Album Press Release Template

Dobrze napisana informacja prasowa jest pierwszym krokiem do zwrócenia uwagi na nowy album. Użyj tego szablonu, aby pomóc Ci uporządkować informacje. Zwróć uwagę, że ten szablon został napisany z myślą o zespołach i indie etykietach , jako o pisarzach i mediach jako o czytelnikach. PR-owie i odbiorniki radiowe będą chcieli nieco inaczej podejść do swoich informacji prasowych, a arkusze dla dystrybutorów i sklepów powinny być nieco inne.

Nagłówek

Wyśrodkowany u góry strony powinien być nazwą zespołu i nazwą albumu. Aby upewnić się, że ta informacja przyciąga uwagę, upewnij się, że używasz większego rozmiaru tekstu niż reszta twojego wydania, a także użyj pogrubienia i / lub kursywy. Możesz również rozdzielić te informacje, umieszczając je w pudełku. Jeśli album znajduje się na etykiecie, tutaj również umieść nazwę etykiety i / lub numer katalogowy.

Kilka opcjonalnych włączeń do nagłówka to:

Akapit pierwszy

Tutaj chcesz ogłosić nowy album. Wybierz mocne zdanie, a jeśli jest to kolejny album, odwołaj się do wcześniejszej pracy zespołu, o której czytelnik może wiedzieć.

Jeśli jest to debiutancki album, powiedz to i daj kilka wskazówek na temat dźwięków albumu. Jest to również miejsce, w którym można wymienić punkty sprzedaży "big bileta" za album lub zespół, takie jak:

Akapit drugi

W tym akapicie krótko rozwiń trochę o zespole i muzyce na albumie. Ten akapit jest bardzo ważny dla nowego zespołu z debiutanckim albumem. Nie mylcie tego z zespołem, który powinien być osobny, ale zawiera informacje o tym, skąd pochodzi zespół, wpływach i znowu wszystkich punktach sprzedaży "dużego biletu". Zachowaj ten akapit w skrócie.

Ustęp trzeci

Ten akapit ma na celu dać czytelnikowi jasne powody, dla których powinni napisać o swoim zespole i przejrzeć swój album (i tylko powiedzenie, ponieważ jest to świetny album, nie będzie go kroić). Użyj tego akapitu, aby wymienić takie rzeczy jak:

Zamknięcie

Na dole informacji prasowych powinny znajdować się informacje kontaktowe dotyczące zapytań prasowych dotyczących pola dla danego albumu, nawet jeśli te informacje znajdują się również u góry strony. Ustaw te informacje niezależnie od treści komunikatu prasowego w taki sam sposób, jak w nagłówku - znowu, pole wokół tekstu działa świetnie, podobnie jak większy rozmiar czcionki lub pogrubienie / kursywę tekstu.

Koniecznie wyjaśnij, do czego służą te informacje, mówiąc "aby uzyskać więcej informacji, prośby o promocję lub aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną, proszę skontaktować się (tak i tak)". Dołącz także stronę zespołu i / lub etykiety / strony MySpace.