Co to jest Wywiad z pracą z doświadczeniem?

Rozmowa kwalifikacyjna to rodzaj rozmowy o zatrudnieniu, która ma na celu sprawdzenie, czy masz odpowiednie doświadczenie w pracy, na którą udzielasz wywiadu. W wywiadzie z doświadczeniem respondent odpowiada na pytania dotyczące swoich działań w przeszłości. Rozmówca demonstruje swoje umiejętności i umiejętności, opisując przeszłe osiągnięcia lub doświadczenia.

Większość rozmów kwalifikacyjnych będzie miała przynajmniej kilka pytań do rozmowy kwalifikacyjnej.

Mogą być proste lub dość złożone. Pytania te umożliwiają menedżerowi ds. Rekrutacji ocenę, czy kandydat do pracy posiada umiejętności radzenia sobie z sytuacjami i problemami, które pojawią się w firmie i na stanowisku pracy, w odniesieniu do którego respondent jest rozważany.

Doświadczenie Wywiad Przykłady pytań

Pytania dotyczące przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych różnią się znacznie w zależności od poziomu wykonywanych przez ciebie rozmów. Niektóre z tych pytań dotyczą bezpośrednio Twojego CV i doświadczenia, które wymieniłeś, podczas gdy inne mogą być bardzo ogólne.

Być może zastanawiasz się, jakie typy pytań są często zadawane w wywiadzie. Oto przykłady różnych typów pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, na które możesz natknąć się podczas rozmów kwalifikacyjnych:

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Wywiad z doświadczeniem może być trochę nerwowy, ale poczujesz się pewniej, jeśli przygotujesz się z wyprzedzeniem. Zanim przejdziesz do wywiadu, spójrz na listę prac, aby zobaczyć, jakie konkretne umiejętności i postawy wymaga praca. Przejrzyj powyższe pytania i zastanów się nad odpowiedziami na każde pytanie.

Zastanów się nad swoim dotychczasowym doświadczeniem zawodowym, aby przywołać sytuacje, w których wykazałeś te umiejętności i uwagi. Rozważ szczegółowo każdą sytuację; musisz być przygotowany na dokładne omówienie tych sytuacji i odpowiedzieć na wszelkie dalsze pytania. W szczególności należy zastanowić się nad konkretną rolą odgrywaną w każdej sytuacji oraz działaniami podjętymi w celu osiągnięcia sukcesu.

Powinieneś także zastanowić się nad swoimi największymi osiągnięciami i największymi zmaganiami podczas ostatniej pracy; Firmy zazwyczaj proszą o opisanie swoich największych sukcesów i porażek . Zastanów się nad konkretnymi działaniami, które podjąłeś, aby osiągnąć sukces, i co możesz zrobić, aby poprawić swoje nieudane projekty.

Jeśli przyjdziesz na rozmowę z kilkoma doświadczeniami świeżymi w umyśle, o wiele łatwiej odpowiedzieć na każde pytanie spokojnie i zwięźle podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak odpowiedzieć na pytania z wywiadu

Bądź jasny i zwięzły: Odpowiedzi na pytania z rozmowy kwalifikacyjnej są łatwe do odstąpienia od tematu, szczególnie jeśli nie masz na myśli konkretnej sytuacji lub problemu. Zanim odpowiesz na pytanie, poświęć chwilę, aby pomyśleć o konkretnym przykładzie z przeszłości, który odpowiada na zadane pytanie . Podaj jasny i zwięzły opis sytuacji, wyjaśnij, jak sobie poradziłeś z sytuacją i opisz wyniki.

Koncentrując się na jednym konkretnym przykładzie, Twoja odpowiedź będzie zwięzła i pozostaniesz na temat. Nie ma potrzeby włóczyć się lub zacząć mówić o innym przykładzie lub osobistym doświadczeniu innym niż związane z pracą.

Nie umieszczaj winy na innych ludziach: Jeśli opisujesz konkretny problem lub trudną sytuację (na przykład niepomyślny projekt grupowy, którego byłeś członkiem), naturalne może być atakowanie lub obwinianie innej osoby.

Jednak te pytania dotyczą Ciebie , a nie nikogo innego, a obwinianie innych może wywoływać obawy w umyśle przesłuchującego. Skoncentruj się na tym, co zrobiłeś, aby poradzić sobie z sytuacją i jak możesz poprawić sytuację; nie rozwodzić się nad problemami lub porażkami innych ludzi.