Znalezienie idealnej pracy w kryminologii

Jaka jest właściwa kariera dla Ciebie?

Przy tak wielu ofertach zawodowych w dziedzinie kryminologii wydaje się sprzeczne z intuicją, że trudno byłoby znaleźć odpowiednią pracę. Jednakże, ponieważ branża jest tak różnorodna, może szybko stać się przytłaczająca, gdy jesteś na polowaniu. Gdzie powinieneś zacząć poszukiwania?

Aby znaleźć idealną karierę, znajdź swoją pasję

Być może najtrudniejszym krokiem jest podjęcie decyzji, co dokładnie chcesz zrobić.

Czy jesteś typem akademickim, który lubi badania i instruktaż, lub administrator administracyjny lub duchowy? Może wolisz zabrudzić sobie ręce, w którym to przypadku praca w terenie jest znacznie lepsza.

W zakresie kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych istnieją specjalności w ramach specjalności. Na przykład badacze często koncentrują się na jednym szczególnym rodzaju przestępstwa, takim jak oszustwa związane z papierami wartościowymi. Jeśli jesteś dobry w liczbach i matematyce, kryminalistyka może cię zainteresować. Ustalenie, jakie są twoje mocne strony i gdzie te mocne strony przecinają się z Twoimi zainteresowaniami, postawią cię na właściwej stopie, aby zacząć szukać idealnego miejsca do rozpoczęcia kariery kryminalistycznej .

Kiedy już zdecydujesz, co chcesz zrobić, następnym krokiem jest przyjrzenie się kwalifikacjom i wymaganiom wybranej ścieżki kariery . Dziedzina kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych ma szeroki zakres wyborów w zakresie zatrudnienia , z wszystkimi poziomami wymagań edukacyjnych.

Niezależnie od tego, czy posiadasz dyplom ukończenia szkoły średniej, czy doktorat, istnieje dla ciebie możliwość pracy. Wiele wydziałów policji wymaga jedynie wykształcenia średniego lub dyplomu koedukacyjnego, aby uzyskać stopę w drzwiach jako policyjny rekrut.

Jeśli prowadzisz karierę w badaniach uniwersyteckich lub nauczaniu lub jeśli interesuje Cię psychologia sądowa , wymagane będzie uzyskanie dyplomu ukończenia studiów .

Dostępnych jest wiele informacji o karierze zawodowej, wraz z wymaganiami dotyczącymi edukacji i certyfikacji, które pomogą ci dowiedzieć się, jak dokładnie zestawiasz i co musisz zrobić, aby osiągnąć swoje cele.

Idź polowanie na pracę wcześniej i często

Zdobycie kwalifikacji do pracy to jedno. Znalezienie pracy to coś zupełnie innego. Dobrą wiadomością jest to, że miejsca pracy w kryminologii są obfite. Kariery istnieją na wszystkich szczeblach władzy, a także w prywatnych firmach. Jeśli chcesz rozpocząć karierę w rządzie, dobrym początkiem jest sprawdzenie stron internetowych miasta, powiatu lub stanu, w którym chcesz pracować. Większość rządów stanowych i lokalnych posiada funkcję wyszukiwania ofert pracy online, w której możesz wyszukać żądane informacje. klasyfikacja stanowisk pracy w poszczególnych działach i agencjach.

Nie musisz ograniczać wyszukiwania do rządów. Prywatne firmy i korporacje zatrudniają własnych wewnętrznych śledczych i ochroniarzy , a także egzaminatorów dokumentów , prywatnych detektywów i specjalistów od zapobiegania stratom . Firmy ubezpieczeniowe mają specjalne jednostki dochodzeniowe, które badają potencjalne oszukańcze roszczenia. Wiele z tych firm reklamuje się na stronach z ofertami pracy. Obszerna strona oferująca wyszukiwanie w większości najważniejszych wyszukiwarek pracy to Indeed.com, która pozwala również zawęzić wyszukiwanie według pożądanej wysokości wynagrodzenia i lokalizacji.

Będziesz musiał zrobić trochę fantazji, aby znaleźć odpowiednią pracę dla Ciebie

Oczywiście, nadal nie ma nic złego w dobrej staroświeckiej pracy nóg. Możesz odwiedzić lokalny gmach sądu, posterunek policji, biuro szeryfa lub posterunek policji. Często będziesz mógł znaleźć tam listę aktualnych ofert pracy. Prawie wszystkie z nich będą miały aplikacje pod ręką.

Ponadto możesz mieć możliwość porozmawiania z kimś twarzą w twarz na temat poszukiwanej pracy i uzyskania wglądu w konkretne wymagania dla danej firmy lub agencji rządowej. Większość agencji policyjnych zatrudnia osoby rekrutujące, które są dostępne do rozmów telefonicznych lub wizyt, jeśli masz pytania lub próbujesz zdecydować, gdzie chcesz pracować. Prawdopodobnie znajdziesz rekruterów na lokalnych targach pracy. Są doskonałym źródłem informacji o specyfice pracy, którą jesteś zainteresowany.

Dostępnych jest wiele zasobów pomocnych we wszystkich aspektach poszukiwania pracy, od określenia właściwej ścieżki kariery, aby znaleźć i wylądować pracę, którą zawsze chciałeś. Zachęcamy do skorzystania z naszej strony, aby pomóc Ci znaleźć się w najlepszej pozycji do osiągnięcia swoich celów.