Płacenie za dystrybucję muzyki

Rozważ Ostrożnie Ryzyka

Firmy zajmujące się dystrybucją muzyki pobierają opłaty za swoje usługi. Mogą zaoferować pewien poziom usług - na przykład uzyskanie X liczby albumów w liczbie sklepów Y - i mogą zaoferować ci dostęp do konkretnego sklepu z płytami. Ale czy powinieneś wziąć je w swojej ofercie?

Tego typu struktura biznesowa dla firmy zajmującej się dystrybucją muzyki jest całkowicie legalna, ale jest zbliżona do modelu, który opłaca się dostać do książek agenta.

Firmy te mogą umieścić Twoją muzykę w sklepach, ale jest kilka powodów, dla których powinieneś dokładnie przemyśleć, zanim popełnisz błąd:

Wpłynie na Paying for Music Distribution

Usługi dystrybucyjne bez opłaty z góry

Jeśli po prostu szukasz kogoś, kto umieści Twój album w sklepach, istnieją usługi dystrybucji, które chętnie współpracują ze wszystkimi etykietami bez pobierania opłaty wstępnej. Usługi te sprawiają, że Twój produkt jest dostępny - nie sprzedaje on aktywnie Twojego albumu, więc nie może zagwarantować, że będzie dostępny na półkach. To może brzmieć mniej zachęcająco niż płacenie za umieszczenie twojego albumu w sklepach, ale jeśli nie masz promocji, która stymuluje sprzedaż, tak naprawdę nie jest. Oczywiście, praca z tymi dystrybutorami jest z pewnością mniej pożądana niż wykupienie umowy dystrybucyjnej z wytwórnią, która kocha twoją muzykę i ma menedżera ds. Etykiet w telefonie, przesuwając twój album do sklepów.

Należy pamiętać, że są to informacje ogólne, indywidualne okoliczności mogą się różnić i nie zastępują porady prawnej.