11 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na papierze i drukowanie

Oszczędzanie papieru pozwoli zaoszczędzić pieniądze w domu i zaoszczędzić kilka drzew!

Jeśli chodzi o papier, nie poddawaj się recyklingowi - zmniejszaj i używaj ponownie - aby zaoszczędzić na kosztach papieru i drukowaniu. Za każdym razem, gdy używasz drukarki, nie wydajesz tylko pieniędzy na papier, ale także na toner i atrament. Oszczędzając papier, oszczędzasz również na nabojach drukujących . I stworzysz bardziej ekologiczne biuro domowe .

Najprostszym sposobem na zaoszczędzenie papieru jest oczywiście drukowanie mniejszej ilości rzeczy. Jednak w praktyce wymaga to dyscypliny i przemyślenia. Wypróbuj te 12 wskazówek i wydaj mniej na papier i toner.

 • 01 Zapoznaj się z drukarką.

  Dowiedz się, jak efektywniej korzystać z drukarki, aby oszczędzać papier. Przed drukowaniem wybierz "podgląd wydruku", aby sprawdzić, czy jedna linia spowoduje wydrukowanie kolejnej całej strony.

  Nie wystarczy ślepo uderzyć OK, gdy pojawi się okno dialogowe drukowania. Zmniejsz zakres drukowania tylko do potrzebnych stron. Możesz także podświetlić tylko potrzebny tekst i wybrać "wybór wydruku". Jest to szczególnie przydatne podczas drukowania ze stron internetowych, ponieważ można wyeliminować reklamy.

  Jeśli masz problemy z drukowaniem, wyczyść kolejkę drukarki po rozwiązaniu problemu. W ten sposób twoja drukarka nie wypluje sześciu prób, które zrobiłeś, zanim zorientowałeś się, że skończyłeś z papierem!

 • 02 Użyj tabletu lub e-czytnika.

  Jeśli drukujesz dokumenty, ponieważ łatwiej i wygodniej jest je czytać w podróży, rozważ zainwestowanie w tablet lub e-czytnik. Możesz ich używać do czytania dokumentów Word i plików PDF, a nawet robić notatki w nich w wielu przypadkach.

 • 03 Rób notatki, zrzuty ekranu i zakładkuj strony internetowe.

  Przeglądając stronę internetową, zanotuj informacje zamiast drukować całą stronę tylko dla numeru telefonu lub adresu. Możesz także kopiować i wklejać informacje do dokumentu Word lub innego oprogramowania organizującego. Lub, jeśli jest to coś, co chcesz zachować na przyszłość, po prostu dodaj do zakładek.

 • 04 Sprawdź dokładnie!

  Pamiętaj, aby sprawdzić swoją pracę, zanim uderzysz w druk. Jeśli znajdziesz błąd, naciśnij przycisk anuluj szybko, więc masz tylko jedną błędnie wydrukowaną stronę. Jeśli cały dokument zostanie wydrukowany przed znalezieniem błędu, wydrukuj tylko stronę z błędem, jeśli to możliwe.

 • 05 Wysyłaj faktury elektroniczne klientom.

  Pozwoli to również zaoszczędzić na przesyłkach pocztowych. Nie drukuj również kopii papierowej dla swoich rekordów. Plikuj je elektronicznie na swoim komputerze (ale upewnij się, że tworzysz kopie zapasowe swoich nagrań!). Kiedy już to zrobisz, poproś o instrukcje bez papierowych rachunków, aby twoje biuro było jak najbardziej wolne od papieru.

 • 06 Udostępniaj dokumenty online za pomocą bezpłatnych narzędzi biurowych online.

  Użyj tych bezpłatnych narzędzi biurowych online do wysyłania i odbierania dokumentów przez Internet. Można je pobrać i umieścić na twardym dysku lub pozostawić w trybie online, dzięki czemu Ty i Twoi klienci lub współpracownicy możecie wprowadzać zmiany bez użycia papieru.

 • 07 Drukowanie po obu stronach papieru.

  Może to oznaczać przygotowanie dwustronnego zadania drukowania (czasami nazywane "drukowaniem dwustronnym"), co może oznaczać również umieszczenie nowego zadania drukowania na odwrocie starego papieru. Napełnij tacę papieru starymi błędnymi wydrukami. Po zakończeniu drukowania odwróć dokument na niewłaściwą stronę i zaznacz linię przez nią, aby w przyszłości nie tracić czasu na czytanie niewłaściwej strony.

  Chociaż nie chcesz używać tej techniki do wysyłania do klientów, działa ona dobrze w przypadku dokumentów wewnętrznych. Wcześniejsze

 • 08 Ponownie użyj starego papieru.

  O ile to możliwe, używaj ponownie papieru. Nie tylko możesz drukować na odwrocie, jak wyjaśniono powyżej, ale możesz go używać do wielu innych celów:

  • Przeciąć go na pół, aby zrobić zeskrobany papier do list. (Cięcie go nie miesza się z bieżącymi dokumentami, ale możesz też zaznaczyć linię przez to.)
  • Zszywaj je, tworząc zeszyty z makulatury.
  • Daj go swoim dzieciom do rysowania lub rysowania papieru do zadań domowych z matematyki.
  • Rozdrobnij go, aby zrobić materiały do ​​pakowania.
  • Jeśli korzystasz z elektronicznego opłacania rachunków, zapisz koperty zwrotne, które znajdą się w rachunkach i wykorzystaj je, aby wysłać dzieciom pieniądze na lunch lub zorganizowane małe artykuły.
 • 09 Dostosuj marginesy.

  Użyj węższych marginesów, mniejszej czcionki i ściślejszego odstępu między wierszami, aby uzyskać więcej informacji na stronie. Wzdłuż tych samych linii jedna wskazówka do oszczędzania na wkładach atramentowych drukarki polega na używaniu ustawienia jakości "szkicu" lub skali szarości podczas drukowania.

 • 10 Użyj więcej wiadomości e-mail; wydrukuj mniej.

  Pisanie skutecznych wiadomości e-mail jest kluczową umiejętnością dla telepracownika, ale dobry system przesyłania wiadomości e-mail jest prawie tak samo ważny. Po złożeniu i utworzeniu kopii zapasowej na dysku twardym lub w Internecie wiadomości e-mail bardzo rzadko będą wymagać drukowania. Skonfiguruj foldery w kliencie poczty e-mail i automatycznie sortuj wiadomości e-mail. Nie tylko oszczędzasz papier; zaoszczędzisz też czas.

 • 11 Połóż swój faks do odpoczynku.

  Wysyłaj i odbieraj dokumenty jako pliki PDF, a nie faks. Jakość jest lepsza i łatwiejsza, szczególnie jeśli nie masz drugiej linii dla faksu. A jeśli masz drugą linię, możesz pozbyć się tego miesięcznego rachunku.