Jak zostać zauważonym przez Twoją wymarzoną firmę

Kiedy pracodawcy otrzymują niezliczoną liczbę listów motywacyjnych i każdego dnia powracają do życia, możesz zastanawiać się, co możesz zrobić, aby wyróżnić się z tłumu. Oczywiście, posiadanie dobrze napisanego listu motywacyjnego i bezbłędnego CV pomaga. Jednak setki innych kandydatów przesyła równie ważny materiał.

Jak więc wykroczyć poza normę, aby przyciągnąć uwagę firmy, dla której chciałbyś pracować? Eugenia Sawa, menedżer ds. Kadr w firmie Microsoft, zapewniła wgląd w to, jak kandydaci mogą się naprawdę wyróżnić.

Oto, co miała do powiedzenia:

Przedstaw się, zarówno osobiście, jak i online, w wypolerowany i profesjonalny sposób. "Dla każdej roli, marzenie kandydata zapewni mi uniwersalny, dobrze zaokrąglony i pouczający obraz siebie profesjonalnie".
Czytaj więcej: Jak stworzyć profesjonalną markę

Niech Twoja obecność w sieci i twoja postawa twarzą w twarz odzwierciedlają twoje CV. "Wszystkie treści, które pojawiają się na każdym kanale, powinny być zgodne pod względem wiedzy, osiągnięć i osobowości (bezczelne / tam) i pasować do tego, jak prezentujesz się osobiście."
Przeczytaj więcej: Pierwsze dobre wrażenie

Skorzystaj z mediów społecznościowych, aby skonfigurować prezentacje na konferencjach. "Uwielbiamy spotykać się z kandydatami na konferencjach, więc daj nam znać, że bierzesz udział w tych samych konferencjach, które prowadzimy za pośrednictwem różnych kanałów mediów społecznościowych. Jak inaczej mamy szansę spotkać Cię tam? Pomóż nam zorientować się, kim jesteś i czego szukasz, abyśmy mogli umówić się na spotkanie z kimś z naszego zespołu. "
Czytaj więcej: Jak korzystać z mediów społecznościowych podczas poszukiwania pracy

Utrzymuj aktywną obecność na LinkedIn. "LinkedIn jest waszym nieoficjalnym życiorysem , spędzamy tu dużo czasu".
Czytaj więcej: Jak korzystać z LinkedIn

Pozwól, by Twoja ekspertyza świeciła poza LinkedIn. " Co więcej, szukamy ekspertów od domeny: ludzi, którzy mówią o technicznych wyzwaniach, z którymi borykają się w pracy, oraz o ludziach, którzy oferują porady pomagające je rozwiązać.

Quora i Twitter to kluczowe miejsca, w których można zadawać pytania i odpowiadać na pytania w konkretnych dziedzinach. "
Czytaj więcej: Budowanie własnej marki

Utrzymuj swoje osiągnięcia na wysokim poziomie. "Na początku Nowego Roku rozpocznij listę swoich osiągnięć w pracy, która pomoże Ci łatwo zaktualizować CV, kiedy będziesz potrzebować i ułatwi Ci pisanie rocznej oceny wyników".
Przeczytaj więcej: Aktualizowanie CV - 10 najważniejszych porad dotyczących pisania CV

Ustal profesjonalne cele - i dotrzyj do nich. "Każdego nowego roku, powinieneś pomyśleć o swoim planie gry na rok. Czy zamierzasz po prostu zaktualizować swój profil na LinkedIn lub zamierzasz wziąć tę klasę, którą chciałeś podjąć, lub faktycznie ubiegać się o pracę? i zachowujcie się odpowiedzialni, spotykając się ze swoim przyjacielem co kwartał. Odpowiedzialność trzyma nas w tym, co zamierzamy zrobić na początku roku. "

Lista kontrolna sukcesu

Kiedy przygotowujesz się do swojej wymarzonej firmy, dobrze jest mieć plan. Pomoże Ci to nie tylko skoncentrować się na wyszukiwaniu kariery, ale także da Ci pewność siebie i informacje, których będziesz potrzebować, aby wywrzeć wrażenie, gdy w końcu wylądujesz w rozmowie kwalifikacyjnej. W oparciu o zalecenia Eugenii Sawy, poniżej znajduje się lista kontrolna kroków, które należy podjąć podczas kampanii, aby zostać zauważonym przez wymarzonego pracodawcę:

  1. Zrób listę 10 najlepszych "wymarzonych" pracodawców, a następnie dokładnie zbadaj ich organizacje. Zapoznaj się z ich historią korporacyjną (dobrym źródłem jest sekcja "Informacje" na ich stronie internetowej), ich misja, struktura organizacyjna oraz nazwiska kluczowych pracowników w dziale zarządzania, zasobów ludzkich i wydziału, który wyobrazisz sobie się przyłączasz.
  2. Utwórz lub zaktualizuj swoje CV na LinkedIn, aby podkreślić umiejętności i doświadczenie zawodowe, które najlepiej kwalifikują Cię do pracy dla Twojej wymarzonej firmy.
  3. Skorzystaj z LinkedIn, a także z witryny organizacyjnej, aby dowiedzieć się, kto pracuje w Twojej firmie docelowej i jak długo utrzymują swoje obecne staże.
  4. Chociaż bezpośrednie podejście do zatrudniania menedżerów bezpośrednio przez LinkedIn jest ryzykowne, całkowicie akceptowalne jest stwierdzenie, czy mają one takie same kontakty zawodowe, które są w twojej sieci. Jeśli tak, to dobrze jest skontaktować się ze swoim wspólnym kontaktem i zapytać, czy byłby skłonny przekazać ci skierowanie do firmy.
  1. Zbadaj i wymień wszystkie targi pracy / konferencje, w których znasz swojego wymarzonego pracodawcę, i zwerbuj ich do wzięcia udziału w tych targach.
  2. Regularnie sprawdzaj bieżące oferty pracy firmy, aby sprawdzić, czy istnieją pozycje na poziomie podstawowym, które szukają, czy oferują możliwości stażu, które oferują. Często najlepszym sposobem, aby "dostać nogę w drzwiach" jest wylądować na początku, a następnie awansować na kolejne stopnie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat poszukiwania kariery, zapoznaj się z artykułem " Jak zdobyć wymarzoną pracę w ciągu 30 dni ".