Jak szukać pracy podczas przerwy semestralnej

Top 10 wskazówek dotyczących poszukiwania pracy podczas przerwy semestralnej dla studentów

To może być bardzo trudne dla studentów, aby znaleźć czas na poszukiwanie pracy w trakcie semestru. W końcu są zajęci pracą akademicką, lekkoatletyką, zajęciami w trakcie zajęć, wolontariatem, stażami i aktywnym życiem społecznym w kampusie.

Ponadto, dla studentów, którzy chcą pracować na wakacjach lub na studiach podyplomowych w lokalizacjach oddalonych od kampusów, trudno jest podróżować do tych miejsc w sieci i / lub przesłuchać podczas intensywnego semestru.

Dlatego przerwa semestralna może być idealnym czasem na przyspieszenie poszukiwania pracy. Studenci nie są zajęci prowadzeniem zajęć w tym czasie, więc mają szansę podjąć kroki konieczne do wyniesienia dobrego lata lub pracy po studiach.

Co zatem mogą zrobić studenci (często z pomocą rodzin), aby wykorzystać to okno? Przeczytaj poniżej dziesięć wskazówek, jak najlepiej poszukać pracy podczas przerwy semestralnej.

Jak wykorzystać przerwę semestru na polowanie na pracę

1. Docelowe lokalizacje, w których chciałbyś pracować
Dobrze jest pomyśleć o tym, gdzie chciałbyś spędzić lato lub rozpocząć karierę. Po znalezieniu interesującej lokalizacji wyszukaj oferty pracy w tej lokalizacji i zastosuj się do jak największej liczby możliwości.

Jeśli lokalizacja jest daleko od szkoły, niech pracodawcy wiedzą, że jesteś dostępny podczas przerwy na rozmowę kwalifikacyjną lub nawet na nieformalne spotkanie (jeśli nie przeprowadzają jeszcze formalnych rozmów kwalifikacyjnych). Strategia ta będzie szczególnie ważna, jeśli będziesz przebywał za granicą w trakcie semestru i nie będzie on dostępny dla pracodawców w tym czasie.

2. Znajdź firmy, w których chciałbyś pracować
Ponieważ wiele miejsc pracy nie jest jeszcze reklamowanych, równie ważne jest zidentyfikowanie pracodawców w dziedzinach, które Cię interesują, nawet jeśli nie widziałeś od nich żadnych ofert pracy. Możesz korzystać z lokalnych izb handlowych i katalogów pracodawców, a także z wielu innych zasobów, aby badać firmy w swojej dziedzinie.

3. Połącz się z pracodawcami
Gdy znajdziesz firmy, które Cię interesują, wyślij list motywacyjny i wznowić lub nawet odwiedzić niektóre lokalne organizacje i zapytać o możliwości letnie lub na poziomie podstawowym.

Podróżowanie w celu sprawdzenia nowych lokalizacji może być ekscytujące. Pomyśl o rodzinie i przyjaciołach w tych rejonach, którzy mogą pozwolić ci zostać z nimi przez kilka dni podczas prowadzenia spotkań.

4. Zbuduj sieć kariery
Przerwa semestralna to idealny moment na dotarcie do kontaktów w lokalizacjach, polach i organizacjach. Użyj wywiadów informacyjnych, aby poprosić ich o poradę dotyczącą Twojego wyszukiwania, informacji o ich polu oraz sugestii na temat pracy i staży. Spotkania te często prowadzą do skierowania do pracy i stanowią krytyczne narzędzie do poszukiwania pracy w okresie letnim lub na poziomie podstawowym.

5. Dotknij swoich połączeń
Zapytaj swoją karierę zawodową i / lub biuro absolwentów o listę kontaktów w dziedzinach i obszarach geograficznych. Rodzice mogą pomóc, łącząc listę kontaktów rodzinnych, aby podejść do wywiadów informacyjnych.

Wyślij list przez e-mail lub staroświecką pocztę ze ślimakiem, informując o tym, co robisz w życiu, i dołącz prośbę o konsultację informacyjną lub skierowanie do dowolnego z ich kontaktów w obszarach zainteresowania.

Jeśli list dotyczy kontaktu rodzinnego, dołącz aktualne zdjęcie - staruszkowie uwielbiają, jak się urósł!

6. Weź udział w wakacyjnych spotkaniach
Skorzystaj z okazji świątecznych spotkań, aby porozmawiać o swojej sytuacji i poprosić o radę i skierowania. Będziesz zaskoczony, jak pomocne mogą być te rodzinne "towarzyskie" z twoim poszukiwaniem pracy!

7. Ustaw cień roboczy
Jeśli zidentyfikujesz ludzi chętnych do pomocy, zastanów się, czy nie zapytać ich, czy możesz śledzić ich lub kolegę z powodu przerwy. Doświadczenie cienia da ci świetny wgląd w pole i możliwość spotkania się i zrobienia korzystnego wrażenia z wieloma osobami wewnątrz tej organizacji.

8. Weź udział w targach pracy
Sprawdź, czy są jakieś targi pracy w Twojej okolicy w przerwie i uczestniczyć, jeśli to możliwe. Zapytaj swoje biuro karier uczelni, a także lokalne izby handlowe o sugestie dotyczące lokalnych lub popularnych targów.

9. Użyj mediów społecznościowych
Użyj przerwy, aby utworzyć lub zaktualizować profil LinkedIn , wyszukać grupę networkingową dla swojej uczelni i / lub poprosić o poradę swoją karierę lub biuro absolwentów. Zidentyfikuj grupy branżowe pod kątem interesujących obszarów i dołącz do nich, jeśli są one otwarte dla studentów. Skontaktuj się z osobami z tych grup i zapytaj, czy możesz spotkać się z nimi w celu konsultacji informacyjnych, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

10. Docelowe rekruterzy Spring Campus
Zidentyfikuj pracodawców, którzy odwiedzą Twój kampus, aby zrekrutować nadchodzącą wiosnę i zredaguj projekty listów motywacyjnych i popraw swoje CV, póki masz czas. Profesjonaliści w biurze karier w college'u będą często dostępni podczas przerwy, aby krytykować swoje listy z dystansu.

Jeśli spędzasz kilka godzin każdego dnia przez przerwę, wykonując tego typu czynności, wciąż będziesz miał czas na dekompresję. Uwolnisz także część presji nadchodzącego wiosennego poszukiwania pracy.

Czytaj więcej: Porady dotyczące networkingu dla studentów Przewodnik po poszukiwaniu kolegium