Najważniejsze powody, aby uzyskać stopień MPH

Dokonanie wyboru, aby przejść do szkoły podyplomowej jest dużą decyzją bez względu na to, które pole wybierzesz. Istnieją duże kwestie, takie jak równowaga pomiędzy pracą a życiem prywatnym, koszty i po prostu, czy stopień jest wart wysiłku. Nawet jeśli pójdziecie do szkoły wyższej, będącej świeżo po zdobyciu tytułu licencjata, nadal będzie można wprowadzić zmiany w stylu życia.

Dla tych, którzy chcą rozpocząć karierę w dziedzinie zdrowia publicznego, udanie się do magistra zdrowia publicznego może być słuszną decyzją.

Oto sześć powodów, aby uzyskać stopień MPH.

Chcesz rozwiązać duże problemy

Ze względu na swój charakter zdrowie publiczne to szeroka dziedzina. Obejmuje dziedziny takie jak epidemiologia i biostatystyka oraz dodaje swój własny smak do porządku publicznego, prawa, badań środowiskowych i opieki zdrowotnej. Ludzie w tych bardziej konkretnych dziedzinach współdziałają i współpracują pod hasłem zdrowia publicznego.

Zdrowie publiczne jest również szerokie w tym sensie, że jego problemy są duże. Jak powstrzymać rozprzestrzenianie się HIV / AIDS? Jak dostarczamy czystą wodę dla populacji trzeciego świata? W jaki sposób możemy zmniejszyć odsetek ciąż u nastolatek w krajach rozwiniętych? Te przykłady to tylko kilka z dużych problemów, z jakimi zmagają się specjaliści zdrowia publicznego każdego dnia. Te problemy wymagają podejścia interdyscyplinarnego, a osoby z stopniami MPH są dokładnie tymi osobami, które koordynują zespoły pracujące nad rozwiązaniami.

Chcesz pomóc ludziom

Pracownicy służby zdrowia są ostatecznie zaniepokojeni ludźmi.

Skupiają swoją pracę na poprawianiu życia ludzi. Różni specjaliści od zdrowia publicznego robią to inaczej. Na przykład epidemiolog bada, w jaki sposób choroba przenosi się z jednego gospodarza do drugiego i określa sposoby spowalniania lub powstrzymywania rozprzestrzeniania się choroby. Głównym celem epidemiologa jest choroba, ale praca polega na zachowaniu zdrowia ludzi, a może nawet ich życiu.

Oto kolejny przykład. Edukator zdrowia publicznego, specjalizujący się w HIV / AIDS, współpracuje z osobami, aby pomóc im w dokonywaniu zdrowych wyborów zarówno dla siebie, jak i dla ich romantycznych partnerów. Edukator zdrowia publicznego chce, aby każda osoba, która do niego przychodzi, korzystała z porad, poradnictwa lub informacji, aby żyć zdrowiej. Wiedza edukatora dotyczy HIV / AIDS, ale praca koncentruje się na zdrowiu ludzi. Bez względu na to, jakie obszary nauki wybierzesz jako swój cel w swoim programie MPH, przygotujesz się do pracy pomagającej ludziom .

Możesz zagłębić się w to, co naprawdę cię interesuje

Jak już powiedzieliśmy, zdrowie publiczne jest parasolem dla grupy pokrewnych dziedzin, w tym między innymi epidemiologii, biostatystyki, polityki zdrowotnej, środowiskowego zdrowia publicznego i zdrowia publicznego. A w każdej dziedzinie jest wiele aspektów do odkrycia i na których można zbudować karierę. Badając zdrowie publiczne, możesz zagłębić się w to, co cię interesuje. A przecież, szkoła dla absolwentów jest miejscem, w którym można zanurzyć się w tematach, które przyciągają twoją uwagę.

Możesz wzmocnić swoje umiejętności badawcze

Badania są kluczowym elementem większości programów dla absolwentów, a zdrowie publiczne nie jest wyjątkiem. Nie tylko poznasz materiał na swoich kursach, będziesz prowadzić oryginalne badania.

Nawet zanim ukończysz szkołę, będziesz mieć możliwość wniesienia nowej wiedzy do wybranej dziedziny. W rzeczywistości wielu absolwentów przechodzi karierę jako naukowcy.

Staniesz się lepszym pisarzem

Minęły już czasy testów wielokrotnego wyboru. Po ukończeniu szkoły średniej szukasz pytań do eseju i prac badawczych, by zdobyć stopnie. Te zadania kładą nacisk na wyjaśnianie tego, co wiesz. Jeśli nie z innego powodu niż sama praktyka, staniesz się lepszym pisarzem. A jeśli nie jesteś silnym pisarzem na początku szkoły średniej, możesz stać się znakomitym pisarzem, zanim zdobędziesz swój MPH.

You Will Beef up Your Resume

Dodanie inicjałów za Twoim nazwiskiem to dobry sposób na to, aby stać się bardziej dostępnym dla rynku. Uzyskując stopień odpowiedni do wykonywanej pracy, dajesz sobie lepsze szanse na pokonanie konkurencji.

Stopień magistra pokazuje, że poważnie traktujesz swoją dziedzinę i że zainwestowałeś w swoją karierę.