Kariery cywilne w kryminologii i wymianie sprawiedliwości w sprawach karnych

Omawiając karierę kryminalistyki i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych , wiele osób natychmiast myśli o funkcjonariuszach organów ścigania, agentach specjalnych i policyjnych detektywach . Są to, oczywiście, najbardziej widoczne zawody w ramach wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych , ale w żadnym wypadku nie są to jedyne zawody.

Nie musisz marzyć o byciu oficerem policji do pracy w kryminologii . W rzeczywistości istnieje wiele miejsc pracy dla tych, których zainteresowania wykraczają daleko poza egzekwowanie prawa .

Opcje kariery w kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych

Jeśli interesuje cię praca w zakresie prawa i porządku, ale nie chcesz nosić broni ani nosić kamizelki balistycznej , oto kilka cywilnych ścieżek kariery w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych, które mogą Cię zainteresować.

Crime Analysts

Analitycy kryminalni odgrywają istotną rolę w pomaganiu lokalnym, stanowym i federalnym organom ścigania i agentom w walce z przestępczością. Gromadzą dane wywiadowcze i dane oraz pomagają funkcjonariuszom w prawie każdym aspekcie egzekwowania prawa, od dostarczania informacji, aby pomóc w lepszym planowaniu patroli w celu rozpoznania pojawiających się tendencji i działalności przestępczej.

Analitycy przestępstw analizują raporty policyjne, apelują o raporty serwisowe i wywiadowcze, aby pomóc przewidzieć, kiedy, gdzie i jakie przestępstwa wystąpią. Dostarczają także kluczowych informacji na temat biuletynów dotyczących bezpieczeństwa, dotyczących niebezpiecznych ludzi i tendencji, pomagając zapewnić, że więcej funkcjonariuszy dotrze do domu z końcem ich zmiany każdego dnia.

Forensic science

Naukowcy kryminalistyczni pracują w różnych warunkach i na różnych specjalizacjach. Mogą pracować w laboratorium kryminalnym lub w jednostce dochodzeniowej na miejscu przestępstwa . Technicy zajmujący się kryminalistyką zbierają, przechowują i analizują dowody i przedstawiają swoje wyniki badaczom, aby pomóc im w rozwiązywaniu przestępstw.

Niektórzy technicy medycyny sądowej specjalizują się w analizie wzoru plamy krwi . Patrzą na rozprzestrzenianie się i rozpryski krwi na miejscu zbrodni, aby uzyskać informacje o tym, jak doszło do przestępstwa, a także wgląd w typ osoby, która mogła ją popełnić.

Inni technicy są ekspertami w dziedzinie balistyki . Mogą uzyskać cenne informacje na temat trajektorii pocisków, kalibru i rodzaju pocisków używanych w zbrodniach, a nawet pomóc w określeniu rodzaju używanego pistoletu.

Antropologowie sądowi wykorzystują swoją wiedzę o szczątkach ludzkich w celu rozwijania informacji o ofiarach zbrodni. Mogą pomóc badaczom dowiedzieć się, jakie rodzaje obrażeń poniosła ofiara, wiek ofiary, a nawet pewne cechy identyfikujące, takie jak wzrost i waga, używając niewiele więcej kości i szkieletów.

Psychologia sądowa

Psychologowie sądowi są psychologami, którzy działają w różnych elementach systemu sądownictwa karnego . Niektórzy pracują jako konsultanci przysięgłych , pomagają adwokatom analizować i wybierać jurorów na próby i przygotowywać świadków na stoisku. Inni pracują w branży poprawek , pomagając w rehabilitacji skazanych przestępców lub oceniając oskarżonych przestępców, aby ustalić, czy są oni kompetentni do osądzenia.

Bardzo intrygującą karierą w psychologii sądowej jest profiler kryminalny . Twórcy profilaktyki kryminalnej ściśle współpracują z badaczami, dostarczając informacji na temat sprawców poważnych przestępstw, podając, że detektywi prowadzą w oparciu o typ osobowości, który może nawet pomóc w zidentyfikowaniu wieku i rasy przestępcy, kiedy nie mają już nic do roboty.

Kryminologów

Kryminologia jest nauką o przestępstwie i jego przyczynach, kosztach i konsekwencjach. Zadaniem kryminologa jest właśnie to: badanie przestępczości. Kryminolodzy uczą na uniwersytetach, pracują w ośrodkach analitycznych i pomagają decydentom w kształtowaniu polityki publicznej dotyczącej przestępczości i właściwej reakcji na przestępstwa.

Forensic Computer Investigators

Badacze komputerowi wykorzystują swoją wiedzę na temat technologii i umiejętności obsługi komputera, aby pomóc badaczom w zbieraniu dowodów elektronicznych i śledzeniu cyberprzestępców.

Mogą zostać wezwani do kopania w głąb dysku twardego, aby odzyskać utracone lub usunięte dane, lub mogą pracować dla firm cyberbezpieczeństwa, pomagając w tworzeniu i testowaniu środków, które chronią systemy przed hakerami.

Specjaliści od zapobiegania stratom

Specjaliści ds. Zapobiegania stratom pracują w sklepach detalicznych. Ich podstawową funkcją jest złagodzenie lub wyeliminowanie kradzieży towarów, zarówno od klientów, jak i od pracowników. Ludzie, którzy pracują nad zapobieganiem stratom, często legitymują się stopniem kryminalistyki i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i wykorzystują tę pracę jako krok w kierunku kariery w dziedzinie egzekwowania prawa lub bezpieczeństwa. Wiele jednak udanych karier przeciwdziała kradzieży dużych korporacji.

Bezpieczeństwo sportowe i dochodzenia

Wierzcie lub nie, jest miejsce na karierę w kryminologii, nawet w dużych sportach. Narodowa Liga Piłki Nożnej , Major League Baseball, a nawet NCAA, wykorzystują specjalistów od bezpieczeństwa do zachowania integralności tego sportu. Ci profesjonaliści chronią graczy przed innymi i sami, i przyglądają się zarzutom, takim jak oszukiwanie, łamanie przepisów i używanie sterydów, aby wymienić tylko kilka.

Dyspozytor policji

Stróże prawa potrzebują ogromnego wsparcia, aby dobrze wykonywać swoje zadania. Dyspozytorzy policyjni zapewniają wsparcie poprzez przyjmowanie wezwań do służby, rejestrowanie i dostarczanie numerów spraw oraz wysyłanie jednostek do incydentów wymagających interwencji policji. Dyspozytorzy są nieodzownym składnikiem każdej agencji ścigania i zapewniają wspaniałe możliwości kariery dla tych, którzy chcą pracować w organach ścigania bez konieczności bycia funkcjonariuszami policji.

Mnóstwo kar w sprawach karnych i kryminologii

Są to oczywiście tylko niektóre z wielu karier dostępnych dla osób, które są zainteresowane zatrudnieniem cywilnym w kryminologii i wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych. Faktem jest, że opcje są prawie nieograniczone i nie ma znaczenia, jakie są Twoje zainteresowania, na pewno znajdziesz pracę, która spełni wszystkie Twoje potrzeby. Przy odpowiednim przygotowaniu i edukacji nie ma wątpliwości, że wylądujesz w doskonałej karierze kryminalistycznej