniem mówić o swoich ulubionych doświadczeniach i technikach sprzedaży, co motywuje Cię do osiągania doskonałych wyników i jak osiągasz agresywne cele sprzedażowe i limity.

Porady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych dotyczących sprzedaży

Kenneth Sundheim, prezes firmy zajmującej się sprzedażą i marketingiem KAS Placement, dzieli się poniższymi wskazówkami na temat tego, jak skutecznie uzyskać zatrudnienie w dziale sprzedaży.

Kupiłbyś to?

Przed rozmową kwalifikacyjną w sprawie sprzedaży, zawsze zadaj sobie pytanie, czy chcesz kupić produkt lub usługę. W sprzedaży, tak jak w życiu, nie możesz sprzedać czegoś, w co nie wierzysz. Nigdy też nie podejmuj sprzedaży, jeśli nie masz zaufania do działu marketingu (jeśli dotyczy) lub obecnej struktury marketingowej i przybory. Źle napisana, źle zaprogramowana strona internetowa powoduje trudną sprzedaż ... zwłaszcza, jeśli konkurenci mają nowe.

Przygotuj się na odrzucenie

Zrozum, że w sprzedaży, podobnie jak w poszukiwaniu pracy, nastąpi odrzucenie. Ten punkt jest szczególnie skierowany do młodszego poszukującego pracy, który myśli o karierze w sprzedaży . Jeśli chcesz robić sprzedaż, zrób to. Gdy miniesz kilka pierwszych odrzuceń i pierwszych nieudanych połączeń z zimnem, staje się to drugą naturą.

Kiedy byłem młodszy, byłem niezwykle wrażliwy i często padałam na siebie, gdy dokonywałam niefortunnej rozmowy sprzedażowej. Nie pozwól, aby nieśmiałość lub strach przed odrzuceniem uniemożliwiły ci wejście na pole. To niesamowity sposób na rozpoczęcie kariery.

Skoncentruj się na konsultacyjnych umiejętnościach sprzedażowych

Pamiętaj, że pracodawcy handlowi zawsze chcą kogoś, kto ma to, co jest najczęściej określane jako "sprzedaż konsultacyjna". Mniej więcej, termin ten odnosi się do stylu sprzedaży, który ma na celu odkryć potrzeby klienta, w przeciwieństwie do niesławnego stylu sprzedaży przedstawionego w filmie Glengarry Glen Ross , który był najbardziej znany ze swojej mentalności, niezależnie od tego, czego chce klient lub jest dla nich najlepszy, zamknij umowę. Aby wyrazić tę nieetyczną metodologię sprzedaży zarówno w zabawny, jak i teatralny sposób, dramatopisarz David Mamet napisał scenariusz niesławnej linii "ABC" lub "zawsze zamykającej".

Pracodawca jest twoim partnerem

Negocjacje płacowe to # 1 najtrudniejszy aspekt poszukiwania pracy dla wielu kandydatów na arenie sprzedaży i marketingu. Jeśli nie jesteś przeszkolony w negocjacjach, używaj tego, co nazywam "metodą pracy".

Oznacza to, że masz mentalność, że pracodawca jest twoim partnerem, a nie przeciwnikiem, a razem twoja praca polega na wypracowaniu rozwiązania, które zatrudni cię w firmie. Jeśli myślisz o negocjacjach w kategoriach zwycięzców i przegranych, skończysz to drugie.