Porady dotyczące kariery sieciowej dla studentów

Chociaż doświadczenie w college'u dotyczy w dużej mierze pracowników akademickich, te początkowe lata szkolnictwa wyższego są także doskonałą okazją do rozpoczęcia profesjonalnego rozwoju. Jeśli wykonasz sprytne ruchy, gdy nadal będziesz licencjatem, łatwiej będzie Ci znaleźć pracę po ukończeniu studiów.

Zwiększ swoją grę sieciową podczas studiów dzięki tym strategiom.

Top 9 porad sieciowych dla studentów

1. Zatrzymaj się w biurze obsługi karier szkoły .

Twoim pierwszym przystankiem powinno być biuro pośrednictwa pracy twojej uczelni. Nie przerywaj kariery w college'u bez korzystania z pomocy, którą możesz uzyskać w szkole - od wznowienia pomocy do sieci absolwentów , usługi kariery w kampusie to świetny sposób, aby rozpocząć poszukiwania pracy, od pierwszego roku do końca . Twoje biuro kariery jest po to, by Ci pomóc, a co najważniejsze, usługi dostępne za jego pośrednictwem są już opłacane przez twoje czesne.

2. Aktywnie angażuj się w swoje zajęcia. Jeśli chodzi o zajęcia odpowiednie dla twojego majora, nie siedź z tyłu z zamkniętymi oczami i otwartym tylko jednym uchem. Przedstaw się profesorowi: siedzieć z przodu, zadawać pytania i uczęszczać na godziny pracy profesora. To nie tylko pomoże twojej klasie, ale także doprowadzi do nawiązania pozytywnego związku. Profesorowie często mają mnóstwo powiązań, od kolegów z pola do byłych uczniów, co czyni je cennym zasobem podczas poszukiwania pracy w późniejszym czasie.

Dodatkowo, będziesz wdzięczny za związek, jeśli musisz poprosić profesora o dostarczenie listu referencyjnego .

3. Sięgnij do innych wydziałów i personelu. Nie ograniczaj się do profesorów, z którymi masz zajęcia. Jeśli w twoim dziale jest ktoś, kto Twoim zdaniem może zaoferować poradę zawodową lub pomóc w wylądowaniu na stażu lub w pracy, nie masz nic do stracenia, wysyłając mu przyjazny e-mail i prosząc o zorganizowanie czasu na swobodne spotkania i czatowanie o twojej ścieżce kariery.

4. Użyj LinkedIn. Po wykonaniu tych połączeń zachowaj je. LinkedIn to świetny sposób, aby pozostać w kontakcie z profesjonalnymi kontaktami, dlatego upewnij się, że aktywnie starasz się aktualizować swój profil . Utworzenie osobistej strony internetowej to kolejny dobry dodatek do Twojej obecności w Internecie.

5. Rozmawiaj z nowymi absolwentami. Chociaż profesorowie i profesjonaliści są cennymi zasobami, aby doradzić, pomocne są również osoby, które są kilka lat poza szkołą. Przecież poszukiwania pracy bardzo się zmieniły nawet w ostatniej dekadzie, więc rozmowa z ludźmi świeżymi w świecie pracy może przynieść zupełnie nowe spojrzenie na poszukiwania pracy. Ponadto LinkedIn ma narzędzie, za pomocą którego użytkownicy mogą uzyskać dostęp do informacji o zatrudnieniu absolwentów ze swojej uczelni.

6. Skorzystaj z wydarzeń sieciowych. Jeśli twoja uczelnia oferuje wydarzenia związane z networkingiem absolwentów, starań, aby uczestniczyć - i poważnie o tym. Ubierz część i weź ze sobą kilka życiorysów, ponieważ nigdy nie wiesz, kogo możesz spotkać. Miej oko na wydarzenia związane z zawodami lub targi pracy w Twojej okolicy. Oto jak najlepiej wykorzystać wydarzenia networkingowe absolwentów uczelni .

7. Wykonaj staż i traktuj go poważnie. Staż staje się twoją stopą w drzwiach - i nawet jeśli nie kończy się to na pracy w tej konkretnej firmie, może połączyć cię z innymi możliwościami, a także służyć jako źródło odniesienia w przyszłości.

Tak więc, nawet jeśli nie jesteś wynagradzany, nie traktuj swojego stażu jako wypełniacza CV. Traktuj to poważnie, staraj się jak najlepiej, a podziękujesz sobie po ukończeniu studiów.

8. Poproś o wywiad informacyjny. Chcesz połączyć się z kimś na swoim stażu, profesorem, a nawet kimś w Twojej dziedzinie, który podziwiasz? Poproś o wywiad informacyjny, aby dowiedzieć się, co robią i jak się tam dostali. Może to nawet odbywać się za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. Tak czy inaczej, nawiązywanie kontaktów - i utrzymywanie ich - tworzy cenne powiązania, gdy przychodzi czas na rozpoczęcie kariery.

9. Połącz się z wybraną firmą w mediach społecznościowych. Marzysz o pracy w konkretnej firmie ? Postaraj się śledzić ich na portalach społecznościowych takich jak Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn, Instagram i Pinterest. Nie tylko oznacza to zainteresowanie przyszłymi możliwościami, ale jest to dobry sposób na śledzenie ofert pracy.

Na przykład niektórzy pracodawcy mają określone konto na Twitterze pod kątem możliwości pracy, a wiele firm - małych i dużych - publikuje informacje o tym, kiedy zatrudniają na swoich stronach mediów społecznościowych.