6 Wady w pracy w domu

OK, teraz, gdy przeczytałeś 8 powodów, dla których warto być rodzicem w pracy , jesteś gotów zrezygnować z wyścigu szczurów (lub dołączyć do niego, jeśli byłeś rodzicem pozostającym w domu). Ale tutaj jest jeszcze kilka innych kwestii do rozważenia.

Nie wszyscy znajdą wszystkie te rzeczy, które rzeczywiście są problemami; zależy to od twojej kariery, osobowości i rodziny. Rozpoznanie potencjalnych wad pozwala jednak łatwiej je rozwiązać. Większość z nich można rozwiązać, ustalając podstawowe zasady dla swojej rodziny.

 • 01 Niewygodne połączenie pracy z domem

  Tak, dla niektórych jest to cała uwaga, ale nie wszyscy mogą jednocześnie negocjować wymagania biznesu i dzieci. Jeśli trudno ci powiedzieć "nie" jednemu z nich (lub obojgu), może się okazać, że jesteś zbyt cienki. Nie chcesz pozostać w tyle w pracy, ponieważ obowiązki rodzinne wkraczają w czas pracy lub, z drugiej strony, masz wrażenie, że powinieneś pracować cały czas.

 • 02 Rozproszenie

  Nawet jeśli masz w domu pełnoetatową opiekę nad dziećmi, radzenie sobie z rozpraszaniem jest niezbędną umiejętnością dla rodziców pracujących w domu. Chociaż zwykłe biura mają swój udział w rozrywce, rzadko są tak osobiste jak te, z którymi spotykasz się w domu. Nawet gdy drzwi twojego biura są zamknięte, usłyszysz szlochające dziecko. Twoje macierzyńskie instynkty mogą zachęcać cię do pocieszenia, nawet jeśli wiesz, że twój opiekun może i powinien sobie z nim poradzić.

 • 03 Możliwy negatywny wpływ na awans zawodowy

  Getty / mediaphotos

  Co z oczu to z serca. Telekomunikacja ryzykuje, że zostanie przerzucona na promocję. Może się to zdarzyć z powodu nieistotnego podejścia do kierownictwa wyższego szczebla, który może postrzegać wybór pracy z domu jako brak zaangażowania w karierę. Ale prawdą jest również, że nie wszystkie stanowiska pracy, szczególnie te wyższe, na których się znajdujesz, mogą z powodzeniem zostać zdeponowane (choć to, co można skutecznie wykonać zdalnie, jest czasami kwestią opinii). Więc może sprowadzać się do wyboru między pracą w domu a promocją.

 • 04 Ilość a czas jakości z rodziną

  Getty / XiXinXing

  Jeśli ty i twoje dziecko jesteście przyzwyczajeni do wspólnego spędzania czasu w nieprzerwanej zabawie, praca w domu będzie dostosowaniem dla obu. Fakt, że jesteś w pobliżu, niekoniecznie oznacza, że ​​jesteś dostępny. Kiedy twój syn podekscytowany przynosi ci jego najnowsze dzieło artystyczne, wspaniale jest być tam, aby dzielić się swoim entuzjazmem. Jednakże, gdy jego twórczość zaczyna przypominać Picassa, może nie być w stanie dać każdemu arcydziełu uwagi, którą lubicie.

 • 05 Izolacja

  Jest to potencjalna wada dla wszystkich pracowników domowych. I choć nie jesteś sam w domu, czasami potrzebujesz towarzystwa dla dorosłych dla własnego dobrego samopoczucia. Dodatkowo ryzykujesz izolację zawodową poprzez brak niezbędnego kontaktu ze współpracownikami.

 • 06 Złe nawyki żywieniowe

  Pełna lodówka tuż za drzwiami biura domowego zaprasza. Ustawienie własnego harmonogramu może oznaczać więcej przerw na przekąski. A ponieważ wiele dzieci je przez cały dzień, wymaga świadomego wysiłku, aby utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe.