Jak wybrać szkołę MPA

Magister administracji publicznej jest często poszukiwany przez profesjonalistów rządowych, którzy chcą rozwijać swoją karierę zawodową, a nowi absolwenci szkół wyższych kontynuują naukę bez przerwy między kursami.

Wybór szkoły MPA może być zniechęcającym zadaniem. Niestety, nie ma formuły, której można użyć. Najważniejsze jest znalezienie szkoły, która pasuje do Ciebie i Twoich celów. Uwzględnienie 8 czynników poniżej może pomóc.

Zobacz, które z nich są dla Ciebie najważniejsze, i wykorzystaj je jako miarę do zmierzenia szkół i porównania ich ze sobą.

Program

Kiedy czytasz strony internetowe MPA, spójrz na program nauczania. Sprawdź, czy kursy są nastawione na poziom rządu, w którym chcesz pracować.

Zasadą dla programu nauczania jest to, że stopień ten jest nazywany mistrzem spraw publicznych, szkoła przygotowuje absolwentów do polityki zagranicznej, rządu krajowego i kariery akademickiej, a jeśli stopień jest nazywany mistrzem administracji publicznej, szkoła jest przygotowanie absolwentów do kariery w administracji państwowej i samorządowej. To nie zawsze będzie prawdą, ale jest blisko.

Wydział

Spójrz na biografie kadry, życiorysy i publikacje. Spróbuj znaleźć garstkę członków wydziału, którzy mają podobne zainteresowania do Ciebie. Później, kiedy przyjedziesz na kampus, natychmiast zacznij rozwijać relacje z tymi członkami wydziału.

Przynajmniej jedno z nich będzie prawdopodobnie w twojej komisji dyplomowej.

Koszt

Bądź pragmatyczny, jeśli chodzi o koszt twojego dyplomu. Jeśli nie spodziewasz się, że chcesz zaimponować komuś nazwiskiem szkoły MPA, najpierw zastanów się nad szkołami o niższych kosztach. Otrzymujesz dyplom ukończenia studiów, więc jeśli się zastosujesz, dostaniesz więcej niż warte pieniądze.

Lokalizacja

W zależności od Twoich osobistych potrzeb i preferencji, optymalna lokalizacja dla szkoły MPA może oznaczać kilka rzeczy. Czy chcesz być blisko rodziny? Blisko możliwości odbycia stażu? Blisko twojej obecnej pracy? Jest wystarczająco dużo opcji, aby nie organizować życia wokół szkoły MPA. Jeśli jesteś geograficznie ograniczony, pomaga ci to zawęzić wyszukiwanie szkół.

Szanse związane ze stażem

Jeśli zaczynasz pracę nad swoim MPA zaraz po ukończeniu studiów licencjackich i nie masz znaczącego doświadczenia w sektorze publicznym, musisz odbyć staż lub znaleźć pracę rządową, gdy jesteś w szkole. Jeśli szkoła nie ma dobrych wyników w zakresie umieszczania studentów na stażach, prawdopodobnie nie jest to szkoła dla ciebie.

Absolwenci

Porozmawiaj z garstką absolwentów . Dadzą ci szczerą, wewnętrzną szufelkę. Jeśli program był bezwartościowy, powiedzą ci. Gdyby to była sprawa, aby przenieść swoją karierę na wyższy poziom, również ci to powiedzą. Zadaj wiele pytań. W rzeczywistości, jako zbyt wiele pytań. Ludzie lubią udzielać porad, szczególnie o rzeczach, o których wiedzą i są z nich dumni. Będą ci zaszczyceni, że zapytałeś ich o ich doświadczenia z MPA.

Usługi karier

Większość uniwersytetów posiada wydział usług karier.

Pracownicy wydziału promują relacje z pracodawcami, mając na celu umieszczenie absolwentów szkół na stanowiskach kierowniczych. Wiele osób nie korzysta z usług karier w swojej szkole. Odwiedź z kimś w dziale obsługi karier dla każdej z kilku najlepszych szkół. Sprawdź, czy mają doświadczenie w umieszczaniu absolwentów w typie pracy, który chcesz mieć na ciebie po ukończeniu.

Rankingi

Każdego roku US News and World Report plasuje uczelnie i uniwersytety na temat różnych aspektów tego, co szkoły mogą zaoferować uczniom. Nie przeceniaj rankingu w swoim procesie decyzyjnym. Są to opinie innych ludzi i musisz iść do szkoły, która najbardziej ci odpowiada.