Kryminalne profilowanie informacji o karierze

Termin "profiler kryminalny" prawdopodobnie wywołuje obrazy popularnych postaci, takich jak Hannibal Lecter z The Silence of the Lambs lub Dr. Samantha Waters z The Profiler . Podczas gdy telewizja i filmy podniosły świadomość profilowania przestępczego jako zawodu, podobnie jak w przypadku większości karier, ważne jest oddzielenie faktów od fikcji, aby uzyskać lepszy obraz tego, co naprawdę zajmuje praca jako profiler kryminalny.

Pomysł genialnego, ale obłąkanego psychiatry i mordercy, który spędza swój czas w więzieniu, pomagając nowym agentom FBI w poważnych sprawach, jest intrygujący, ale w rzeczywistości nie jest. Niemniej jednak, kariera jako profiler kryminalny może być niezwykle fascynującą i pobudzającą intelektualnie pogoń.

Tytuł "profiler kryminalny" jest używany do opisania śledczych, którzy specjalizują się w wnioskach indukcyjnych i dedukcyjnych, w celu ukształtowania profilu konkretnego przestępcy na podstawie cech popełnionego przestępstwa. Większość specjalistów od profilowania to funkcjonariusze organów ścigania z kilkunastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu dochodzeń w sprawie zbrodni o zbrodniach oraz posiadający wykształcenie i stopnie naukowe w zakresie medycyny sądowej i psychologii.

Role of Criminal Profilers

Profilerzy kryminalni ściśle współpracują z innymi detektywami i badaczami kryminalnymi , pomagając im w opracowywaniu potencjalnych i podejrzanych o przestępstwa o dużym profilu. Profilerowie przyglądają się wielu czynnikom, które pomogą im określić wszystko, co mogą na temat danego przestępcy.

Profiliści skrupulatnie analizują informacje ze zbrodni. Czytają raporty ekspertów balistycznych , analityków krwi i innych śledczych badających każdy aspekt przestępstwa, aby uzyskać ważne informacje na temat tożsamości podejrzanego.

W pewnym sensie profiler jest bardzo podobny do współczesnego Sherlocka Holmesa, choć polegają one znacznie na wnioskach dedukcyjnych, twardych faktach i akceptowanych zasadach.

Profilery kryminalne uwzględniają ważne szczegóły, takie jak:

Oprócz wymienionych, profilerzy analizują wiele innych czynników w celu określenia podejrzanych cech, takich jak wiek, rasa, miejsce zamieszkania i stan psychiczny.

Praca profilera kryminalnego często obejmuje:

Policja może wykorzystać informacje zebrane od profilerów kryminalnych, aby pomóc im zawęzić poszukiwania podejrzanych. W wysoko postawionych sprawach karnych, w szczególności w przypadkach rozłożenia wielu ofiar w czasie, takich jak snajpera DC, profilery są nieodzownym elementem dochodzenia w sprawie karnej.

Jakie są wymagania, aby zostać kryminalistą?

Profilowanie przestępcze jest jednym z wielu zawodów w dziedzinie psychologii sądowej . Profilerowie przechodzą intensywne kształcenie i szkolenia, a także wieloletnie doświadczenie w badaniu przestępstw z użyciem przemocy.

Skuteczny profiler musi mieć co najmniej tytuł magistra .

W rzeczywistości jednak profilerzy najczęściej posiadają doktoraty z nauk behawioralnych, takich jak psychologia, specjalizacje w zachowaniach ludzkich i kryminalnych. Ponadto profilerzy będą uczestniczyć w innych szkoleniach i szkoleniach, aby doskonalić swój zawód, na przykład prowadzonych przez FBI w ich jednostce zajmującej się naukami behawioralnymi.

Większość profilerów to specjalni agenci FBI, którzy pracują w Narodowym Centrum Analizy Zbrodni Wojennych (NCAVC) w Quantico w Wirginii lub śledczy z dużych państwowych lub lokalnych agencji. Oznacza to, że aby zostać specjalistą od profilowania, należy przejść szkolenie z zakresu egzekwowania prawa od akademii policyjnej, a także zbudować długi życiorys doświadczenia śledczego, który będzie brany pod uwagę przy tworzeniu profilu.

Profilowanie przestępczości wymaga umiejętności krytycznego myślenia i umiejętności wyprowadzania informacji z różnych faktów.

Jest to praca bardzo szczegółowa. W tym samym czasie profiler musi być w stanie "zobaczyć las dla drzew", utrzymując skupienie na wielkim obrazie. Konieczne są również silne umiejętności analityczne.

Proficy przestępcy Wynagrodzenie

Istnieje tylko względna garstka badaczy, którzy pracują w pełnym wymiarze godzin jako profilerzy kryminalni. Większość z nich pracuje w Narodowym Centrum ds. Analizy Zbrodni Wojennych FBI jako specjalni agenci nadzoru. Jako opiekunowie agentów specjalnych, wielu programistów może liczyć nawet na 140 000 USD rocznie.

Profilowanie przestępcze to fascynująca i wysoce konkurencyjna dziedzina, w której wybierani będą tylko ci najbardziej wykwalifikowani. Aby konkurować, musisz zdobyć rozległe doświadczenie i szkolenia.

Czy kariera jest dla Ciebie profilem karnym?

Profilowanie kryminalne jest obszarem wysoce analitycznym, wymagającym ogromnej dbałości o szczegóły. Może to być również niezwykle stymulująca intelektualnie kariera. Praca jako profiler kryminalny to doskonały wybór kariery kryminologicznej dla osób zainteresowanych badaniem i analizowaniem odbiegających od ludzkich zachowań. Ludzie, którzy lubią łamigłówki i rozwiązywanie problemów będą szczególnie zainteresowani karierą profilera przestępczego.