Ustawa o dyskryminacji ciążowej z 1978 r

Jak prawo chroni kobiety w ciąży w pracy

https://www.thebalance.com/working-while-raising-your-family-525435 Dowiedzieć się, że jesteś w ciąży jest bardzo radosną rzeczą dla większości kobiet - wiadomości, które prawdopodobnie będziesz chciał dzielić się ze wszystkimi przyjaciółmi i rodziną ale poczekaj chwilę, zanim powiesz o tym swoim współpracownikom. Gdy już się dowiedzą, twój szef też będzie, a gdy twój będzie cudowny, nie wszyscy. Dyskryminacja ciążowa jest prawdziwa, a Ustawa o dyskryminacji ciążowej z 1978 roku została uchwalona, ​​aby chronić kobiety przed nią.

Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia, agencja rządowa, która egzekwuje to prawo, informuje, że w roku podatkowym 2017 otrzymała 3 174 skargi dotyczące dyskryminacji w okresie ciąży (Pregnancy Discrimination Charges: FY 2010 - FY 2017. Equal Employment Opportunity Commission). Susan Freinkel w "Jak chronić się przed dyskryminacją ciążową" ( Babytalk , kwiecień 1998, str. 75-76), informuje, że wiele kobiet zostaje zwolnionych lub przekazanych do awansu po ogłoszeniu ciąży. Przed podzieleniem się dobrą wiadomością w miejscu pracy należy znać swoje prawa zgodnie z prawem i co robić, jeśli potencjalny lub obecny pracodawca ich nie przestrzega.

Co to jest Ustawa o dyskryminacji ciążowej z 1978 r. I jak ją chroni?

Ustawa o dyskryminacji ciążowej z 1978 r. Jest poprawką do tytułu VII ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r. I jest objęta dyskryminacją ze względu na płeć. Zabrania ona pracodawcom dyskryminowania pracowników w oparciu o ciążę, poród lub powiązane schorzenia.

Tylko firmy, które zatrudniają 15 lub więcej osób, podlegają temu prawu.

Ustawa o dyskryminacji ciążowej, zgodnie z Equal Employment Opportunity Commission (EEOC), wymaga od pracodawców traktowania kobiet w ciąży w taki sam sposób jak wszystkich innych pracowników lub kandydatów do pracy. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem poszukującym pracy w ciąży, czy pracownikiem, oto, jak chroni Cię prawo:

Co robić, jeśli jesteś ofiarą dyskryminacji w ciąży

Jeśli twój pracodawca lub przyszły pracodawca dyskryminował ciebie, możesz złożyć zarzut do EEOC. Ważne jest, abyś mógł stwierdzić, co doprowadziło cię do konkluzji.

Miej jak najwięcej dowodów na poparcie roszczenia. W przeciwnym razie jest to tylko twoje słowo przeciwko słowom pracodawców. Musisz zacząć składać wniosek w ciągu 180 dni od zdarzenia.

Przewodnik "krok po kroku" do opłat za złożenie wniosku:

  1. Przejdź do portalu publicznego EEOC, aby przesłać zapytanie. Będziesz musiał odpowiedzieć na pięć pytań ogólnych. Twoje odpowiedzi ustalą, czy EEOC może ci pomóc. Możesz również złożyć zapytanie w jednym z 53 biur terenowych EEOC zlokalizowanych w całym hrabstwie lub telefonicznie pod numerem 1-800-669-4000.
  2. Jeśli korzystasz z portalu publicznego EEOC i jesteś poinformowany, że agencja może ci pomóc, możesz przesłać swoje zapytanie. Pamiętaj, że przesłanie zapytania to nie to samo co złożenie opłaty. To tylko pierwszy krok. Umożliwia on zorganizowanie rozmowy wstępnej z członkiem personelu EEOC w jednym z 53 biur terenowych zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych lub telefonicznie. Będziesz musiał wprowadzić swoje dane kontaktowe w tym momencie.
  1. Po złożeniu zapytania i ustaleniu terminu rozmowy, EEOC poprosi o dodatkowe pytania, które pomogą rozpocząć proces składania opłat. To nastąpi przed twoją rozmową.
  2. Po rozmowie z użytkownikiem zdecyduj, czy złożyć opłatę. Dopiero po złożeniu jednego, EEOC powiadomi pracodawcę.

(EEOC, Jak zgłosić roszczenie o dyskryminację w zatrudnieniu).