Najlepszy sposób na znalezienie firmy do rozmowy kwalifikacyjnej

Zanim przejdziesz do rozmowy kwalifikacyjnej, ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej o firmie. W ten sposób będziesz przygotowany zarówno do odpowiedzi na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak i do zadawania pytań ankieterowi . Będziesz mógł również dowiedzieć się, czy firma i kultura firmy są dla Ciebie odpowiednie.

Poświęć trochę czasu, aby skorzystać z Internetu, aby odkryć jak najwięcej informacji o firmie.

Poświęć też czas, korzystając z sieci, aby zobaczyć, kto wie, kto może ci pomóc w przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej z innymi kandydatami. Oto jak zbadać firmę.

Wskazówki dotyczące wyszukiwania firm przed rozmowami kwalifikacyjnymi

Odwiedź stronę internetową firmy
Zacznij od odwiedzenia strony internetowej firmy. Tam możesz przejrzeć misję organizacji i historię, produkty i usługi oraz zarządzanie, a także informacje o kulturze firmy. Informacje są zwykle dostępne w sekcji O nas na stronie. Jeśli istnieje sekcja prasowa strony internetowej, przeczytaj tam zamieszczone linki.

Przeglądaj media społecznościowe
Następnie sprawdź firmowe konta w mediach społecznościowych. Odwiedź ich strony na Facebooku, Google+, Instagramie i Twitterze. Pozwoli ci to zrozumieć, w jaki sposób firma chce, aby konsumenci ją widzieli. Podobaj się lub podążaj za firmą, aby otrzymywać aktualizacje. Znajdziesz informacje, których możesz nie znaleźć w inny sposób.

Użyj LinkedIn
Profile firmowe w LinkedIn to dobry sposób na szybkie znalezienie informacji na temat firmy, która Cię interesuje. Będziesz mógł zobaczyć swoje powiązania w firmie, nowe oferty pracy, promocje, oferty pracy, powiązane firmy i firmę Statystyka. Jeśli masz powiązania w firmie, rozważ dotarcie do nich - nie tylko umiesz im przekazać dobre słowo, ale mogą również podzielić się swoim spojrzeniem na firmę i dać wskazówki, które pomogą ci przeprowadzić wywiad.

Zobacz profil swojego rozmówcy na LinkedIn, aby uzyskać wgląd w swoją pracę i pochodzenie.

Uzyskaj krawędź wywiadu
Sekcja pytań i recenzji Wywiadu Glassdoora zawiera kopalnię informacji dla osób poszukujących pracy.

Możesz dowiedzieć się, jakie kandydatury na stanowiska, z którymi rozmawiasz, zostały zadane i uzyskać poradę, jak trudna jest rozmowa kwalifikacyjna. Korzystaj z recenzji, aby uzyskać poczucie kultury firmy. To powiedziawszy, weźcie je z przymrużeniem oka - pracownicy często opuszczają recenzje, gdy są nieszczęśliwi. Czytając opinie, poszukaj powtarzających się motywów. Im więcej wzmianek o danym temacie otrzymuje (czy to pochwała za elastyczne godziny, czy frustracja kierownictwa wyższego szczebla), tym bardziej prawdopodobne jest, że jest ono dokładne.

Użyj Google i Google News
Wyszukaj w Google i Google News nazwę firmy. To może być naprawdę bezcenne. Może się okazać, że firma rozszerza się na przykład na Azję lub otrzymała rundę finansowania początkowego. Lub może się okazać, że ostatni produkt okazał się nieskuteczny lub musiał zostać wycofany. Ta wiedza może pomóc w kształtowaniu odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu.

Dotknij swoich połączeń
Czy znasz kogoś, kto pracuje w firmie? Zapytaj ich, czy mogą pomóc.

Jeśli jesteś absolwentem college'u, zapytaj swojego Biura Karier, czy może podać listę absolwentów, którzy tam pracują. Następnie wyślij wiadomość e-mail, wyślij wiadomość z LinkedIn lub zadzwoń i poproś o pomoc.

Poznaj branżę i konkurencję
Oprócz badania firmy, warto dokonać przeglądu całej branży. Jeśli na przykład chcesz przeprowadzić rozmowę o pracę w firmie oferującej kredyty hipoteczne, warto być poinformowanym o aktualnych tendencjach własnościowych domów. Poznaj największych konkurentów firmy i poznaj ich sukcesy i wady. Wgląd w branżę i rywali firmy może zaimponować ankieterom.

Jak korzystać z tego badania podczas wywiadów

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej ankieterzy zadają pytania, aby poznać kandydatów. Ale ich głównym celem jest ustalenie, czy kandydat będzie dobrze pasował do stanowiska i firmy.

Badania Twojej firmy sprawią, że Twoje odpowiedzi na pytania będą przekonujące i pokażą, że będziesz pomocny w osiągnięciu ich celów i zysków.

Dodatkowo twoja wiedza pomoże ci udzielić konkretnej odpowiedzi, jeśli zapytasz, dlaczego chciałbyś pracować dla firmy. Możesz podzielić się szczegółami na temat rzeczy, które uważasz za godne podziwu dla firmy, jej misji lub jej kultury.

Więcej wskazówek dotyczących rozmów kwalifikacyjnych
Znajdź wskazówki dotyczące wywiadów telefonicznych, wywiady, wywiady z obiadem i kolacją, wywiady behawioralne, publiczne rozmowy kwalifikacyjne i więcej porad dotyczących sukcesu rozmowy kwalifikacyjnej.