Twoje prawa w FMLA

Co musisz wiedzieć o ustawie o urlopie rodzinnym i lekarskim

FMLA (ustawa o urlopie rodzinnym i lekarskim), ustawa federalna USA, podpisana przez prezydenta Billa Clintona w 1993 r., Pozwala pracownikom na zwolnienie się z pracy, jeśli są poważnie chorzy lub potrzebują opieki nad noworodkiem lub nowo adoptowanym dzieckiem, lub poważnie chorego rodzica, dziecka lub małżonka. Mimo, że urlop nie jest płatny, pracownicy mogą zachować świadczenia medyczne, odpłatne zwolnienia i staż pracy. Przepisy dotyczące rodzin wojskowych zostały dodane w 2008 r. I zaktualizowane w 2013 r.

Kto może wziąć udział w FMLA?

Aby kwalifikować się do FMLA, musisz spełniać następujące wymagania:

Z jakich powodów możesz wziąć urlop pod FMLA?

Jeśli jesteś uprawnionym pracownikiem, możesz otrzymać do 12 tygodni bezpłatnego urlopu w dowolnym 12-miesięcznym okresie z następujących przyczyn:

W jaki sposób FMLA chroni kwalifikujących się pracowników?

Jeśli skorzystasz z urlopu w ramach FMLA, chroni Cię to w następujący sposób:

Co musisz zrobić, jeśli chcesz wziąć urlop za darmo w FMLA?

Jeśli musisz skorzystać z prawa FMLA, aby wziąć urlop bezpłatny, musisz poinformować swojego pracodawcę o swojej woli. Jeśli wiesz z góry, że będziesz potrzebować czasu wolnego, zwanego "przewidywanym urlopem", musisz go zgłosić co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem. Jeśli twoja potrzeba jest nagła, zwana "nieprzewidzianym urlopem", musisz ją zgłosić tak szybko, jak tylko możesz. Wykonuj standardowe i zwyczajowe procedury zgłoszeniowe, o ile nie masz wyjątkowych okoliczności.

Przepisy dotyczące urlopu rodzinnego i medycznego

Kilka stanów ma własne przepisy dotyczące urlopów rodzinnych i medycznych. Niektórzy nawet wymagają od pracodawców płacenia pracownikom podczas ich nieobecności. Jeśli jesteś objęty zarówno FMLA, jak i państwowym prawem dotyczącym urlopu rodzinnego i medycznego, twój pracodawca musi zezwolić ci na skorzystanie z urlopu zgodnie z prawem oferującym większe korzyści. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Twoje państwo ma prawo do urlopu rodzinnego i medycznego, skontaktuj się z urzędem pracy swojego państwa.

Co zrobić, jeśli twój pracodawca nie przestrzega zasad FMLA?

Jeśli Twój pracodawca odmawia Ci prawa do korzystania z FMLA, możesz złożyć skargę w Dziale Wynagrodzeń i Godzin Departamentu Pracy USA. Skontaktuj się z lokalnym biurem powiatowym.

Co to jest urlop dla rodziny wojskowej?

W 2008 r. Do FMLA dodano przepisy mające na celu pomoc rodzinom wojskowym. Zostały one zaktualizowane w 2013 roku.

Źródła:

Informacje tutaj zawarte pochodzą z następujących źródeł na stronie internetowej Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Skontaktuj się z nimi, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o FMLA i urlopie dla rodzin wojskowych: