Jak napisać propozycję telepracy

Getty

Być może jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz pokazać swojemu szefowi w propozycji telepracy, jest to, że wykonałeś pracę domową . Dobrze opracowana propozycja nie tylko pozwoli wyrazić punkty potrzebne do przekonania Twojego przełożonego, ale także pokazuje Twoją zdolność do samodzielnej pracy i tworzenia wysokiej jakości produktu. Nie wskakuj i nie zaczynaj pisać, najpierw przeczytaj:

Elementy propozycji telepracy

Możesz przedstawić propozycję z krótkim listem przewodnim, szczególnie jeśli zostanie ona rozprowadzona wśród kilku osób. nasza propozycja powinna być wzorowana na propozycji biznesowej, takiej jak ta, którą możesz przygotować na klienta, który masz nadzieję przekonać do współpracy z Tobą.

Wprowadzenie

Krótkie intro mówi, czego chcesz i dlaczego jest dobre dla firmy. Jeśli proponujesz próbne lub niepełnoetatowe porozumienie w sprawie telepracy, zrób to również z góry. Zachowaj krótką chwilę, ponieważ będziesz miał czas później rozwinąć swoje punkty.

tło

Na początku wniosku, będziesz chciał krótko podać wszelkie korzystne informacje podstawowe. Może to obejmować dane osobowe, takie jak kwalifikacje, pozytywne recenzje dotyczące wydajności, lata pracy itp. Lub informacje dotyczące obowiązującej w firmie polityki telepracy lub elastycznej pracy.

Zachowaj jednak dłuższe wyjaśnienia, dlaczego telepraca jest korzystna na później.

Jak zadziałałoby zdalne zarządzanie

To, w co wpadniesz w szczyty tego, w jaki sposób ten układ zadziała. Prawdopodobnie będzie to segment zawierający informacje o dużej gęstości informacji, dlatego możesz go podzielić za pomocą wypunktowania lub nagłówków sekcji, aby ułatwić czytelnikom (czytelnikom).

Korzyści dla firmy

Zacznij od korzyści, które są specyficzne dla Twojej sytuacji.

W jaki sposób telepraca może pomóc Ci lepiej wykonywać swoją pracę? I chociaż zdecydowanie warto wspomnieć, jak praca w domu poprawi twoje życie osobiste, nie prowadź z tym i nie rób tego pod względem tego, w jaki sposób pomoże ci to lepiej wykonywać swoją pracę.

Potencjalne problemy i rozwiązania

Jest to informacja, którą chcesz umieścić w propozycji, jeśli istnieje naprawdę oczywisty potencjalny problem. Tylko wtedy lepiej zajmiemy się tym we wniosku, a musicie mieć wykonalne rozwiązanie. Jednak, pisząc swoją propozycję, możesz napisać listę potencjalnych problemów i ich rozwiązań, tak, że gdy mówisz o telepracy z szefem, jesteś gotowy, aby rozwiązać te problemy.

Opieka nad dzieckiem

Jeśli masz małe dzieci w domu, możesz chcieć przedstawić swój plan opieki nad dzieckiem, zakładając, że masz innego opiekuna dziecka niż ty. I to naprawdę powinien być twój plan; żaden pracodawca nie chce zapłacić ci za zrobienie dwóch rzeczy naraz. Może to być jednak kwestia osobista, a nie formalna propozycja.

Następne kroki

Zapewnienie przełożonemu jasnej opcji na kolejny krok może pomóc w zapobieganiu utracie oferty w zawieszeniu, ale musi to być opcja. Nie żądaj spotkania ani rozprawy w tej sprawie. Zaproponuj ramy czasowe dla osobistej, dogłębnej dyskusji na ten temat.

Podsumowanie / Dziękujemy

Zachowaj krótkie streszczenie, ale zawsze miło jest podziękować.