Nordstrom Informacje o karierze i zatrudnieniu

Założona w 1901 roku, Nordstrom jest detalistą mody z ponad 370 sklepami zlokalizowanymi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Firma kładzie nacisk na budowanie długoterminowych relacji z pracownikami, promowanie od wewnątrz i nagradzanie wybitnej pracy. Nordstrom pojawia się na 88. liście rocznej listy 100 najlepszych firm, dla których warto pracować.

Nordstrom Kariera

Nordstrom oferuje kariery w dwóch różnych kategoriach: handel detaliczny i wsparcie.

Pozycje handlowe obejmują wszystkie prace związane z obsługą sklepu i obsługą klienta. Pracownicy pomocy technicznej są zazwyczaj stacjonowani w siedzibie Nordstrom w Seattle lub w jej centrach e-commerce w Los Angeles i Nowym Jorku. Zajmuje się zarówno projektowaniem ubrań, jak i opracowywaniem strategii biznesowych, a także merchandisingiem, marketingiem, zasobami ludzkimi i działaniami. Na stale rosnącym rynku kanadyjskim Nordstrom rozwija się także wiele międzynarodowych karier.

Osoby poszukujące pracy mogą szukać wolnych stanowisk na stronie Nordstrom Careers. Użytkownicy mogą wyszukiwać zadania według typu pracy, lokalizacji lub słowa kluczowego. Możesz dodawać oferty do swojego koszyka pracy lub składać wniosek online po utworzeniu profilu kandydata. Po zarejestrowaniu możesz poprosić o otrzymywanie powiadomień o otwarciu ofert pracy, które pasują do Twoich zainteresowań. Publikacje stanowisk są szczegółowe i zawierają informacje o tym, co stanowi idealnego kandydata na stanowisko, niezbędne kwalifikacje i korzyści.

Nordstrom Praca sezonowa

Nordstrom zatrudnia na różne wakacyjne okazje w praktycznie wszystkich lokalizacjach. Niektóre obejmują sezonową sprzedaż detaliczną, logistykę, merchandising, Mikołaja i pomocników, sprzedaż, wsparcie i administrację. Aby znaleźć pozycję, która Cię interesuje, wpisz "sezonowe", "tymczasowe" lub "umowy" jako słowa kluczowe na stronie wyszukiwania.

Praktyki Nordstrom

Nordstrom oferuje cztery różne kategorie konkurencyjnych płatnych staży dla studentów w młodszym lub wyższym roku:

  1. Kierownicy ds. Sprzedaży detalicznej otrzymują praktyczne doświadczenie w zakresie sprzedaży klientom, uczestniczą w wydarzeniach w sklepie i przygotowują się do roli asystenta kierownika działu.
  2. Kupujący i planujący stażyści pracują w siedzibie głównej i są przydzielani do grupy zakupowej oraz biorą udział w spotkaniach z dostawcami i nabywcami firmy. Pracują także nad projektem wpływu, który zostanie zaprezentowany zespołom zakupowym po zakończeniu stażu.
  3. Stażyści finansowi wspierają zespół finansowy w centrali. Dostają oni doświadczenie w realnym świecie, pracując nad efektownymi projektami i zapewniając między innymi wnikliwą analizę i raportowanie.
  4. Stażyści ds. Inżynierów oprogramowania wspierają kadrę inżynierską w pracy nad szeroką gamą projektów skierowanych do klienta. Ich role obejmują kodowanie, rozwiązywanie problemów i automatyzację technologii internetowej, technologii chmury, aplikacji mobilnych i innych.

Wnioski rozpoczynają się w październiku poprzedniego roku w przypadku niektórych staży. Jeśli jesteś zainteresowany złożeniem wniosku o miejsce, rozpocznij planowanie na wczesnym etapie i zgłoś się tak szybko, jak to możliwe - najlepiej w pierwszym semestrze poprzedniej kadencji.

Kolejny powód do złożenia wniosku?

Na podstawie pomyślnego ukończenia programu stażystom często oferuje się stanowisko w ramach działu, w którym pracowali.

Nordstrom oferuje również program Ambasador Mody dla licealistów i seniorów z entuzjazmem i zamiłowaniem do mody. Zainteresowani kandydaci powinni złożyć wniosek w lutym na następny rok szkolny.

Świadczenia pracownicze

Nordstrom oferuje kompleksowy zestaw korzyści, dostosowanych do indywidualnego stanowiska. Obejmują one opiekę medyczną, wizję i stomatologię (w tym leczenie alternatywne), pracodawcę dopasowanego do 401 tys., Atrakcyjne rabaty na produkty, plan zakupów pracowniczych, program dobroczynny, nowe programy dla rodziców (w tym leczenie bezpłodności i pomoc adopcyjną, chroniony urlop macierzyński i pokoje laktacyjne ), i więcej.

Dodatkowe dodatki za pracę w Nordstrom to polityka niedyskryminacji, zasiłki dla partnerów tej samej płci, skompresowane opcje pracy w tygodniu, centra fitness i medyczne na miejscu oraz zróżnicowana siła robocza.

Oferują również masażystę, usługi pralni chemicznej, usługi konsjerża, myjni samochodowej, bilety zniżkowe, zajęcia fitness, grypę oraz bezpłatne przekąski i napoje przez cały dzień.

Kultura w miejscu pracy

Jako pracodawca oferujący równe szanse, Nordstrom angażuje się w zatrudnianie i promowanie wykwalifikowanych ludzi z różnych środowisk i doświadczeń. Z całkowitego zatrudnienia firmy 53 procent stanowią ludzie kolorowi, a 70 procent to kobiety. Poza danymi logistycznymi, z 1057 osób ankietowanych w rankingu najlepszych pracodawców w rankingu Fortune, 86 procent pracowników twierdzi, że z dumą tam pracuje, a 91% twierdzi, że pracodawca zapewnia świetną atmosferę pracy. Wcześniejsze