Opis stanowiska agenta ICE i profil kariery

Bezpieczeństwo wewnętrzne i egzekwowanie imigracji od dawna są ważną, jeśli nie gorącą dyskusją, rolą rządu federalnego Stanów Zjednoczonych.

Od tragicznych ataków z 11 września 2001 r. Znaczenie pracy specjalnego agenta ds. Dochodzeniowych w Homeland Security, bardziej znanego jako agent ICE, stało się kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom USA w całym kraju i na całym świecie.

Agenci ICE pracują dla amerykańskiego Urzędu Imigracyjnego i Celnego w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Specjaliści HSI powstali po fuzji służb celnych i służb imigracyjnych i naturalizacyjnych.

Co robią agenci ICE

Departament ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego Specjaliści pracują dla rządu federalnego w jednym z blisko 70 biur terenowych na całym świecie. Ze względu na charakter pracy mogą pracować w różnych warunkach. Mogą być również zobowiązani do spędzenia dłuższego czasu na zleceniu i poza swoimi biurami terenowymi.

Specjaliści HSI mogą być na wezwanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Mogą zostać poproszeni o zbadanie wielu przestępstw związanych z odprawą celną i imigracją, w tym:

Agenci ICE mogą zostać poproszeni o przeprowadzenie wszystkich poziomów dochodzeń, włączając w to sprawy cywilne, administracyjne i karne.

Praca może wymagać znacznej ilości tajnych prac, infiltracji organizacji przestępczych lub firm w celu ujawnienia nielegalnej działalności. Obejmuje to również bliską współpracę z innymi agencjami federalnymi, takimi jak FBI , a także departamenty stanowe i lokalne.

Edukacja i umiejętności wymagane, aby zostać agentem ICE

Specjaliści HSI muszą posiadać silne umiejętności organizacyjne i analityczne .

Muszą również być w stanie pisać spójnie i jasno artykułować myśli, fakty i pomysły. Aby zostać agentem ICE, musisz być obywatelem Stanów Zjednoczonych, posiadać ważne prawo jazdy i nie być skazanym za przestępstwo lub przestępstwo związane z przemocą w rodzinie.

Musisz także być gotów mieszkać i pracować w dowolnym miejscu w Stanach Zjednoczonych. Nie należy tego lekceważyć, ponieważ agencja ma biura w bardzo odległych lokalizacjach, które mogą powodować potencjalne trudności dla nieprzygotowanych.

Preferencje dotyczące zatrudnienia, które istnieją dla kandydatów na agentów ICE

Preferowani są ci, którzy posiadają co najmniej tytuł licencjata z akredytowanej instytucji 4-letniej. Agencja poszukuje również kandydatów, którzy przeszli wcześniej służbę wojskową lub doświadczenie organów ścigania, a także tych, którzy mogą mówić jednym lub kilkoma językami poza angielskim. Ponadto wcześniejsze doświadczenie na stanowisku kierowniczym lub kierowniczym jest uważane za plus, zarówno w wymiarze cywilnym, wojskowym, jak i w zakresie egzekwowania prawa.

Przedstawiciele agentów ICE muszą przejść rygorystyczny proces aplikacyjny, który obejmuje dokładne badanie w tle , ocenę medyczną oraz osobistą i ustrukturyzowaną rozmowę kwalifikacyjną . Istnieje również zestaw testów, które mierzą doświadczenie kandydatów, umiejętności rozumowania i umiejętność pisania.

Wynagrodzenie i perspektywy zatrudnienia dla agentów ICE

US Immigration and Customs Enforcement posiadają otwarte okresy składania wniosków w różnych okresach przez cały rok. Od agentów ICE oczekuje się, że będą poszukiwani przez kilka kolejnych lat, ponieważ zagrożenia ze strony zagranicznych terrorystów, przedsiębiorstw przestępczych i osób pozostaną podwyższone.

Agenci ICE zarabiają podstawową pensję, a także dodatkowe wynagrodzenie w zależności od lokalizacji ich biura terenowego. Zarabiają też na prawo do egzekwowania prawa (LEAP) , które jest stosowane jako rekompensata za fakt, że od agentów oczekuje się pracy średnio 50 godzin tygodniowo w ciągu roku. Nowi agenci mogą oczekiwać, że zarobią do 68 000 USD rocznie, w zależności od pierwszego zadania.

Jak ustalić, czy kariera jako agent specjalny jest odpowiednia dla Ciebie

Życie jako agenta ICE może być trudne i stresujące.

Być może wiąże się to z dużą ilością podróży i musisz być gotów żyć prawie wszędzie. Musisz także być gotów egzekwować wszystkie prawa Stanów Zjednoczonych, niezależnie od osobistych odczuć dotyczących takich tematów, jak imigracja.

Jednocześnie kariera specjalisty ds. Dochodzenia w Homeland Security może być zarówno satysfakcją osobistą, jak i finansową. Agenci zarabiają konkurencyjne wynagrodzenie i pracują, aby zachować granice Stanów Zjednoczonych bezpieczne dla obywateli i gości