Jak zbudować lepsze prawo karne lub CV kryminalne

Dlaczego nie jesteś zatrudniany i co możesz z tym zrobić

Istnieje wszechobecny mit sugerujący, że jeśli zdobędziesz wykształcenie wyższe, otrzymasz gwarancję pracy w wybranej dziedzinie po ukończeniu studiów. Nie mogę ci powiedzieć, ile razy jestem pytany o coś w rodzaju: "Mam mojego licencjata w sprawach karnych, dlaczego nie mogę zostać zatrudniony?" Może to wynikać z tego, że twoje CV w sprawach karnych po prostu nie olśniewa potencjalnych pracodawców.

Zbuduj lepszy życiorys dla karnych karnych

Rzecz w tym, że każda dobra praca będzie wymagała trochę pracy z twojej strony. Sam stopień nie zmniejszy musztardy. Musisz stworzyć życiorys, który pokazuje, że jesteś osobą, której poszukuje Twój potencjalny pracodawca.

Przez "budowanie życiorysu", nie mówię o uczeniu się, jak pisać życiorys - istnieje wiele porad na ten temat - ale raczej łączenie pracy, która pokazuje, że przygotowywałeś się do konkretnej pracy. Oznacza to rozpoczęcie jak najwcześniej, aby uzyskać wykształcenie i doświadczenie potrzebne do kariery, którą chcesz .

Jak więc zbudować lepsze CV na temat wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych? Po pierwsze, zdecyduj, co chcesz zrobić.

Zdobyte wykształcenie i doświadczenie powinny być powiązane z Twoimi celami zawodowymi. Jeśli chcesz zostać analitykiem kryminalnym , musisz dostosować swoją edukację do badań, analiz i statystyk.

Dostosuj swoją edukację do pracy w sprawach karnych

Jeśli chcesz zostać ekspertem od broni palnej , chcesz mieć wykształcenie obejmujące fizykę, chemię i biologię, a także wiedzę na temat systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Będziesz także chciał udowodnić, że masz doświadczenie z bronią palną, być może przez polowanie i rekreację lub, jeszcze lepiej, szkolenie policji.

Mówiąc o szkoleniu policji, jego wartość nie może być zawyżona. Podczas gdy istnieje wiele wspaniałych kar sądowych i kryminologii poza prawem , certyfikat z akademii policyjnej, wraz z jakąś przeszłością pracy jako oficer policji, może przejść długą drogę w kierunku wykazania wyjątkowych umiejętności i doświadczenia, których nie będziecie mieli. znaleźć nigdzie indziej.

Zdobądź doświadczenie w sprawach karnych

Jeśli ciągle ci mówisz, że nie masz doświadczenia, to jakoś, w jakiś sposób, będziesz potrzebował zdobyć to doświadczenie, prawda? Być może będziesz musiał rozważyć powrót do szkoły, aby wziąć udział w zajęciach dotyczących konkretnego obszaru, w którym próbujesz się włamać, lub poświęcić czas na wolontariat w środowisku laboratoryjnym - nawet jeśli nie jest to laboratorium medycyny sądowej - aby rozpocząć naukę lin.

Kiedy masz już doświadczenie i wykształcenie, którego szukają pracodawcy w Twojej branży, nadszedł czas, aby połączyć je w życiorys. Również tutaj ważne jest, aby dostroić swoje CV w sprawach karnych do pracy, której szukasz. Powinien komunikować się z potencjalnym pracodawcą - szybko, jasno i zwięźle - że dokładnie to, czego szukają.

Cierpliwość jest cnotą przy poszukiwaniu pracy w sprawach karnych

Cierpliwość również jest cnotą. Wiele kar sądowych i karier kryminologicznych wymaga sprawdzania przeszłości i wymaga długotrwałych procesów rekrutacyjnych. Może to potrwać kilka miesięcy lub dłużej, aby zostać zatrudnionym - lub nawet usłyszeć od pracodawcy.

To, że dzisiaj nie masz odpowiedzi, nie oznacza, że ​​wszystko stracone. Trzymaj podbródek i staraj się o pracę, cały czas pracując, aby zwiększyć swoje doświadczenie poprzez wolontariat, staże i kontynuowanie edukacji.

Wytrwałość i nauka pomogą w poszukiwaniu pracy

Każde podanie o pracę jest okazją do nauki. Jeśli otrzymasz odrzucenie, weź to jako sposób, aby dowiedzieć się więcej o tym, co możesz zrobić, aby poprawić na przyszłość. Nie ma nic złego w zapytaniu pracodawcy, aby powiedzieć, jak możesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Często łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale faktem jest, że wytrwałość jest kluczowa, jeśli znasz pracę, którą chcesz i jesteś zdeterminowany, aby ją uzyskać.