Analityk ds. Badań operacyjnych

Analityk ds. Badań operacyjnych jest ekspertem matematycznym, który wykorzystuje swoją wiedzę, aby pomóc firmom i organizacjom w rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu decyzji. Osoba ta identyfikuje problemy, zbiera i analizuje informacje, pobiera dane od pracowników jednostki, a następnie wykorzystuje analizy statystyczne i symulacje do analizy danych i opracowywania rozwiązań. Analityk systemów operacyjnych porówna koszty z korzyściami płynącymi z różnych rozwiązań, zanim poleci jeden za drugim.

Fakty dotyczące zatrudnienia

W 2012 r. Prawie 73 000 osób zostało zatrudnionych jako analitycy operacji operacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Większość pracowała w finansach i ubezpieczeniach, projektowaniu systemów komputerowych i przemyśle wytwórczym lub w przypadku rządu federalnego, rządu lub samorządu . Analitycy badań operacyjnych, którzy są zatrudnieni przez rząd Stanów Zjednoczonych, często pracują dla Departamentu Obrony. Inni pracują dla małych firm konsultingowych, które są wykonawcami dla Departamentu Obrony.

Osoby w tym zawodzie zwykle pracują co najmniej w pełnym wymiarze godzin (40 godzin tygodniowo), ale większość pracuje dłużej. Analitycy badań operacyjnych pracują w biurach, ale także spędzają czas podróżując. Pracują w zespołach z ludźmi z innych dyscyplin. Praca jest stresująca, ponieważ muszą przestrzegać terminów.

Wymagania edukacyjne

Jeśli chcesz pracować w tej dziedzinie, powinieneś zdobyć dyplom z matematyki , inżynierii, informatyki lub fizyki.

Podczas gdy możesz uzyskać pracę na poziomie podstawowym z tytułem licencjata w jednym z tych przedmiotów, większość pracodawców woli zatrudnić kandydatów, którzy mają tytuł magistra. Twoje najbardziej odpowiednie zajęcia będą w statystykach, rachunku i algebrze liniowej, ale uzupełnienie tych z nauk politycznych , inżynierii i klas ekonomii będzie atutem biorąc pod uwagę interdyscyplinarny charakter tego zawodu.

Inne wymagania

Będziesz także potrzebować pewnych umiejętności miękkich lub cech osobistych, oprócz swoich umiejętności technicznych. Silne umiejętności rozwiązywania problemów pozwolą ci zidentyfikować problemy i umiejętności krytycznego myślenia pozwolą ci ocenić różne rozwiązania, aby zdecydować, które z nich będą najlepsze. Silne umiejętności interpersonalne i komunikacyjne są konieczne, ponieważ oczekuje się, że będą pracować w zespole. Ponieważ będziesz musiał pisać raporty, będziesz również potrzebował dobrych umiejętności pisania .

Perspektywy pracy

Oczekuje się, że zatrudnienie analityków ds. Badań operacyjnych będzie rosło znacznie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów do roku 2022.

Zyski

Analitycy badań operacyjnych zarobili w 2014 r. Średnią roczną pensję w wysokości 76 660 USD.

Użyj Kreatora wynagrodzeń na stronie Salary.com, aby dowiedzieć się, ile obecnie analitycy badań operacyjnych zarabiają w Twoim mieście.

Dzień w życiu analityka badań operacyjnych

Oto typowe obowiązki służbowe zaczerpnięte z reklam online dla stanowisk analityków badań operacyjnych znalezionych na stronie Indeed.com:

Źródła:

Bureau of Labor Statistics , Departament Pracy Stanów Zjednoczonych , Podręcznik Okupacji Zawodowej , edycja 2014-15, Analitycy badań operacyjnych.
Administracja zatrudnienia i szkolenia, amerykański Departament Pracy, O * NET Online, Analitycy badań operacyjnych.